42
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń422
  • Odpowiedzi38
  • Ocen na +-1
42 ppt ?

Jak znaleźć dobrego fryzjera? (39)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jak znaleźć dobrego fryzjera?

Napisał(a): Gość -

Właśnie się przeprowadziłam do innego miasta - przeprowadzka to około 100 km. Nie muszę dodawać, że przeniosłam się tylko dlatego, że w mojej okolicy naprawdę kiepsko z pracą. W swoim rodzinnym mieście od 3 lat miałam zaufaną fryzjerkę, która wiedziała jak mnie dobrze obcinać. Po przeprowadzce przeżywam prawdziwy dramat, bo nie wiem gdzie chodzić do fryzjera, a miałam w wiele nieudanych strzyżeń, więc stąd mój lęk. Powiedzcie mi jak znaleźć dobrego fryzjera? W nowym mieście nikogo nie znam, żeby się podpytać :/
INTERIA.PL

Re: Jak znaleźć dobrego fryzjera?

szoszana Właśnie się przeprowadziłam do innego miasta - przeprowadzka to około 100 km. Nie muszę dodawać, że przeniosłam się tylko dlatego, że w mojej okolicy naprawdę kiepsko z pracą. W swoim rodzinnym mieście od 3 lat miałam zaufaną fryzjerkę, która wiedziała jak mnie dobrze obcinać. Po przeprowadzce przeżywam prawdziwy dramat, bo nie wiem gdzie chodzić do fryzjera, a miałam w wiele nieudanych strzyżeń, więc stąd mój lęk. Powiedzcie mi jak znaleźć dobrego fryzjera? W nowym mieście nikogo nie znam, żeby się podpytać :/
zawsze mam ubaw czytając takie bzdury hahahaha

Napisał(a): Tris -

Oj...... :DDDD

Powiem Ci tak Autorko, ja jestem fryzjerką i każde włosy są inne, tak samo jak z liniami papilarnymi, nikt na świecie nie ma takich samych włosów, każdy ma inne, Ty również i do każdej fryzjerki jakiej pójdziesz pierwsza fryzura wyjdzie zazwyczaj źle, bo fryzjerka Twoich włosów znać nie będzie, będzie je musiała dopiero poznać, a takie osoby jak Ty, to ja znam już świetnie z doświadczenia :D , dla Ciebie każda fryzjerka będzie fatalna, taki ,,typ" człowieka jesteś i nie dasz się przekonać do zmian, wręcz przeciwnie uważasz, że lepiej się znasz, niż fryzjerka na strzyżeniu itd., ja doskonale już znam takie osoby jak Ty i szczerze współczuję fryzjerce, która na Ciebie trafi, naprawdę :DD

Reklama

Napisał(a): rudii -

Tris Oj...... :DDDD

Powiem Ci tak Autorko, ja jestem fryzjerką i każde włosy są inne, tak samo jak z liniami papilarnymi, nikt na świecie nie ma takich samych włosów, każdy ma inne, Ty również i do każdej fryzjerki jakiej pójdziesz pierwsza fryzura wyjdzie zazwyczaj źle, bo fryzjerka Twoich włosów znać nie będzie, będzie je musiała dopiero poznać, a takie osoby jak Ty, to ja znam już świetnie z doświadczenia :D , dla Ciebie każda fryzjerka będzie fatalna, taki ,,typ" człowieka jesteś i nie dasz się przekonać do zmian, wręcz przeciwnie uważasz, że lepiej się znasz, niż fryzjerka na strzyżeniu itd., ja doskonale już znam takie osoby jak Ty i szczerze współczuję fryzjerce, która na Ciebie trafi, naprawdę :DD
jak dla mnie to bzdury.oczywiscie istnieja takie panie o jakich piszesz,ale doskonale znam bol autorki watku.
o dobrego fryzjera naprawde jest ciezko.
sama teraz szukam kogos (nie w pl)zeby mial dobra reke do grubych i gestych wlosow.
obcinam sie tylko w polsce i wyczowam to nie wiem jakos instnktownie,moze przez to,ze troche sama sie tym interesuje.w uk mam wlasnie z tym problem.nawet polskie fryzjerki tu sa kiepskie.i nie pisze togo ze zlosliwosci.po prostu tak jest.

rudii

jak dla mnie to bzdury.oczywiscie istnieja takie panie o jakich piszesz,ale doskonale znam bol autorki watku.
sama teraz szukam kogos (nie w pl)zeby mial dobra reke do grubych i gestych wlosow.
obcinam sie tylko w polsce i wyczowam to nie wiem jakos instnktownie,moze przez to,ze troche sama sie tym interesuje.w uk mam wlasnie z tym problem.nawet polskie fryzjerki tu sa kiepskie.i nie pisze togo ze zlosliwosci.po prostu tak jest.
Akurat w UK to wiem, że fryzjerki robią tak ,,na odwal" :\ , co jak co, ale uczę się o fryzjerstwie w Anglii, bo takie są wymagania i widziałam nie raz jak fryzjerki w Anglii coś robiły i niektóre rzeczy to były takie, że ,,pożal się Boże" :\ , tego nie można było nazwać fryzjerstwem :P , co do Polski, w Polsce jest lepiej, jest więcej bardzo doświadczonych fryzjerów, najlepsi fryzjerzy to Ci, którzy już trochę prowadzą zakład, ale też nie są tacy starzy, czyli tak około 20-parę/30 lat, to najlepsi fryzjerzy są w tym wieku, gdyż młody dopiero zdobywa doświadczenie, a starszy jest dobry, ale często robi starszymi technikami i nie zawsze chce mu się douczać nowości, a fryzjer około 20-paru/30 lat jest już doświadczony i jeszcze młody, przez co elastyczny, a tacy są najlepsi :))

Reklama

Tris
rudii

Akurat w UK to wiem, że fryzjerki robią tak ,,na odwal" :\ , co jak co, ale uczę się o fryzjerstwie w Anglii, bo takie są wymagania i widziałam nie raz jak fryzjerki w Anglii coś robiły i niektóre rzeczy to były takie, że ,,pożal się Boże" :\ , tego nie można było nazwać fryzjerstwem :P , co do Polski, w Polsce jest lepiej, jest więcej bardzo doświadczonych fryzjerów, najlepsi fryzjerzy to Ci, którzy już trochę prowadzą zakład, ale też nie są tacy starzy, czyli tak około 20-parę/30 lat, to najlepsi fryzjerzy są w tym wieku, gdyż młody dopiero zdobywa doświadczenie, a starszy jest dobry, ale często robi starszymi technikami i nie zawsze chce mu się douczać nowości, a fryzjer około 20-paru/30 lat jest już doświadczony i jeszcze młody, przez co elastyczny, a tacy są najlepsi :))
oj Tris.nie raz nie dwa bylam u fryzjera.nie kazdy ma reke do wlosow.taka prawda.do tego zawodu potrzeba pasji.a niestety nie kazdy do tego tak podchodzi.wyobraz sobie,ze w uk w rece poslkiej fryzjerki tez sie nie oddam:)
bedac teraz na urlopie mijajac zaklady fryzjerskie,mocno okrzykniete salonami fryzur,mogłam policzyc naprawde garstke,do ktorych w ogole bym weszla.salony fryzjerskie maja to do siebie,ze widac przez szybe,co fryzjer robi.a to co mozna zobaczyc...ehhhh...lepiej nie pisac...

Napisał(a): gość -

Najbardziej wkurzają mnie takie zakłady, które zatrudniają uczniów. Nie, zebym coś do nich miała,ale jak rudii wspomniała...nie każdy nadaje się do tej pracy, a praktykę odbywa i eksperymentuje na zywym materiale. Raz jeden pozwoliłam sciąc wlosy uczennicy, ale póżniej to dosłownie przechorowałam. Dziewczyna ta zachodziła to z jednej to z drugiej strony..tu włosek zetnie, tam zetnie, taka bez zycia, energii , bez wiary w swoje zdolności i umiejętności. Ona się męczyła i ja równiez...tyle, że to ja zostałam omal nie łysa...jak szefowa zaczęła poprawiać fryzurę. Od tej chwili..nie pozwalalam być królikiem doświadczalnym i tyle.
Anna

Reklama

Niestety, w dobie dotacji z urzędu pracy każdej byle fryzjereczce wydaje się że jest mistrzem nożyczek... i wie lepiej co klient powinien mieć na głowie.

Znam ten ból, i wcale nie jestem upierdliwa. Nigdy nie miałam pretensji że mi zbyt dużo włosów ucięła itd... ale niestety większość nie ma pojęcia o strzyżeniu,lecą taką samą techniką włosy czy to grube, czy kręcone .. bo i tak wyprasują prostownicą... i każdy wychodzi z salonu jak pudel bez uroku... a później niech się martwi.

Szkoda, że nie napisałaś o jaki rejon Ci chodzi ... może wtedy szybciej ktoś by CI napisał swoją opinię. W takim układzie to czysto teoretyczne rozważania, nad niekompetencją fryzjerów się zrobiły.

ewela35

Kolejne bzdury w twoim wydaniu!
Są fryzjerzy z prawdziwego zdarzenia,którzy nie muszą poznawać twoich włosów jak ty to pierniczysz,tylko spoglądając na klientkę po dwóch sekundach wiedzą co jej pasuje,a po 30 min. klientka nie może uwierzyć własnym oczom......ponieważ nigdy tak pięknie nie wyglądała.
Poza tym włosy obcięte przez profesjonalistę układają się same i nie trzeba borykać się codziennie z ich układaniem.
Dokładnie TAK !!! Nie wyobrażam sobie iść do fryzjera który się będzie uczył moich włosów, a ja z pokorą mam wyglądać jak pół zada zza krzaków. Normalnie horror... za który trzeba jeszcze zapłacić :))))))

Edytt5
ewela35

Kolejne bzdury w twoim wydaniu!
Są fryzjerzy z prawdziwego zdarzenia,którzy nie muszą poznawać twoich włosów jak ty to pierniczysz,tylko spoglądając na klientkę po dwóch sekundach wiedzą co jej pasuje,a po 30 min. klientka nie może uwierzyć własnym oczom......ponieważ nigdy tak pięknie nie wyglądała.
Poza tym włosy obcięte przez profesjonalistę układają się same i nie trzeba borykać się codziennie z ich układaniem.
Dokładnie TAK !!! Nie wyobrażam sobie iść do fryzjera który się będzie uczył moich włosów, a ja z pokorą mam wyglądać jak pół zada zza krzaków. Normalnie horror... za który trzeba jeszcze zapłacić :))))))
bo wiekszosc fryzjerow wychodzi z zalozenia,ze to my jestesmy dla nich.a powinno byc odwrotnie.zwlaszcza,jesli chca by sie do nich wrocilo.

Napisał(a): xenia11 -

jeśli nikogo tam nie znasz, to może poszukaj informacji na forach internetowych (dobry fryzjer Wrocław/Kraków/Warszawa/Łódź czy gdzie Ty tam mieszkasz) i idź do tych którzy są tam zachwalani (tylko załącz sobie radar na reklamy) a później to już próbuj, testuj, sprawdzaj- niestety na własnych włosach ale co zrobisz/

ewela35 Kolejne bzdury w twoim wydaniu!
I już widać, kto nie ma o tym bladego pojęcia :D , ....oj Ewelo, Ewelo....
ewela35 Są fryzjerzy z prawdziwego zdarzenia,którzy nie muszą poznawać twoich włosów jak ty to pierniczysz,tylko spoglądając na klientkę po dwóch sekundach wiedzą co jej pasuje,a po 30 min.
Dopasowanie fryzury to zupełnie co innego, niż strzyżenie i o tym nic nie pisałam, więc nie mieszaj czegoś co nie ma związku ze strzyżeniem, bo dopasowanie, a strzyżenie to dwie odmienne rzeczy, zaś Autorka pisze, że od lat chodzi do tego samego fryzjera, który wiedział jak ją strzyc czyli zawsze strzygła się tak samo, ,,na jedno kopyto" i nie zależy jej w ogóle na zmianie, dlatego ja o zmianie i doborze fryzury do kształtu twarzy, sylwetki oraz stylu nic nie pisałam, bo nie o tym jest temat, a Ty oczywiście wpychasz znów coś na siłę, coś co jest niepotrzebne w ogóle w tym temacie i nikt ani słowa nawet o tym nie wspomniał.
ewela35 klientka nie może uwierzyć własnym oczom......ponieważ nigdy tak pięknie nie wyglądała.
Już samo obcięcie włosów przez fryzjera daje to, że układają się same, ale to znów nie o tym mowa Ewelo, mowa jest o samym strzyżeniu, skumaj to.
A więc przechodząc do prawdziwego tematu czyli strzyżenia, fryzjer musi poznać włosy klientki, taka jest prawda, bo każdy człowiek ma inny włos, włosy są jak linie papilarne, mogą być podobne, ale żaden człowiek nie ma takich samych linii papilarnych jak inny, takich ludzi nie ma, to samo jest z włosami i nie pisz dalej sama bzdur, bo sama niedawno przerabiałam o tym temat ;) i nasza droga mistrzyni, nauczycielka, która od 40 lat prowadzi swój własny zakład oraz zasiada w komisji egzaminacyjnej na czeladniku jak i na egzaminie mistrzowskim z fryzjerstwa, powiedziała to samo co ja teraz tu piszę, że włosy klientki każdy fryzjer musi poznać, bo włosy są jak linie papilarne, każdy człowiek ma inne i nie ma dwóch osób o takich samych liniach papilarnych czy też włosach, więc moje zdanie to sobie podważać możesz, ale podważanie zdania osoby starszej od Ciebie i bardzo doświadczonej w tym od wielu lat jest już Twoim objawem głupoty (na przyszłość będę pisać czy to jest tylko moje zdanie, czy też ktoś starszy i bardziej doświadczony mi je przekazał, tak żebyś już nigdy się nie skompromitowała).

Napisał(a): gość -

Tris

A więc przechodząc do prawdziwego tematu czyli strzyżenia, fryzjer musi poznać włosy klientki, taka jest prawda, bo każdy człowiek ma inny włos, włosy są jak linie papilarne, mogą być podobne, ale żaden człowiek nie ma takich samych linii papilarnych jak inny, takich ludzi nie ma, to samo jest z włosami i nie pisz dalej sama bzdur, bo sama niedawno przerabiałam o tym temat ;) i nasza droga mistrzyni, nauczycielka, która od 40 lat prowadzi swój własny zakład oraz zasiada w komisji egzaminacyjnej na czeladniku jak i na egzaminie mistrzowskim z fryzjerstwa, powiedziała to samo co ja teraz tu piszę, że włosy klientki każdy fryzjer musi poznać, bo włosy są jak linie papilarne, każdy człowiek ma inne i nie ma dwóch osób o takich samych liniach papilarnych czy też włosach,
Ględzisz w koło to samo:-)
Dobry fryzjer wystarczy, ze dotknie ręką włosy i już je zna i wie jak je ściąć. TYLE.
Anna

szoszana Właśnie się przeprowadziłam do innego miasta - przeprowadzka to około 100 km. Nie muszę dodawać, że przeniosłam się tylko dlatego, że w mojej okolicy naprawdę kiepsko z pracą. W swoim rodzinnym mieście od 3 lat miałam zaufaną fryzjerkę, która wiedziała jak mnie dobrze obcinać. Po przeprowadzce przeżywam prawdziwy dramat, bo nie wiem gdzie chodzić do fryzjera, a miałam w wiele nieudanych strzyżeń, więc stąd mój lęk. Powiedzcie mi jak znaleźć dobrego fryzjera? W nowym mieście nikogo nie znam, żeby się podpytać :/
Zawsze możesz skorzystać z internetowych rankingów fryzjerów np: http://www.do(...)jer.pl/, wystarczy tylko dobrze poszukać.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jak znaleźć dobrego fryzjera?