216
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń3 tys.
  • Odpowiedzi163
  • Ocen na +65
216 ppt ?

Jaki jest cel życia ateisty? (164)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jaki jest cel życia ateisty?

Napisał(a): Fakir -

Wiadomo, że chrześcijanie oczekują po śmierci jakiejś "nagrody", następnego życia w szczęśliwości z Bogiem. Żyją by kochać innych, pomagać, modlić się czyli być w przyjaźni z Bogiem, rozwijają się aby być kimś wspaniałym na podobieństwo Stwórcy i przemieniać ziemię na Jego chwałę.
Wierzą też że osoby świadomie i dobrowolnie odrzucające Boga też spotka "nagroda".
Tylko jaka?
Pewnie śmierć, a po niej to czego ateista oczekuje, czyli rozkład na czynniki pierwsze. Niebyt.

Ale rodzi się kolejne pytanie: jaki jest obiektywnie sens życia takiego człowieka, który nie wierzy w Boga?
Po co taki ktoś żyje?
Poco się codziennie zmaga z życiem?
Po co się co rano budzi? Żeby się codziennie logować na forum i pisać głupawe posty?

Jaki jest sens bytowania ateisty?
Rozmnażanie się?
Produkowanie dóbr konsumpcyjnych i konsumowanie ich a następnie wydalanie...

Nie wiem. Pytam...
INTERIA.PL

Re: Jaki jest cel życia ateisty?

Napisał(a): Gość -

Dla rodziny, dla przyjaciół, dla innych ludzi. Dla samego siebie - bo kochają życie. Może ciężko to zrozumieć komuś kto jedyny swój sens w życiu widzi w istocie wyższej, która ma go zabrać "do siebie".

Można żyć dla świata, tak samo jak Wy żyjecie dla Boga (nie ważne już jakiego).

Nie muszę upatrywać jakichś wyższych celów mojej egzystencji, kiedy mam możliwość widzenia ich w tym co dzieje się "teraz".

Fakt, że to przeminie i przejdzie w niebyt nie różni się za wiele od Waszej wiary w to, że zmartwychwstaniecie lub będziecie obcowali z Bogiem po śmierci - świata raczej też nie uświadczycie ; ) (tego doczesnego - jakoś tak chyba, bo nie do końca wiem jak wyobrażacie sobie to "później" bez czasu, materii, uczuć).

Fakir Wiadomo, że chrześcijanie oczekują po śmierci jakiejś "nagrody", następnego życia w szczęśliwości z Bogiem. Żyją by kochać innych, pomagać, modlić się czyli być w przyjaźni z Bogiem, rozwijają się aby być kimś wspaniałym na podobieństwo Stwórcy i przemieniać ziemię na Jego chwałę.
Wierzą też że osoby świadomie i dobrowolnie odrzucające Boga też spotka "nagroda".
Tylko jaka?
Pewnie śmierć, a po niej to czego ateista oczekuje, czyli rozkład na czynniki pierwsze. Niebyt.

Ale rodzi się kolejne pytanie: jaki jest obiektywnie sens życia takiego człowieka, który nie wierzy w Boga?
Po co taki ktoś żyje?
Poco się codziennie zmaga z życiem?
Po co się co rano budzi? Żeby się codziennie logować na forum i pisać głupawe posty?

Jaki jest sens bytowania ateisty?
Rozmnażanie się?
Produkowanie dóbr konsumpcyjnych i konsumowanie ich a następnie wydalanie...

Nie wiem. Pytam...
Ty się nie martw o ateistów, oni wiedzą co ich czeka po śmierci.
A ty nie wiesz, nieboraku :)))

Reklama

0becny Samo życie jest w sobie sensem ponieważ przedstawia dla nas wartość a dodatkowo każdy ma jeszcze jakieś pragnienia i one stanowią jego życia sens i cel osobisty. Bez znaczenia zupełnie jest fakt czy osoba wierząca jest czy też nie.
No tak się właśnie zastanawiam na czym polega wartość życia?
Bo życie jest po to żeby umrzeć?
Męczyć się, męczyć, zabiegać, pracować, budować... aby po prostu umrzeć?
To po co to wszystko. Nie lepiej umrzeć od razu? Strzelić samobója i po wszystkim.

Jeden ze starożytnych poetów napisał coś tak: "Nie wszystek umrę, stawiłem sobie pomnik trwalszy niż ze spiżu..."
Ludzie nie chcą odchodzić tak bez śladu. Chcą po sobie coś pozostawić, ale po co?

Chrześcijanin ma jakąś nadzieję, jakąś perspektywę, a jaką perspektywę ma ateista?

Reklama

Fakir
0becny Samo życie jest w sobie sensem ponieważ przedstawia dla nas wartość a dodatkowo każdy ma jeszcze jakieś pragnienia i one stanowią jego życia sens i cel osobisty. Bez znaczenia zupełnie jest fakt czy osoba wierząca jest czy też nie.
No tak się właśnie zastanawiam na czym polega wartość życia?
To po co to wszystko. Nie lepiej umrzeć od razu? Strzelić samobója i po wszystkim.

Jeden ze starożytnych poetów napisał coś tak: "Nie wszystek umrę, stawiłem sobie pomnik trwalszy niż ze spiżu..."
Ludzie nie chcą odchodzić tak bez śladu. Chcą po sobie coś pozostawić, ale po co?

Chrześcijanin ma jakąś nadzieję, jakąś perspektywę, a jaką perspektywę ma ateista?
No tak, chrześcijanin ma perspektywę. Żydzi w Auschwitz też mieli. Też łudzili się.

Reklama

YHWH
Fakir
YHWH
Skąd wiesz, że nie wiem, kochana?
Bo ty nic nie wiesz, więc tego też nie :)))
A propos sensu i tego co mamy po sobie pozostawić: chciałbym mieć z tobą dziecko!
Właśnie dokładnie z tobą.

0becny
Fakir No tak się właśnie zastanawiam na czym polega wartość życia?

A kiedy odpowiem to każesz mi zdefiniować wartość czy na złotówki życie przeliczyć? ;o)
Sam sobie odpowiedz czy twoje życie ma dla ciebie jakąś wartość i czy byś się umiał jej pozbawić. Trudne? Strzel samobója i po problemie skoro nie znajdziesz w życiu wartości ;o)))

Po dziś dzień poeci piszą różne brednie.

Tego nie wiem. Ja pozostawiać niczego trwałego nie zamierzam.

Chrześcijaństwo i nie tylko bo ma to każda religia bez wyjątku ma jakąś bajkę i nic ponad to. Ateiście te bajki nie są po prostu potrzebne a poza tym ma on wszystko to samo co mają wierzący i tylko wybierać pozostaje co jemu akurat największy sens w życiu nada.

A na marginesie dopiszę że niestety nie znam odpowiedzi na wszystkie pytania tego świata. Własnych poszukać musisz sam :o)
Przynajmniej czujesz się zobligowany by odpowiedzieć na kilka na które znasz odpowiedź :)
THX:)

Fakir
0becny
Fakir THX:)
Nic takiego. Postawisz piwo i będziemy kwita ;o)))
Lubię rozmawiać z sensownymi ateistami nieoszołomami więc ja stawiam pierwsze a Ty drugie :)
Czy jak postawie trzecie to będzie już "ekumeniczne" pijaństwo? ; )

Fakir
YHWH
Fakir
YHWH
Skąd wiesz, że nie wiem, kochana?
Bo ty nic nie wiesz, więc tego też nie :)))
A propos sensu i tego co mamy po sobie pozostawić: chciałbym mieć z tobą dziecko!
Właśnie dokładnie z tobą.
Rozumiem to. Nie mam nic przeciwko, możesz nadal chcieć :)))))))))))

0becny
KaraBoska
Fakir
0becny
Fakir THX:)
Nic takiego. Postawisz piwo i będziemy kwita ;o)))
Lubię rozmawiać z sensownymi ateistami nieoszołomami więc ja stawiam pierwsze a Ty drugie :)
Czy jak postawie trzecie to będzie już "ekumeniczne" pijaństwo? ; )
To będzie coś w rodzaju mszy świętej i tego jej momentu kiedy ksiądz sam pije ;o)))
A swoją drogą to trochę niekoleżeńskie chyba jest tak żłopać samemu ;o)))
Nie tylko niekoleżeńskie, ale bez sensu, biorąc pod uwagę, że mówi "pijcie z tego WSZYSCY" :)
A teraz wpadnie tu religiant i powie, że są msze na których pije się wino.
Daruj sobie, już to wiemy :)))
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • ycie ateisty
  • sens zycia ateisty
  • ateici forum
  • ateista forum
  • sensem życia jest cel
  • cel życia ateizm
  • jaki jest cel życia
  • cel życia
  • śmierć ateista
  • życie ateisty
  • cel zycia
  • ateista opinie
  • po co yje ateista
  • jaki jest ateista
  • ateizm sens ycia
Do góry strony: Jaki jest cel życia ateisty?