2 tys.
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń145 tys.
  • Odpowiedzi602
  • Ocen na +8
2 tys. ppt ?

Jaka naprawdę jest praca w Niemczech? (603)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Jaka naprawdę jest praca w Niemczech?

Napisał(a): ~truder -

EuroKadra - po co ruszać się poza Polskę, skoro u nas naprawdę warunki się zdecydowanie poprawiły? Wszystko wygląda dużo lepiej, standard się poprawił.
Przez agencję pracy dostaniecie się bez większych problemów do sensownych firm. Ogólnie - nie ma już problemów z pracą. Kto chce zatrudnienia, ten je po prostu dostaje.
INTERIA.PL

Napisał(a): ~JolaC -

Fakt, można trafić źle, ale jeżeli uda się podjąc współprace z odpowiednią firma, praca w niemczech może być bardzo dochodowa. Ja dorabiam sobie aktualnie do emerytury i jestem bardzo zadowolona, od prawie 3 lat współpracuje z agencją GoWork.... dla mnie najważniejsze, że dbają o pracownika i są wypłacalni.

Napisał(a): ~Paweł -

Witam.

Jestem pracownikiem firmy w pobliżu miasta Bamberg (Bawaria). Pracuję jako tokarz CNC. Niedawno do mojej firmy sprowadziłem też tatę i kumpla. Oboje, wcześniej bez doświadczenia w branży metalurgicznej, teraz pracują jako szlifierze na fajnych warunkach.

Aktualnie firma poszukuje 3 frezerów CNC.

Nie jestem pośrednikiem. Szefowa pomyślała, że mógłbym jej pomóc ściągać pracowników z Polski, których ona potrzebuje. Za to dostaję małą premię do wypłaty - na tzw. piwo. Piszę o tym dlatego, gdyż takiemu pracownikowi nic nie jest potrącane z wypłaty na utrzymanie pośrednika.

Firma zatrudnia prawie 500 pracowników. Panuje w niej naprawdę miła atmosfera, nie ma też pracy na akord itp. Pracować trzeba, ale nikt nikogo nie pogania.

W okolicy brakuje ludzi do pracy i dzięki temu polscy pracownicy mają duże szanse na pracę na dogodnych warunkach. Stąd biorą się powyższe stawki. Co ważne, do pracy może starać się dostać nawet osoba zaraz po jakimś dłuższym kursie i z kilkumiesięcznym doświadczeniem - firma ją przyuczy. Ja jestem tego przykładem - wcześniej pracowałem 2 lata na Siemensie bez umiejętności programowania - tu nauczono mnie obsługiwać Mazaka i zaczynam go powoli samodzielnie uzbrajać i programować.
Szczerze polecam.

Zakres obowiązków
- samodzielna obsługa i programowanie maszyny
- uzbrajanie i ustawianie maszyny
- optymalizowanie procesu obróbki frezarki

Wymagania
- min. 1 rok doświadczenia lub wykształcenie techniczne związane z procesem obróbki skrawaniem
- znajomość oprogramowania Heidenhain i/lub Siemens będzie dużym plusem
- bardzo dobra umiejętność posługiwania się narzędziami pomiarowymi
- bardzo dobra umiejętność czytania rysunków technicznych
- znajomość języka niemieckiego na poziomie min. komunikatywnym (A1/A2) – koniecznie
- prawo jazdy oraz własny samochód
- gotowość do pracy zmianowej

Firma oferuje
- możliwość rozwoju
- pomoc w znalezieniu mieszkania
- umowę o pracę na pełen etat bezpośrednio z niemieckim pracodawcą (bez pośredników)
- atrakcyjne, stałe miesięczne wynagrodzenie: min. 2500€ brutto dla pracownika po szkole i z krótkim doświadczeniem; 2750€ brutto po szkole i z doświadczeniem 3-5 lat; 3120€ brutto dla pracownika po szkole i z doświadczeniem powyżej 5 lat - jednak ustalane jest to konkretnie podczas rekrutacji
- stały dodatek 10% do powyższych kwot ze względu na pracę zmianową
- stały dodatek 5,35% do powyższych kwot jako dodatek urlopowy
- premię świąteczną i dodatki do godzin nocnych oraz inne dodatki, przysługujące pracownikowi z niemiecką umową o pracę

Poza tym ja ze swojej strony oferuję pomoc przy pierwszym kontakcie z pracodawcą i w czasie podpisywania umowy.

W razie pytań proszę pisać na maila: praca.bamberg@gmail.com

Pozdrawiam

Reklama

Napisał(a): gość -

Polaków jest dużo i to jest problem dużo z nich to bydło i degeneraci chleja,cpaja i robią awantury,lepiej uważać,pieniądze ujda na życie normalnie na poziomie ale nic nie odlozysz wiekszego,opłaty ,ciuchy,przyjemności i po pieniądzach,nie bawem wypieprza nas z tych Niemiec coś tak czuję,tylko się kanclerz zmieni

Reklama

Napisał(a): Gość -

Wszystko zależy do jakiej branży się trafi. Pracując jako opiekunka zarobi się dość dobrze, ale praca jest wymagająca. Nie jest ciężka fizycznie, ale wymagająca. Wystarczy poczytać np tu http://fit7.p(...)mczech/ moja dziewczyna kiedyś wyjechała na pół roku do pracy jako opiekunka i nie narzekała. Zarobki miała dobre, bo pracowała w prywatnym domu. Wyżywienie i mieszkanie miała bardzo małym kosztem. Jedynym warunkiem jak chce się dobrze zarabiać w Niemczech jest znajomość języka, bo bez tego to ani rusz.

Reklama

Napisał(a): ~katarzyna -

Sprawdzona agencja nie da opiekunce zrobić krzywdy. Mnie sztele w Niemczech załatwiła promedica i już trzeci raz z nimi wyjeżdżam, bo wszystko było w porządku. Nie zalegali z wypłatami, miałam legalne ubezpieczenie itp

Napisał(a): ~Ula -

Jeśli znajdziesz dobrą i dobrze płatną pracę na pewno będziesz zadowolony. Ja mieszkam i pracuję w Niemczech już od dłuższego czasu i jestem zadowolona. Pracę znalazłam na kierowcazadzwoni.pl, mają bardzo dużo ofert pracy nie tylko w Niemczech. Na ich stronie możesz także przeczytać ciekawe i wiarygodne artykuły o pracy i życiu za granicą.

Napisał(a): gość -

Nikt nie ma prawa brać od Ciebie pieniędzy za załatwienie pracy szukaj na legalnych stronach agencji pracy chociaż na początek lepiej pracować przez agencję .Można znaleźć fajna pracę legalna i dobrze płatną pozdrawiam
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • praca w niemczech forum
  • praca w niemczech opinie
  • zarobki w niemczech forum
  • praca niemcy forum
  • praca niemcy opinie
  • polacy w niemczech forum
  • forum dyskusyjne polacy w niemczech
  • forum praca w niemczech
  • praca w berlinie forum
  • jak znale prac w niemczech
  • opinie o pracy w niemczech
  • jak si pracuje w niemczech
  • niemcy praca forum
  • Jaka praca w niemczech
  • niemcy opinie
Do góry strony: Jaka naprawdę jest praca w Niemczech?