21
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń780
  • Odpowiedzi13
  • Ocen na +0
21 ppt ?

Jaki jest najgroźniejszy wirus komputerowy? (14)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Jaki jest najgroźniejszy wirus komputerowy?

Napisał(a): Gość -

Pytanie godne filozofa, najgroźniejszy ten który sprawia nam problem, z większością się nigdy nie spotkamy, na szczęście.
Pewnie, że mieliśmy, większość użytkowników i nie tylko, również osób odpowiedzialnych nie przestrzega zasad bezpieczeństwa, dlatego.

Witam!
Fajny temat się rozkręca, moze każdy z forumowiczów pochwali się z czym walczył i jak zwalczył.
Trojan-gen {other} usunąłem programem spybot. Oprócz zmiany strony starowej w I.E. na google nie zauważyłem innych szkód.

Reklama

Na si,ę spotkałem kiedys z wyjątkowo namolnym rookitem. Jaki jest najgroźniejszy trudno powiedzieć, cały czas powstaje coś nowego. Dla mnie najgorszer są programy szpiegujące - dlaczego - bo nie tylko ujawniają co robisz, ale także pozwalają hackerom pobrać twoje dane - szybko, łatwo i przyjemnie

Reklama

Zagrożenia teraz działają w taki sposób, że mają infekować i się ukrywać. Dalej się rozprzestrzeniać, wykradać dane itd. Kiedyś jak się miało wirusa to komp po prostu padał, teraz zanim padnie, ktoś ukradnie nam hasła i wyśle spam z naszego...

smith111 Jaki jest według was najgroźniejszy wirus komputerowy? Mieliście kiedyś wirusa?
tak ale jak uzywalem avasta. teraz mam F-Secure IS 2010 i nic mi sie nie dzieje z komputerem. jestem bardzo dobrze zabezpieczony. swietny antywirus.

Reklama

Ostatni wirus poważniejszy wirus z którym walczyłem i to dosc długo był
Win 44 (nie jestem pewny poprawnosci nazwy) Wirus ten stworzył BackDora (Tz. Tylne drzwi, obszedl zabespieczenia) i co jakis czas ściagał po 10 róznych wirusów Bidny Avast robala nie znalazł, a z 10 sciagnietyuch wykrywał po 3 no i przyszedl czas na wytoczenie ciezkich dział Ściagnałem sobie antivir NOD32 (któego bardzo polecam działa mi świetnie od dluższego czasu) tóry przeskanował i usunął wirusy. Ale moge powiedzieć ze najlepszym sposobem na pozbycie się wirusów jest Format i instalacjia wybitengo antyvir. Bo tak naprawde to nigdy się nie usunie wszystkeigo co sie ma. Ja co jakis czas skanuje dysk i niespodzianka zalęgło sie znikad z 10 wirków. PZD

smith111 Jaki jest według was najgroźniejszy wirus komputerowy? Mieliście kiedyś wirusa?
Mnie najbardziej wkurzał ten robak któryw ciagu 60 s wyłaczał komputer. Avasr ni notron nie mogły go usunąc (widocznie nie było go jeszcze w bazie ich wirusów i dopiero f-secure mi pomógł.

Klocekkrocek
Mnie najbardziej wkurzał ten robak któryw ciagu 60 s wyłaczał komputer. Avasr ni notron nie mogły go usunąc (widocznie nie było go jeszcze w bazie ich wirusów i dopiero f-secure mi pomógł.
Tak baza wirusów to dobra strona F-Secure głównie dzięki zastosowaniu funkcji deep guard, która wykorzystuje na bieżąco aktualizowaną bazę danych w internecie tzw. cloud computing, przez żaden nowy wirus nie zaszkodzi systemowi btw. kiedyś nie używałem antywirusa i dopiero instalacja F-Secure przekonała mnie że jednak warto ;p

Karolllo232
Klocekkrocek
Tak baza wirusów to dobra strona F-Secure głównie dzięki zastosowaniu funkcji deep guard, która wykorzystuje na bieżąco aktualizowaną bazę danych w internecie tzw. cloud computing, przez żaden nowy wirus nie zaszkodzi systemowi btw. kiedyś nie używałem antywirusa i dopiero instalacja F-Secure przekonała mnie że jednak warto ;p
no wszędzie o tej funkcji deep guard piszą. myślę, że to naprawdę dobre rozwiązanie. czekam tylko na jakieś oficjalne wyniki testów F-Secure IS 2010 bo wszędzie tylko 2009..

Raiss Pewnie miałeś blastera, wystarczyło cofnąć zegar, co dało trochę czasu, ściągnąć łatkę z internetu i sprawa załatwiona...zresztą z tym wirusem sobie radzi dobrze większość AV.
No tak ale jesli ktoś jest laikiem i nie chce się babrac w tym to lepiej kliknąc skanuj i po problemie:) Dlatego cenię sobie takie programy jak F-Secure IS2010
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • jaki mieliscie wirus
  • linki do wirusw komputerowych
Do góry strony: Jaki jest najgroźniejszy wirus komputerowy?