2 tys.
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń145 tys.
  • Odpowiedzi602
  • Ocen na +8
2 tys. ppt ?

Jaka naprawdę jest praca w Niemczech? (603)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Jaka naprawdę jest praca w Niemczech?

Napisał(a): ~Dana -

Wszystkim, którzy chcą wyjechać do pracy za granicę polecam zacząć naukę języka kraju, na który się nastawiamy. Nawet z samymi podstawami będziemy się lepiej czuć. To po pierwsze. Po drugie widzę, że ktoś wyżej polecał agencję pracy tymczasowej MG solutions. Też z nimi wyjeżdżałam, jeśli kierunek Niemcy to zdecydowanie polecam się z nimi skontaktować, bo można naprawdę zarabiać ładne pieniądze i praca jaka mówią taka jest. Wszędzie trafiają się różni ludzie więc nie można się od razu nastawiać na źle, takie jest życie. Ja wyjeżdżam do pracy i sobie bardzo chwalę.

Reklama

Napisał(a): Gość -

Pracuję jako opiekunka osób starszych w Niemczech http://www.eu(...)com.pl/ już 4 rok. Mam stabile i pewne zatrudnienie. Przez cały czas mam zapewnioną pomoc podczas pobytu. Agencja Eurocare, która przekazuje mi zlecenia jest bardzo uczciwa, a współpraca z nimi jest bardzo przyjazna. Mam zapewnione wyżywienie i nocleg. Sami podopieczni są bardzo sympatyczni i przyjaźni. Daje mi to mnóstwo satysfakcji.

Napisał(a): ~IwoOp -

Widzę, że sporo tu osób, które pracowały lub pracują jako opiekunka osób starszych. Ja z polecenia mojej kuzynki zaczęłam współpracę z http://opieku(...)ech.eu/ (cwana zgarnęła za rekomendację 200 euro :p). Na legalu, z wszystkimi papierami, ponad 4000 tysięcy złotych, jest różnica - bo w Polsce zarabiałam najniższą krajową.

Reklama

Napisał(a): ~Monika -

Ja nie mogę polecić agencji ale mam radę dla tych, którzy rozmawiają po niemiecku ale nie operują nim płynnie i mają braki w słownictwie. Nie ma co się zniechęcać poszukiwaniem pracy na własną rękę w takiej sytuacji, bo można podeprzeć się czymś takim jak Teletlumacz.pl, w czasie rzeczywistym mogą porozmawiać o szczegółach w naszym imieniu, przez telefon. Taka pomoc doraźna, żeby uniknąć nieporozumień językowych.

Reklama

Napisał(a): ~maelak -

Jak najbardziej polecam taki wyjazd, ja pojechałam do Niemiec, opiekowałam się starszym małżeństwem, wszystko załatwiane przez agencję ej job. i to była rewelacyjna decyzja! praca ok ale co ważne - pensja też!

Napisał(a): ~MajaFRS -

To, jaka jest praca w Niemczech w dużej mierze zależne jest od tego, jaką profesję wykonujemy. Czym chciałabyś się zajmować? Z doświadczenia wiem, ze najprościej jest o pracę w ogrodnictwie i sortowaniu odzieży. Jeśli zależy Ci na zatrudnieniu w tym sektorze, możesz skorzystać z pomocy pośrednika. Tym jest chociażby TML Professional :-).

Napisał(a): ~Tamara -

Wszystko zależy od tego na jaką pracę się nastawiasz i przede wszystkim - z kim pojedziesz. Ja jechałam przez agencję pracy tymczasowej mg solutions. Nie mam na co narzekać. Praca taka jakiej oczekiwałam, podobnie z płacą. Dodatkowo podoba mi się w kraju. Odradzam raczej szukanie na własną rękę, raz tak zrobiłam i przez dwa tygodnie nie miałam pracy.

Napisał(a): ~hurte -

Jeśli spodziewasz się cudów, to lepiej sobie odpuść, poważnie. Warunki pracy w Polsce są coraz lepsze, agencje proszą się o pracowników. Moja mama dostała etat przez EuroKadrę - po 3 miesiącach pracowała już bezpośrednio. W Niemczech na rękę by dostała dwa razy więcej, ale odliczając koszty, może by miała 500 zł więcej. Czyli co? Czyli nie warto.

Napisał(a): ~budowlany -

Ja pracuję w TRACZ INVESTMENTS, bezpośrednio w firmie budowlanej, a nie żadnej agencji. Jest nas sporo, każdy pracuje w ściśle określonej brygadzie i wiemy z kim pracujemy. W razie problemów jest bauleiter, kierownik, dyrektor - naprawdę zawsze da się dogadać. Polecam każdemu nie bójcie się dorobić!

Napisał(a): ~gość -

gość Witam czy mogl by mi ktos polecic sprawdzone agencje pracy w niemczech (niestety bez znajomosci jezyka)
Skontaktuj się z mg solutions. Oni mają sporo ofert, część jest nawet zamieszczona na ich stronie. Myślę, że spokojnie taką pracę będzie mógł/mogla wykonywać bez znajomości języka a będąc w kraju szybko nauczysz się przynajmniej podstaw co Ci pomoże nie tylko na co dzień ale i z lepszą pracą.

Napisał(a): ~Patrycja -

Bez języka to jednak jest dużo ciężej, w niektórych branżach po prostu trzeba znać chociaż komunikatywnie. Chyba też nie odważyłabym się tak całkiem bez podstaw chociażby. Fakt, że teraz agencje też pomagają w tym zakresie. Ja jeszcze kilka lat temu przed pierwszym wyjazdem uczestniczyłam w kursie organizowanym przez http://opieku(...)ech.eu/ . Intensywnie, ale przydało się odświeżyć wiadomości ze szkoły.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • praca w niemczech forum
  • praca w niemczech opinie
  • zarobki w niemczech forum
  • praca niemcy forum
  • praca niemcy opinie
  • polacy w niemczech forum
  • forum dyskusyjne polacy w niemczech
  • forum praca w niemczech
  • praca w berlinie forum
  • jak znale prac w niemczech
  • opinie o pracy w niemczech
  • jak si pracuje w niemczech
  • niemcy praca forum
  • Jaka praca w niemczech
  • niemcy opinie
Do góry strony: Jaka naprawdę jest praca w Niemczech?