95
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń6 tys.
  • Odpowiedzi34
  • Ocen na +0
95 ppt ?

Jak zerwać zaręczyny i pozostać w związku ? (35)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jak zerwać zaręczyny i pozostać w związku ?

Napisał(a): Gość -

Jestem zaręczona od 2 lat, a w zwiazku od 4. Planowaliśmy rozpocząść wspólne życie, w listopadzie tego roku, cały ślub jest zaplanowany wystarczy zaprosić gości. Ja jednak od dłóższego już czasu zastanawiam się poważnie nad zerwaniem zaręczyn, ale pozostaniem w związku. Nie chcę się jeszcze deklarować, muszę mieć więcej czasu dla siebie, na swoje sprawy- zbyt szybko się zgodziłam a teraz żałuję. Chcę bardzo być z moim narzeczonym ale nie tak oficjalnie. Jak zerwać zaręczyny, jak to zrobić? Zrozumie czy odejdzie?
INTERIA.PL

Re: Jak zerwać zaręczyny i pozostać w związku ?

Napisał(a): gość -

MartynaMaja Jestem zaręczona od 2 lat, a w zwiazku od 4. Planowaliśmy rozpocząść wspólne życie, w listopadzie tego roku, cały ślub jest zaplanowany wystarczy zaprosić gości. Ja jednak od dłóższego już czasu zastanawiam się poważnie nad zerwaniem zaręczyn, ale pozostaniem w związku. Nie chcę się jeszcze deklarować, muszę mieć więcej czasu dla siebie, na swoje sprawy- zbyt szybko się zgodziłam a teraz żałuję. Chcę bardzo być z moim narzeczonym ale nie tak oficjalnie. Jak zerwać zaręczyny, jak to zrobić? Zrozumie czy odejdzie?
Jak zerwiesz zaręczyny to skończysz związek, a nie lepiej przesunąć date ślubu?
Ale radzę zastanowić się dobrze co ty chcesz od zycia, narzeczonego, związku? Zastanów się czy ty go kochasz, czy ci na nim zależy? Powiedz mu o swoich obiekcjach niech sam zdecyduje czy chce być w tak nie pewnym związku, czy raczej odejdzie, daj mu możliwość wyboru, bo ty sama nie wiesz czego chcesz?

Reklama

Szkoda i jego i ciebie, oboje jestescie
niedorobieni, na swój sposób, i oboje
ponosicie tego skutki. A ty jeszcze jesteś
ciemna jak tabaka , pytasz sie co masz
(jak) z tym zrobić. Masz jeszcze kilkadziesiat
lat na podjęcie decyzji, nie spiesz się.

Reklama

kobieto wez sie ogarnij i zastanow sie co ty wogole robisz? facet podjal jak mniemam najwazniejsza rzecz w jego zyciu dal ci pierscionek zareczynowy czyli cos to oznacza ze jestes dla niego najwazniejsza i wyjatkowa w zyciu a ty chcesz zerwac zareczyny... trzeba bylo nie przyjmowac pierscionka i nie zawracac mu du... moze znalazlby bardziej dorosla emocjonalnie osobe... bo jak ty juz na poczatku zaczynasz tak pogrywac przed slubem to ja nie wroze temu zwiazkowi wielu lat szczescia... pozdrawiam ale tez zycze podjecia wlasciwej decyzji.

Reklama

gdyby takie pytanie zadal facet wszyscy by go rozumieli, doradzali, byli zyczliwi, ze zadala je kobieta, to jedziecie po niej rowno. dziewczyno rob tak zeby tobie bylo dobrze, bo to twoje zycie i masz prawo ukladac je tak jak tylko tobie psauje. pogadaj z nim, jesli mysli i cie kocha to zrozumie i przyjdzie czas, ze bedziecie chcieli tak samo tego slubu. pzdr.

Wzielam slub 3 lata temu a teraz zaluje, maz jest niedopowiedzialny, kasy mi nie chce dawac, zmienil sie o 180 stopni , przed slubem byl chojny a teraz to mnie obgaduje przy swojej mamusi Wprost go niecierpie bez slubu to dawno bym go kopnela a tak to juz nie nie takie proste
Skoro nie chcesz slubu to masz swoje powody, ja slubu chcialam i wyszla porazka

gość gdyby takie pytanie zadal facet wszyscy by go rozumieli, doradzali, byli zyczliwi, ze zadala je kobieta, to jedziecie po niej rowno. dziewczyno rob tak zeby tobie bylo dobrze, bo to twoje zycie i masz prawo ukladac je tak jak tylko tobie psauje. pogadaj z nim, jesli mysli i cie kocha to zrozumie i przyjdzie czas, ze bedziecie chcieli tak samo tego slubu. pzdr.
Bo to kobiety częściej palą się do ślubu niż faceci dlatego faceta łatwiej jest zrozumieć. W tym przypadku skoro facet oświadczył się to widocznie jest pewny tego związku. A ta kobieta po 4 latach związku chce zerwać zaręczyny. Po pierwsze skoro nie jest pewna mogła się nie zaręczać tylko z facetem porozmawiać. A po drugie jeśli po 4 latach nie wie czego to lepiej niech się rozejdą bo kobieta, która szuka porad w internecie w takiej ważnej kwestii nie warta jest poświecenia jej czasu i życia.

gość Mało kto lub te wszystkie przedślubne pierdoły ja cię rozumiem. Skoro jednak go kochasz ipragniesz być w związku to nie koniecznie musisz zrywać zaręczyny, a ślub wystarczy cywilny.
jak się przyjmuje zaręczyny tzn,że chce być jego zoną,do wolnego związku nie trzeba oświadczyn

Pomijając całą kwestię i ten problem.
Nie wiem, jak- niby- dorosła osoba (piszesz o ślubie więc chyba jesteś) może pytać o radę innych osób, co do przyszłych swych kroków.
Kobieto- jesteś niedojrzałą, gdyż osoba dojrzała myśli, analizuje- potrafi samodzielnie podjąć decyzję, a nie obarczać innych swymi problemami, adekwatnie ponieść konsekwencje swego zachowania.
Poza tym- z Twoim facetem Ciebie nic nie łączy, skoro nie potrafisz nawet z nim porozmawiać o swych wątpliwościach. To ma być najbliższa Ci osoba.
Co to za relacja. Żadna, nic was nie łączy.
Do relacji trzeba dojrzeć, zacząć należy od siebie.
Skoro sama nie potrafisz- Idż do dobrego psychologa- zrób porządek ze sobą, od tego zacznij.

Ktoś

Po pierwsze być może dziewczyna nie ma znajomych i woli się poradzić kogokolwiek, po drugie od dłuższego czasu się nad tym zastanawia.
Miłość miłością a rozsądek rozsądkiem, czasem wychodzą jakieś fakty, które powstrzymują dziewczynę, a czasem właśnie dziewczyna musi dojrzeć do sytuacji aby powiedzieć, że może i kocha faceta, ale nie zgadza się na pewne jego zachowania. Lepiej teraz niż po ślubie.
Lepiej udzielać porad jak się rozwodzić? Lepiej pocieszać nieszczęśliwą żonę? Przecież w gruncie rzeczy mnóstwo z nich miało sygnały przed ślubem ale wierzyło, że facet lub kobieta się zmieni. Bo zdaniem niektórych forumowiczów chyba tak.
Jeśli mężczyzna naprawdę Cię kocha i dasz mu poważne uzasadnienie swojej decyzji to poczeka, zmieni się albo stwierdzi, że zmiany są niewykonalne - wtedy lepiej odejść.
Nie wiem w jakiej sytuacji się znajdujesz, ale parę razy słyszałam o wątpliwościach dotyczących związku - najczęściej z tych związków nic nie wychodziło, dochodziło do rozwodów lub małżeństwa były ze sobą nieszczęśliwe. Nie ładuj się w coś co Cię unieszczęśliwia, bo samą miłością nie zmienisz partnera zwłaszcza, że teraz nijako dajesz mu do zrozumienia, że możesz żyć z nim takim jakim jest. Wiele osób wierzy w zmiany partnera po ślubie - najczęściej są to zmiany na gorsze, rzadko kiedy na lepsze i na dłużej.
Szczera rozmowa, powiedzenie o co Ci chodzi, danie czasu do namysłu i zmian - określ datę, warunki jakie musi bezwzględnie spełnić a ślub w zależności od sytuacji odwołaj lub przesuń datę, na czas próby.
Lepiej podjąć taką decyzję teraz niż za parę lat decyzję o rozwodzie!

gość Pomijając całą kwestię i ten problem.
Nie wiem, jak- niby- dorosła osoba (piszesz o ślubie więc chyba jesteś) może pytać o radę innych osób, co do przyszłych swych kroków.
Kobieto- jesteś niedojrzałą, gdyż osoba dojrzała myśli, analizuje- potrafi samodzielnie podjąć decyzję, a nie obarczać innych swymi problemami, adekwatnie ponieść konsekwencje swego zachowania.
Poza tym- z Twoim facetem Ciebie nic nie łączy, skoro nie potrafisz nawet z nim porozmawiać o swych wątpliwościach. To ma być najbliższa Ci osoba.
Co to za relacja. Żadna, nic was nie łączy.
Do relacji trzeba dojrzeć, zacząć należy od siebie.
Skoro sama nie potrafisz- Idż do dobrego psychologa- zrób porządek ze sobą, od tego zacznij.

Ktoś
Zgodnie z tym co piszesz menadżerowie firm, osoby chodzące na różnego typu terapie są niedojrzałe lub nie dość kompetentne bo zasięgają porad ekspertów, rodziny, czy innych osób celem analizowania różnych sytuacji - cóż nie wypowiadam się aż tak mądra to nie jestem. Ludzie zasięgający porad przyjaciół, znajomych, księdza, szukający porad w książkach, studiujący, poszerzający swoją wiedzę itp również są niedojrzali emocjonalnie ;)
Na forum wypowiadają się Ci, którzy chcą udzielać rad no ale skoro czujesz się obarczany cudzymi problemami to może się nie wypowiadaj, bo szkoda cennego czasu osoby mądrzejszej od wszystkich.
A co daje rozmowa z osobą najbliższą jeśli się ma co do niej wątpliwości? W przypadku zdrady - to był jednorazowy numer, żałuję, w przypadku alkoholika - przestanę pić, w przypadkach innych nadużyć - żałowanie, obiecywanie poprawy, ale życie najczęściej pokazuje, że jest inaczej. Zakochana czy zauroczona osoba uwierzy, ewentualnie zbagatelizuje wady partnera.
Dojrzała zacznie szukać informacji najpierw we własnej głowie, potem w podręcznikach, poradnikach, wśród znajomych i na forach.
Chęć radzenia sobie samemu ze wszystkimi problemami przypomina 5-latka "ja sam", "ja sama" a efekty - czasem tragiczne.
Szukać odpowiedzi we własnej głowie - tak, ale czasem trzeba umieć zasięgnąć rady, mądre przyjmować głupie odrzucać, inne przemyśleć.
Do relacji trzeba dojrzeć - widzę, że skończyłeś nie wiadomo ile fakultetów i w dodatku chyba z psychologi skoro dziewczynę nie wiedząc o niej nic wysyłasz do psychologa.
Podam kilka przykładów z życia wziętych:
Narzeczeństwo trwało kilka lat Pan młody nigdy nie pił po wypiciu alkoholu na weselu awantura, policja, zadyma, pobicie ojca pani młodej i pani młodej. Jednorazowy wyskok? Czy problem? On zapewne tłumaczył się jednorazowym wyskokiem.
Inny ślub. Pan młody okradł matkę pani młodej.
Narzeczeństwo kilku letnie. Zdrada. W trakcie rozmowy pan ronił łzy, jednorazowy wyskok. Przebłagał. Tyle, że przez następne lata nadal usiłował zdradzać. Wybaczała, bo kocha.
Rozmowa z facetem, któremu z jakiś względów - nie koniecznie chodzi o miłość, niekiedy o stabilizację, pieniądze, majątek, poczucie własności kobiety nie koniecznie da nam pełny obraz sytuacji.
Mądry człowiek szuka pomocy, przyjmuje rady - głupi radzi sobie sam lub polega na "słowie" tyle, że poleganie na nim nawet w przypadku najbliższych osób często kończy się porażką.

« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • jak zerwać zaręczyny
  • jak zerwac zareczyny
  • chcę zerwać zaręczyny
  • zerwać zaręczyny
  • zerwanie zareczyn i godzenie sie co zrobic
  • zerwałem i chcę wrócić
  • zerwałem zaręczyny a nadal ja kocham
  • zerwalem zareczyny
  • zerwałam zaręczyny
Do góry strony: Jak zerwać zaręczyny i pozostać w związku ?