254
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń18 tys.
  • Odpowiedzi70
  • Ocen na +4
254 ppt ?

Jak zmniejszyć obfitość miesiączki? (71)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Jak zmniejszyć obfitość miesiączki?

Napisał(a): ~roksanaMaj -

~najulka Ja na temat miesiączki, obfitości i mozliwych sposobów jej zmniejszenia sporo wyczytałam w serwisie https://adame(...)expert/ ogólnie mają sporo artykułów o zdrowiu i podobnej tematyce więc warto tam zaglądać w wolnym czasie, bo sporo się można pożytecznych rzeczy dowiedzieć!
Też bardzo często przeglądam ten portal adamed expert pierwszy raz trafiłam na niego pisząc pracę licencjacką dotyczącą zdrowia także naprawdę z tego jednego portalu naprawdę sporo się dowiedziałam. Teraz wchodzę i czytam bardzo często, lubię wiedzieć takie rzeczy na temat mojego zdrowia, bo w porę naprawdę można zareagować jeśli będzie coś nie tak
INTERIA.PL

Napisał(a): justys13579 -

~najulka Ja na temat miesiączki, obfitości i mozliwych sposobów jej zmniejszenia sporo wyczytałam w serwisie https://adame(...)expert/ ogólnie mają sporo artykułów o zdrowiu i podobnej tematyce więc warto tam zaglądać w wolnym czasie, bo sporo się można pożytecznych rzeczy dowiedzieć!
A tak w ogóle zmniejszanie miesiączki na siłę jest zdrowe? Ja przed ciążą też miałam bardzo obfitą miesiączkę a teraz jest minimalna. Wydaje mi się że organizm sam powinien decydować o miesiączce nie powinniśmy mu pomagać.

Napisał(a): ~lajka30 -

Justyś po części masz rację jednak jeśli są sprawdzone sposoby na zmniejszenie obfitości to niby czemu by tego nie robić? Dodatkowo nawet jeślil chodzi o bole zwiazane z menstruacja to mozna je zmniejszac. Ja np. korzystam z olejkow konopnych ktore kupuje w sklepie konopieizdrowie.pl i smialo moge powiedziec ze dzieki temu bole sa o wiele mniejsze.

Reklama

Napisał(a): ~grzesiakowa -

Obfite miesiaczki i jeszcze bolesne mogą być przyczyną problemów i chorób, lepiej zamiast szukac sposobów i pomocy na forum udac się do lekarza i przebadac. U mnie powodem okazało sie pcos, lecze się 2 miesiac Ovarinem - preparatem na uregulowanie gospodarki hormonalnej i widze znaczną poprawę. NIe trzeba sie hormonami katować ani srodkami przeciwbólowymi. Ovarin to prawie same witamini i jakies pomocne substacje które regulują hormony. No ale najpierw radze sonsultować z lekarzem http://ovarin(...)ovarin/

Napisał(a): ~ender -

Jeśli niepokoi Cie jak obfita jest miesiączka to powinnaś wybrac się do ginekologa i powiedzieć mu o problemie.. . Ginekolog obejrzy w czym jest problem i zdecyduje czy trzeba będzie wprowadzić jakies leczenie.
Z doświadczenia jednak wiem, ze czasami bywają takie miesiączki. Ja takie miałam jak byłam nastolatką i przestałam mieć kiedy zaczełam brać tabletki anty (miesiączka jest przy nich o wiele bardziej skąpa).
Na tej stronie jest sporo informacji o obfitych miesiączkach:https://miesi(...)iaczki/

Reklama

Napisał(a): ~bozenaatarnowska -

Polecam zajrzeć tutajhttps://www.m(...)siaczka
Też w młodszym wieku miałam etap, gdzie miesiączki były naprawdę obfite. Byłam z tym u ginekologa i nie robiliśmy z tym zupełnie nic. Nietrwało to długo bo ogranizm się szybko unormował i miesiączki powróciły do normalnej obfitości. Tabletki antykoncepcyjne czasem trwale skracają długość menstruacji, jednak minusem tego są ich skutki uboczne.

Napisał(a): ~mannia -

U mnie poskutkowało leczenie tabletkami antykoncepcyjnymi belara, miesiączki stały się o wiele krótsze, mniej skąpe i prawie niebolesne :D także ja polecam, długo się męczyłam i w końcu trafiłam na dobrego lekarza który tak mi leczenie pokierował. Tabletki wiadomo jeszcze przed ciążą chronią.

Reklama

Napisał(a): ~yahari -

W ogóle trzeba byłoby ustalić czym jest obfita miesiączka, bo to też odbiór subiektywny. Lekarze mówią jeżeli ilość użytych podpasek nie przekracza paczki 20 podpasek, to można przyjąć, że krwawienie jest w normie.

Napisał(a): ~flume009 -

~kasia ja potrafię zużyć paczkę na dzień to na całą miesiączkę wychodzi nawet 4 paczki :( ratuje się tamponami jak gdzieś wychodzę
To dużo. Moja mama tak kiedyś miała to od ginekologa dostała leki na zmniejszenie obfitości okresu a ostatecznie preszła na anty hormonalną i ta ilość zmniejszyła się do niecałej paczki

Napisał(a): ~seisun -

~flume009
~kasia ja potrafię zużyć paczkę na dzień to na całą miesiączkę wychodzi nawet 4 paczki :( ratuje się tamponami jak gdzieś wychodzę
To dużo. Moja mama tak kiedyś miała to od ginekologa dostała leki na zmniejszenie obfitości okresu a ostatecznie preszła na anty hormonalną i ta ilość zmniejszyła się do niecałej paczki
mi się po pierwszej ciąży tak porobiło ,że dostawałam wręcz krwotoków miesięcznych. dorobiłam się anemii
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jak zmniejszyć obfitość miesiączki?