52
ppt
Ten temat ma:
 • Wyświetleń2 tys.
 • Odpowiedzi27
 • Ocen na +0
52 ppt ?

Jak zrobić mailing czy newsletter? (28)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jak zrobić mailing czy newsletter?

Napisał(a): waszka -

Postawiono przede mną zadanie: zrobić mailing. Konkretnie chodzi o regularną wysyłkę biuletynu firmowego raz na 2 tygodnie.

Zastanawiam się jak zabrać się do tematu. Nie chcemy wydawać pieniędzy na zewnętrzną agencję bo to stałe działania a więc i stałe koszty. Wolimy robić to własnym sumptem.

Jak najlepiej zabrać się za ten mailing, aby zrobić go dobrze?
INTERIA.PL

Re: Jak zrobić mailing czy newsletter?

Napisał(a): MarcinPK -

Sam to przerabiałem. Oto mój przepis jak zrobić dobry mailing w 3 krokach :)

1. BAZA DANYCH
Skoro ruszacie z newsletterem to pewnie jakąś bazę adresów mailowych macie.

Jeśli nie posiadacie własnej bazy mailingowej to trzeba by ją zdobyć. Nie zalecam jednak kupować jej na Allegro, w firmach typu Kompass czy wydzierać je ze stron internetowych programami do harvestowania. Takie praktyki są nielegalne i okresla się je jako SPAM. Wysyłka na tak zdobyte adresy raczej nie przyniesie żadnych korzyści a może jedynie zaszkodzić.

Najbardziej czasochłonny lecz przynoszący najlepsze efekty sposób to samodzielne zbieranie bazy poprzez różnorodne działania. Przede wszystkim dodaj na swojej stronie formularz zapisu do newsletter.

Wartościowe maile pozyskacie także gdy zaoferujesz jakiś produkt premium a formą zapłaty ustanowisz adres mailowy. Może to być raport, infografika, dobre rady czy inna treść łącząca się z Twoją firmą.

Dobrze mogą się sprawdzić wszelkiego rodzaju konkursy. Prosty mechanizm: pozostaw emaila aby wziąc udział w konkursie (jakoś msimy poinformować o wygranej).

2. TREŚĆ
Są różne rodzaje wiadomości (mailing, newsletter, autoresponder...) Jeśli już zdecydujesz się na jakąś formę pozostaje kwestia jej wykonania.

Najszybszym i najprostszym sposobem na stworzenie mailingu / newslettera jest użycie http://freshm(...)ailing/. Wystarczy dopasować ich wygląd do wymagań własnej firmy (kolory, czcionka, logo. etc...) i wpisać własne treści.

Można także zlecić przygotowania szablonu podwykonawcy.To jednorazowy wydatek bo we wszystkich mailingach dobrze jest korzystać z tego samego szablonu i zmieniac jedynie treść. Koszt takiego szablonu to 500-1500 zł.

3. WYSYŁKA I OPTYMALIZACJA
Kilka - kilkadziesiąt tysięcy maili nie wyślesz z Outlooka :) Trzeba mieć do tego wyspecjalizowany program.

Mogę polecić http://freshmail.pl. Dostępny przez przeglądarkę i ma sporo ciekawych funkcj testowania i raportowania. Można sobie wysyłać do 2000 wiadomości w miesiącu za darmo. A wiadomo, że najważneijsza jest praktyka :)

Załączniki:

Re: Jak zrobić mailing czy newsletter?

Napisał(a): eCityVision -

waszka,
Pamiętaj przy tym o unormowaniach prawnych. Jeśli jest to pierwszy mail wysyłany do kogokolwiek nie możesz zawierać w nim oferty handlowej, a jedynie zapytanie o zgodę na przesłanie takowej. Sytuacja ma się lepiej w przypadku, kiedy korzystasz z bazy osób zapisanych na firmowy Newsletter - wówczas nie musisz już wysyłać pierwszej wiadomości tego typu. Natomiast przy tworzeniu mailingu bierz pod uwagę filtry antyspamowe, które są coraz bardziej rozwinięte. Na pewno unikaj takich słów jak: rabat, obniżka, promocja, bo wtedy z pewnością wiadomość trafi do spamu. Nie może być też za "ciężka" więc zastanów się kilka razy zanim umieścisz zdjęcia. ;)

Re: Jak zrobić mailing czy newsletter?

Napisał(a): MarcinPK -

eCityVision Natomiast przy tworzeniu mailingu bierz pod uwagę filtry antyspamowe, które są coraz bardziej rozwinięte. Na pewno unikaj takich słów jak: rabat, obniżka, promocja, bo wtedy z pewnością wiadomość trafi do spamu. Nie może być też za "ciężka" więc zastanów się kilka razy zanim umieścisz zdjęcia. ;)
To prawda, ze filtry antyspamowe potrafią skutecznie zniweczyć całą wysyłkę. Między innymi dlatego polecam Freshmaila bo on ma wbudowane testy antyspamowe. Dzięki nim możesz sprawdzić przed wysłaniem kampanii mailingowej, czy nie zostanie potraktowana jako spam. Freshmail także sugeruje których słów lepiej się pozbyć z newslettera, aby nie drażnić filtrów antyspamowych :)

Re: Jak zrobić mailing czy newsletter?

Napisał(a): SonikSu -

Potwierdzam, że Freshmail jest OK.

Mega przydatny jest edytor nerwsletterów z gotowymi szablonami. Wszystkie szablony są tak przygotowane, aby dobrze wyświetlały się we wszystkich programach pocztowych (a przynajmniej w tych najpopularniejszych jak outlook, google, o2, onet, interia, itd). Swego czasu miałem przejscia z informatykiem, który nie potrafił przygotować newslettera w ten sposób, aby się gdzieś nie rozjechał.

Generalnie newslettery powinny być w miarę proste. Najlepiej trzymać się tego samego układu elementów (szablonu) przy wszystkich wysyłkach. Czytelnicy się do niego przyzwyczajają i lepiej nie zmieniać.Załączniki:

Re: Jak zrobić mailing czy newsletter?

Napisał(a): LordX -

Skup się na najważneisjzym przekazie. Na jednej rzeczy i poświęć jej górną część treści. Jeśli masz coś jesczez do zaoferowania zrób to poniżej. Zawsze używaj dużych przycisków zachęcających do kliknięcia typu Kup!

Rób klikalne wszystko co się da: przyciski, nazwy produktów, tytuły, zdjęcia, opisy...
Załączniki:
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
 • jak zrobi newsletter na stronie
 • jak zrobi newsletter w mailu
 • mailing jak zrobi
 • jak zrobic newsletter
 • jak stworzy newsletter
 • jak zrobic mailing
 • interia autoresponder z treci html
 • jak samemu zrobic mailing
 • jak zrobic ciekawego maila
 • jak stworzy szablon do mailingu
 • jak zrobi mailing reklamowy
 • ranking programw do mailingu
 • jak zrobic szablon newslettera
 • jak zrobic newletter
 • mailing jak przygotowa
Do góry strony: Jak zrobić mailing czy newsletter?