241
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń17 tys.
  • Odpowiedzi67
  • Ocen na +4
241 ppt ?

Jak zmniejszyć obfitość miesiączki? (68)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jak zmniejszyć obfitość miesiączki?

Napisał(a): Gość -

Zaobserwowałam u siebie bardzo niepokojącą rzecz, miesiączka pojawia się u mnie nieregularnie, trwa dłużej, a co najgorsze jest bardzo obfita. Zdarzyło mi się to już trzeci raz i zaczęłam się martwić. Zażywam żelazo, bo wiem, że w trakcie miesiączki traci się go dużo, ale mój stan wcale się nie poprawia. Istnieją jeszcze jakieś sposoby, którymi będę mogła sama spróbować zmniejszyć obfitość miesiączki?
INTERIA.PL

Re: Jak zmniejszyć obfitość miesiączki?

Zocha007 Zaobserwowałam u siebie bardzo niepokojącą rzecz, miesiączka pojawia się u mnie nieregularnie, trwa dłużej, a co najgorsze jest bardzo obfita. Zdarzyło mi się to już trzeci raz i zaczęłam się martwić. Zażywam żelazo, bo wiem, że w trakcie miesiączki traci się go dużo, ale mój stan wcale się nie poprawia. Istnieją jeszcze jakieś sposoby, którymi będę mogła sama spróbować zmniejszyć obfitość miesiączki?
-Przede wszystkim wizyta u lekarza ginekologa i zrób badania morfologii. Grozi Ci anemia.Nie lecz się sama ,szkoda czasu.

Reklama

Z takim sprawami to nie szukaj pomocy na forum tylko u specjalisty-czyli ginekologa-jakas przyczyna tego musi być-ja gdy mialam bardzo obfite miesiaczki okaząło sie ze mam bardzo duza torbiel w macicy i dostałam leki na wchłoniecie sie,moja znajmoma tez miala obfite miesiaczki od zawsze i podczas okresu bierze specjalne leki,,,idz do lekarza bo nie ma na co czekać:)

Reklama

Reklama

Napisał(a): gość -

Idź czym prędzej do lekarza, ja w obecnej chwili mam podobnie (miesiączka jest nieregularna pod względem obfitości bo 2,3 dzień bardzo obfita, potem zabrudzenia i potem znowu miesiączką, w połowie okresu śluz jest zabrudzony) i lekarz po badaniu usg stwierdził u mnie bardzo duże endometrium (usg najlepiej zrobić do 10 dnia w cyklu) i przepisała mi leki hormonalne do wyregulowania okresu oraz najprawdopodobniej aby zdiagnozować przyczynę będę mieć dodatkowe badanie tzw. łyżeczkowanie. Musisz iść do lekarza bo tylko on stwierdzi co jest nie tak.

gość Zrób badania , to mi wygląda na początki endometriozy macicy
otóż to, ja miałam tak samo. mimo że endometrioza kojarzy się głównie z bólem, mnie nic nie bolało a jedynym objawem były b.obfite miesiączki ze skrzepami, podczas wizyty u ginekologa okazało się że mam powiekszony jajnik, a nastepnie zrobiono mi usg i wyszło szydło z worka, oczywiście endometrioza. 2 guzy na jednym jajniku, trzy na drugim. endometrioza nie musi dawać "typowych" objawów, a to naprawde groźna choroba (zwłaszcza jeśli zamierzasz mieć dzieci). tak więc koniecznie idź do ginekologa i dla spokoju zrób usg przezpochwowe, to nic nie boli a nawet jeśli nie masz endometriozy (miejmy nadzieję, że nie) to sprawdzisz stan jajników i czy nie ma tam jakichs zmian. pozdrawiam.

Ja miałam bardzo obfite miesiączki i co za tym idzie anemie chodziłam do kilku ginekologów wszyscy przepisywali tabletki hormonalne po których nie było poprawy trwało to kilka lat, wreszcie trafiłam do hematologa z dużą anemią.Po wykonaniu badań okazało się,że mam chorobę von Willebranda,czyli hemofilie mam niski poziom czynnika, który odpowiada za krzepliwośc.Teraz biorę tabletki i jest ok.

Powiedz mi po co przyjmujesz żelazo? Robisz sobie tym więcej szkód niż pożytku. Pamiętaj, że nadmiar żelaza niszczy wątrobę. U mnie w mieście był przypadek kobiety, która lubiła jeść marchewkę, jadła codziennie, nie jakieś spore ilości, ale jadła codziennie. Marchewka ma dużo żelaza, które zniszczyło jej wątrobę i potrzebowała przeszczepu.
Jeżeli potrzebujesz witamin w tabletkach to idź do lekarza i on Ci przepisze leki sprawdzone/przebadane. Bo to co jest na rynku dostępne jako suplement diety, jest w większości przypadków szkodliwe np. magnez zamiast być magnezem, był magnezem rakotwórczym to z takich drastycznych przykładów, mniej drastyczne to w skład tabletek odchudzających wchodziła tylko i wyłącznie mięta (a mięta pobudza apetyt). Producenci suplementów diety nie mają obowiązku podawania na etykiecie prawdziwego składu "leku", bo takie mamy prawo. Suplement diety może być wprowadzony od tak na rynek, a lek żeby dostać się na rynek potrzebuje 10 lat. Więc moja rada, to albo kup coś pożądnego, albo jedz owoce, warzywa. A najlepiej jak być sobie zrobiła badania na poziom żelaza itp. i wtedy będziesz wiedzieć czy masz niedobór czy nie.

Co do pytania, zadaj sobie pytanie czy podczas miesiączki lub kilka dni przed, bierzesz coś co rozrzedza krew np. polopiryna czy inne tego typu związki. To po pierwsze, po drugie idź do lekarza i powiedz mu o swoich objawach. Bo wiesz jak to wygląda, ile pań będzie się tu wypowiadać tyle będziesz miała chorób ;-) a lekarz zobaczy na usg macice, jajniki i będzie w stanie powiedzieć coś więcej.
Może coś w Tobie siedzi, ja mam np. POCs i nie mam żadnych objawów tej choroby. Nie objawiło się u mnie jeszcze, mimo, że już wykryte ;-)

Przepraszam za mój wybuch, ale jestem przerażona tym, że ludzie nieświadomie sobie szkodzą. Bo biorą leki, których na dobrą sprawe w ogóle nie muszą brać. Jak widzę apteki to ja się za głowe chwytam, są takie kolejki jak w supermarkecie w czasie świąt grudniowych.

Pozdrawiam cieplutko i życzę zdrówka;-)

CYX
Potwierdzam. Przede wszystkim do lekarz i komplet badań (w tym USG ginekologiczne do 10 dnia cyklu)jeżeli będzie trzeba to wykonać łyżeczkowanie - o ile jest to endometrium, a na to wygląda. Ale hormonów absolutnie nie polecam. organizm wywraca się do góry nogami, wywołują sztuczną menopauzę - pocisz się bardzo nie przyjemnym zapachem, masz uderzenia gorąca, masz brzydki oddech, a i tak nic to nie daje. Dochodzi się do siebie przez prawie rok. Aktualnie piję zioła od Bonifratrów - już około 4 miesięcy i jest powolna poprawa - jak to przy ziołach. Polecam, ponieważ nie czynią żadnych innych szkód w organizmie. Polecam u Bonifratrów p. dr Lidię Strzelczyk.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jak zmniejszyć obfitość miesiączki?