190
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń9 tys.
  • Odpowiedzi99
  • Ocen na +0
190 ppt ?

Jak żyć za takie pieniądze?????? (100)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Jak żyć za takie pieniądze??????

Napisał(a): gość -

gość
jjolwod1 Ja mam dzieci 1500zl dochodu i musze zyc ,a co smieszne moj odmowiono mi koloni ze szkoly dla dziecka,bo mam zawysoki dochod haha poprostu coz stac mnie na wczasy za granica
Ja mam tyle na 4 osobową rodzinę,po opłatach zostaje mi 100/130 zł na osobę na cały miesiąc,kiedyś mogłem kupić żywność na miesiąc,teraz po podwyżkach od 20 jemy chleb z margaryną i coś z ogrodu.
Szkoda mi o tym wszystkim pisać,ale kiedyś opowiadał mi wujek o zbrodniach i jak on opowiadał o okrucieństwie jakie dokonywano na ludziach,to płakałem,potem los rzucił mnie tam gdzie mieszkali ci zbrodniarze i był tam taki stary człowiek z rodziną,zapytałem go,dlaczego takie okropności ludzie robią?,zaczął mi opowiadać, jak byli biedni,głodni,całkiem pasuje to do tego co obecnie robią ci rządzący.
Powiedziałem mu to władza nakłada na ludzi jarzmo,a potem giną niewinni ludzie.
Teraz jak oglądam te mistrzostwa,to myślę sobie,mam dzieci i nikt na to nie patrzy i czasami też grzeszę myślami,bo chciałbym aby te stadiony przepadły szybciej niż powstały,myślę sobie,aby był każdy przeklęty kto w tym uczestniczy,nie ze względu na mnie,ale moje dzieci.
Podpisuję się pod tym oboma rękami. Jestem schorowany, nie mam dostępu do lekarzy nie mogę kupić lekarstw, zdycham w nędzy i przeklinam rządzących tym krajem. Niechaj nigdy nie zaznają spokoju a nasza rozpacz niech ich prześladuje w najgorszych snach i w każdym kroku ich poczynań.

gość
nikiwek słyszeliście o tym, że podnoszą płacę minimalną z do 1600 brutto??? To nie szaleństwo jak przychodzi opłacić mieszkanie- sam czynsz przecież to ok 1500 jeszcze zależy jaki metraż... Do tego rachunki no i (!) jedzenie... Coraz droższe...
Już nie wspomnę o nieprzewidzianych wydatkach czy utrzymaniu samochodu
Gdyby mój mąż nie zarabiał więcej to nie wiem jakbyśmy sobie poradzili. Mamy małe dziecko, niedługo trzeba je będzie posłać do przedszkola a tu psikus bo przedszkola też drożeją... Na prawdę paranoja, człowiekowi się odniechciewa...
Przychodzą czasem takie momenty że trzeba się nieźle nakombinować............
Kochana a co byś powiedziała gdyby tak jak mnie umarł Ci mąż a Twoje jedyne dziecko wyjechało za granicę za chlebem z cała rodziną? Nie mam nikogo już w Polsce i chcę tu żyć, nie chcę na starość wyjeżdżać stąd. Nie znam języka, tu mam groby bliskich i tu chcę umierać. Nie masz pojęcia jak mi ciężko i żle. Sama muszę dbać o wszystko, jestem na dodatek chora i to poważnie. Mam 53 lata i codziennie wstaję a nie ma obok tego jedynego, ukochanego, który pomagał, kochał. Sama muszę teraz płacić za wszystko, dbać o siebie. Gdybym była młoda pewnie też bym wyjechała z tego chorego kraju. Wiem jedno, młodym w tym kraju jest źle a takim jak ja jeszcze gorzej. Służba zdrowia, pozal się Boże, terminy i jak tu się leczyć? Rezygnuję nawet z leków drogich bo nie stać mnie na nie, jak widzę jak pięknie udekorowane są wystawy słodyczami , łakociami odwracam głowę...nie stać mnie. Wiesz jak często chodzę głodna spać? Nie zyczę tego nikomu, chora i samotna :( Jedynym oknem na świat jest komputer, TV nie oglądam, oszczędzam na gazie i prądzie, oszczedzam na wszystkim:(
Kobieto ,znajdź w pobliżu klub emerytów i poderwij dziadka z wysoka emeryturą.Zafunduje ci wakacje nad morzem albo sanatorium....Trzeba sobie jakoś radzić..,a nie narzekać.

[Kobieto ,znajdź w pobliżu klub emerytów i poderwij dziadka z wysoka emeryturą.Zafunduje ci wakacje nad morzem albo sanatorium....Trzeba sobie jakoś radzić..,a nie narzekać.[/cytat]

Dziadek z wysoką emeryturą ma pełną kieszeń Viagry. I nie patrzy na babcię, tylko na młodą 30-latkę aby jeszcze spłodzić syna, posadzić drzewo i używać sobie. To nie te czasy chłopcze.

gość
nikiwek słyszeliście o tym, że podnoszą płacę minimalną z do 1600 brutto??? To nie szaleństwo jak przychodzi opłacić mieszkanie- sam czynsz przecież to ok 1500 jeszcze zależy jaki metraż... Do tego rachunki no i (!) jedzenie... Coraz droższe...
Już nie wspomnę o nieprzewidzianych wydatkach czy utrzymaniu samochodu
Gdyby mój mąż nie zarabiał więcej to nie wiem jakbyśmy sobie poradzili. Mamy małe dziecko, niedługo trzeba je będzie posłać do przedszkola a tu psikus bo przedszkola też drożeją... Na prawdę paranoja, człowiekowi się odniechciewa...
Przychodzą czasem takie momenty że trzeba się nieźle nakombinować............
Kochana a co byś powiedziała gdyby tak jak mnie umarł Ci mąż a Twoje jedyne dziecko wyjechało za granicę za chlebem z cała rodziną? Nie mam nikogo już w Polsce i chcę tu żyć, nie chcę na starość wyjeżdżać stąd. Nie znam języka, tu mam groby bliskich i tu chcę umierać. Nie masz pojęcia jak mi ciężko i żle. Sama muszę dbać o wszystko, jestem na dodatek chora i to poważnie. Mam 53 lata i codziennie wstaję a nie ma obok tego jedynego, ukochanego, który pomagał, kochał. Sama muszę teraz płacić za wszystko, dbać o siebie. Gdybym była młoda pewnie też bym wyjechała z tego chorego kraju. Wiem jedno, młodym w tym kraju jest źle a takim jak ja jeszcze gorzej. Służba zdrowia, pozal się Boże, terminy i jak tu się leczyć? Rezygnuję nawet z leków drogich bo nie stać mnie na nie, jak widzę jak pięknie udekorowane są wystawy słodyczami , łakociami odwracam głowę...nie stać mnie. Wiesz jak często chodzę głodna spać? Nie zyczę tego nikomu, chora i samotna :( Jedynym oknem na świat jest komputer, TV nie oglądam, oszczędzam na gazie i prądzie, oszczedzam na wszystkim:(
To niech pani poprosi to jedyne dziecko o pomoc. Nigdy w życiu bym nie zostawiła mojej chorej matki bez leków i głodnej !!

gość nie zarabiam duzo wiecej w przeliczeniu na zarobki szwedzkie ,normalnie .ale stac mnie na oplaty i zostaja jakies pieniazki na luzne wydatki.podziwiam Was .to nie jest normalne ,.pracujac nie moze nam brakowac pieniedzy na utrzymanie nas samych ,to jest bezcelowe,.
Co ty gadasz? w Szwecji są całkiem inne warunki, zarobki i służba zdrowia, leki za darmo dla wszystkich oraz pomoc medyczna u pacjenta w domu- nawet do kilku razy dziennie. Jeżeli chodzi o zarobki to moja podwyżka w tym roku jest taka sama jak "średnia krajowa" w Polsce więc nie ma co porównywać, a rodziny z dziećmi maja dużo łatwiej....
Ostatni komentarz to> chciałam wrócić do kraju, ale po prostu nie ma do czego wracać i nie chce tak żyć!

gość Płaca minimalna 1600 zł???? A ja mam emeryturę 1255,- zł.po 39 latach pracy. Na utrzymaniu mam córkę i dwoje wnuków. 20,- zł. dziennie. Panie Tusk jak żyć do cholery?PERADA
Może córka pójdzie do pracy i zarobi na siebie i swoje dzieci? Wtedy i panu będzie łatwiej się utrzymać z tych 1255zł......

Kaczyński - dobrze, dobrze, dobrze, wybory, Tusk - jeszcze chwilę dobrze, gorzej , coraz gorzej, źle, bardzo źle, katastrofa, wybory, dalej Tusk, 67 lat, choroba zdrowia(sic!) ,euro 2012, bankructwo, katastrofa, wybory, Kaczyński, jeszcze jakiś czas źle, coraz lepiej, dobrze, dobrze, dobrze....

mksl
gość
jjolwod1 Ja mam dzieci 1500zl dochodu i musze zyc ,a co smieszne moj odmowiono mi koloni ze szkoly dla dziecka,bo mam zawysoki dochod haha poprostu coz stac mnie na wczasy za granica
Ja mam tyle na 4 osobową rodzinę,po opłatach zostaje mi 100/130 zł na osobę na cały miesiąc,kiedyś mogłem kupić żywność na miesiąc,teraz po podwyżkach od 20 jemy chleb z margaryną i coś z ogrodu.
Szkoda mi o tym wszystkim pisać,ale kiedyś opowiadał mi wujek o zbrodniach i jak on opowiadał o okrucieństwie jakie dokonywano na ludziach,to płakałem,potem los rzucił mnie tam gdzie mieszkali ci zbrodniarze i był tam taki stary człowiek z rodziną,zapytałem go,dlaczego takie okropności ludzie robią?,zaczął mi opowiadać, jak byli biedni,głodni,całkiem pasuje to do tego co obecnie robią ci rządzący.
Powiedziałem mu to władza nakłada na ludzi jarzmo,a potem giną niewinni ludzie.
Teraz jak oglądam te mistrzostwa,to myślę sobie,mam dzieci i nikt na to nie patrzy i czasami też grzeszę myślami,bo chciałbym aby te stadiony przepadły szybciej niż powstały,myślę sobie,aby był każdy przeklęty kto w tym uczestniczy,nie ze względu na mnie,ale moje dzieci.
Jedzenie z ogrodu i 130zl na osobe? Jeszcze jakies bajeczki? Ten ogrod to czyj? Za internet kto placi przy takich dochodach skoro tylko na chleb z margaryna starcza? Nikt mnie tak nie irytuje jak tacy internetowi pseudobiedacy.

A co do tematu minimalna krajowa powinna zostac zlikwidowana.

Po pierwsze teraz pracownik wie ile moze dostac minimalnie i pracodawca tez wie ile moze dac minimalnie, wiec czesto sie przy tej sumie spotykaja. Gdyby minimalnej nie bylo i mentalnie w glowie by nie siedziala to pracownik nie poszedlby do pracy za pieniadze, ktore uznalby za niewystarczajace do zycia.

Po drugie przez minimalna krajowa wiele osob nie ma pracy a mogloby miec. Przykladowo mam w firmie proste zajecie do wykonywania na caly etat, praca jest bardzo prosta, niewymagajaca, teraz w wolnej chwili robia ja na zmiane dwie osoby robiace normalnie cos innego, ale nie zatrudnie do tego na eta za 1600zl brutto dodatkowego pracownika bo uwazam, ze ta praca nie jest tyle warta (tym bardziej ze drugie tyle musze oddac w podatkach). I wiem, ze jest pelno osob, ktore chetnie dorobilyby sobie powiedzmy 500zl robiac takie cos (pytalem po sasiadkach, ktore siedza w domu i chetnie by popracowaly) ale ja ich legalnie nie zatrudnie a na lewo nie bede bral pracownikow. I kolko sie zamyka.
A co z zatrudnieniem na niepełny etat?

gość Moze na to pytanie odpowie minister pracy pan Kosiniak Kamysz ktory w wieku 30lat
zostal ministrem dzieki wplywom ojca,albo pan Rostowski minister finansow ktorego
majatek szacowany jest na 60 mln zlotych. Niech oni moze odpowiedza na to pytanie jak prze
zyc za 1600zl???
A skąd mają to wiedzieć, naiwny jesteś czy co?

gość Płaca minimalna 1600 zł???? A ja mam emeryturę 1255,- zł.po 39 latach pracy. Na utrzymaniu mam córkę i dwoje wnuków. 20,- zł. dziennie. Panie Tusk jak żyć do cholery?PERADA
To właśnie jest najgorsze. Emerytura przyzwoita,to kasa za nic, ja nawet tyle nie zarabiam w miesiąc, a pracuję na pełen etat.

A twojej córce nikt nie kazał robić wnuków jak nie ma jak ich utrzymać.

Pozdawiam

cytat kogo=gość]
To właśnie jest najgorsze. Emerytura przyzwoita,to kasa za nic, ja nawet tyle nie zarabiam w miesiąc, a pracuję na pełen etat.

A twojej córce nikt nie kazał robić wnuków jak nie ma jak ich utrzymać.

Pozdawiam[/cytat]Jakoś przed wyborami nikt nie mówił,że nie będzie stać matki,ojca na utrzymanie dzieci,nikt nie mówił,że będą żyć z dziadka emerytury,którą ten dziadek wypracował i nie są to pieniądze za darmo,jeżeli pracujesz za mniejsze pieniądze,to masz pretensje do emeryta?,idź do pracodawcy.
Ale okupacja,to nawet okupant takich głupot nie mówił,nie miej dzieci,bo cię nie stać ich utrzymać.
Pozdrowienia wsadź sobie,tam gdzie masz mózg.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • jak zyc za 1600zl dwie osoby
Do góry strony: Jak żyć za takie pieniądze??????