83
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń562
  • Odpowiedzi77
  • Ocen na +-31
83 ppt ?

Jaki prezent dla chłopca na komunię ? (78)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jaki prezent dla chłopca na komunię ?

Napisał(a): Gość -

W pierwszy weekend maja zostałam zaproszona na komunię brata mojego chłopaka. Stawia mnie to trochę z niezręcznej sytuacji, ponieważ nie bardzo wiem, co wypada mi mu dać. Myślałam nad jakimś fajnym bukietem kwiatów, gdzie dodatkowo są powkładane jakieś słodycze. Jednak moja mama uważa, że to trochę za skromny prezent i wypadałoby dać coś innego. Przeszukałam chyba cały internet i znalazłam na jakimś forum taką statuetkę wydaje mi się, że to może być też całkiem dobry pomysł. Jednak mam obawy, że już trochę przesadzony. A co wy o tym myślicie ?
Załączniki:
INTERIA.PL

Reklama

Re: Jaki prezent dla chłopca na komunię ?

Mnie się wydaje, że wszystko zależy też ile jesteście razem. Jeżeli już zdążyłaś poznać jego rodzinę itd. to myślę, że możesz wtedy kupić taki prezent. Szczególnie, że jestem zdania, iż na komunię powinno się kupować pamiątkowe prezenty :) Dodatkowo nie wydaje mi się, aby tutaj pieniądze były dobrym pomysłem, jeżeli to jest brat twojego chłopaka.

Hej, a mnie się wydaje, że taka statuetka już jest przesadą jakbyś sama miała ją dawać. Może porozmawiaj z chłopakiem czy nie chce kupić prezentu razem z tobą ? Wtedy moglibyście się zrzucić na ten kryształ3d razem, bo to naprawdę całkiem fajny pomysł. Myślę, że rodzicom twojego chłopaka też mógłby się spodobać i byś zaplusowała u nich trochę;>

Reklama

Ja sama uważam, że dawanie mu pieniędzy jest złym pomysłem i tak nie wypada trochę. Ten prezent to powinna być taka drobnostka, dlatego skłaniam się ku tej statuetce. A Anna86 asz rację, złożenie się razem na prezent jest dobrym pomysłem, szczególnie, że spodobał mi się bardziej inny wzór takiej statuetki, który jest nieco droższy. Co sądzicie o tym, nie jest trochę lepszy ?https://www.k(...)ia_duza

Mnie się zdecydowanie bardziej podoba ten drugi motyw. Wymyśl jakiś fajny napis do wygrawerowania i powinno być dobrze :> Widziałam na tej stronce, że sama możesz wybrać czcionkę i wszystko inne, więc prezent będzie fajnie spersonalizowany :>

Reklama

Napisał(a): ~Gość -

~LILIA A co to jest właściwie komunia? Skąd to słowo i jakie jego znaczenie? Czy ważniejsze są jednak prezenty wtedy dawane?
To sobie katolicy wymyslili, ze jak zjadasz oplatek, to masz swoj "udzial" w ostatniej wieczerzy - cos jak udzial w akcjach spolki np.

Oczywiscie nie kazdy moze tego dostapic, i pierwsza komunia to pierwszy udzial po odpowiednim przeszkoleniu tzn. zindoktrynowaniu.

Ja zrezygnoawalem z tego "udzialu" juz dawno temu... wole robic ciekawsze rzeczy.

Napisał(a): Kwiat -

~Kasian86 Spodobał mi się pomysł takiego kryształu na komunię, ale zastanawiam się nad dedykacją.
Co wypadałoby tam umieścić dla chrześniaka? Jakoś nie mam za bardzo pomysłu.
Trudno powiedzieć czy chłopiec ucieszyłby się z kawałka szkła, które w rezultacie najpewniej trafi do pudła jak wszystkie tego typu bibeloty, ale przyjmując, że dzieci są różne i jeśli dawać chłopcu tego typu pamiatkę, to tylko z wygrawerowaną postacią Jezusa Chrystusa z fragmentem Jego Nauk :)

Napisał(a): ~Kasian86 -

Kwiat

Trudno powiedzieć czy chłopiec ucieszyłby się z kawałka szkła, które w rezultacie najpewniej trafi do pudła jak wszystkie tego typu bibeloty, ale przyjmując, że dzieci są różne i jeśli dawać chłopcu tego typu pamiatkę, to tylko z wygrawerowaną postacią Jezusa Chrystusa z fragmentem Jego Nauk :)
Fragment nauk to faktycznie całkiem rozsądny pomysł jak na taką uroczystość :)
A co do samej pamiątki to domyślam się, że teraz chłopiec nie będzie się nią zachwycał, bawił, wspominał itd. Myslę, że to taka fajna pamiątka na później...po latach ;)
Albo może ja jestem za bardzo sentymentalna :P

~Kasian86
Kwiat

A co do samej pamiątki to domyślam się, że teraz chłopiec nie będzie się nią zachwycał, bawił, wspominał itd. Myslę, że to taka fajna pamiątka na później...po latach ;)
Może troszkę:) Ale ja też bywam sentymentalna, ale mam synka, który na komunię bardzo pragnął dostać PSP i dostał, był bardzo szczęśliwy, jego koledzy również chcieli tego typu prezenty, tablety, telefony.
W tym wypadku dziewczyna chłopaka, którego brat przystepuje do komunii mogłaby kupić grę na komputer lub PSP czy playstation, w zależności od tego czy i w co chłopiec lubi grać i na czym:) Teraz trzeba dziecku sprawić radość, ponieważ jak myslę pamiątką komunii jest drewniany obrazek z kościoła - wszystkie dzieci go dostają z dedykacja z tyłu, zatem tego rodzaju prezent to jakby powtórzenie po kościele.

Napisał(a): ~Gość -

Kwiat
~Kasian86
Kwiat

Może troszkę:) Ale ja też bywam sentymentalna, ale mam synka, który na komunię bardzo pragnął dostać PSP i dostał, był bardzo szczęśliwy, jego koledzy również chcieli tego typu prezenty, tablety, telefony.
W tym wypadku dziewczyna chłopaka, którego brat przystepuje do komunii mogłaby kupić grę na komputer lub PSP czy playstation, w zależności od tego czy i w co chłopiec lubi grać i na czym:) Teraz trzeba dziecku sprawić radość, ponieważ jak myslę pamiątką komunii jest drewniany obrazek z kościoła - wszystkie dzieci go dostają z dedykacja z tyłu, zatem tego rodzaju prezent to jakby powtórzenie po kościele.
Wlasnie, trzeba zrobic tak, zeby dzieci jednak mialy z tej komunii jakis pozytek i cieszyly sie na mysl, ze bedzie komunia - bez prezentow to by raczej byla nuda, jak na kazaniu.

Ja tez n komunie dostalem jakis obrazek, ale wlasnie... wiecej nie pamietam. Za to zegarek pamietam bardzo dobrze ! :-)

~Gość
Kwiat
~Kasian86
Kwiat

Wlasnie, trzeba zrobic tak, zeby dzieci jednak mialy z tej komunii jakis pozytek i cieszyly sie na mysl, ze bedzie komunia - bez prezentow to by raczej byla nuda, jak na kazaniu.

Ja tez n komunie dostalem jakis obrazek, ale wlasnie... wiecej nie pamietam. Za to zegarek pamietam bardzo dobrze ! :-)
Chodzi o to, żeby dzieci miały radość w tym dniu i jeszcze dłużej, i będzie im sie ona kojarzyć z komunią - tym rzekomo radosnym wydarzeniem, bo w kościele uroczystość trwa ok 1 godziny i bywa, że to nie one są w centrum uwagi proboszcza tylko on sam!
Żąda dla siebie prezentów w tym dniu(ciuchy koscielne, frykasy do jedzenia) i fotografuje się sam przed ołtarzem!

W moich czasach proboszcz nic nie chciał dla siebie i wraz z dwoma siostrami i wszystkimi dziećmi komunijnymi - wyszedł na schody kościoła i tam zrobiono nam wspólne zdjęcie. To jest dzisiaj moja pamiątka po komunii, kiedy niezwykle rzadko zaglądam w stare bibeloty, obrazek, ktory dostalam leży w pudle i jest mi obojętny, a z zegarka się ucieszyłam, bo go chciałam :) I dostałam.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jaki prezent dla chłopca na komunię ?