83
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń564
  • Odpowiedzi77
  • Ocen na +-31
83 ppt ?

Jaki prezent dla chłopca na komunię ? (78)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Jaki prezent dla chłopca na komunię ?

Napisał(a): ~Gość -

Kwiat
~Gość
Kwiat
~Kasian86
Kwiat

Trudno powiedzieć czy chłopiec ucieszyłby się z kawałka szkła, które w rezultacie najpewniej trafi do pudła jak wszystkie tego typu bibeloty, ale przyjmując, że dzieci są różne i jeśli dawać chłopcu tego typu pamiatkę, to tylko z wygrawerowaną postacią Jezusa Chrystusa z fragmentem Jego Nauk :)
Fragment nauk to faktycznie całkiem rozsądny pomysł jak na taką uroczystość :)
A co do samej pamiątki to domyślam się, że teraz chłopiec nie będzie się nią zachwycał, bawił, wspominał itd. Myslę, że to taka fajna pamiątka na później...po latach ;)
Albo może ja jestem za bardzo sentymentalna :P
Może troszkę:) Ale ja też bywam sentymentalna, ale mam synka, który na komunię bardzo pragnął dostać PSP i dostał, był bardzo szczęśliwy, jego koledzy również chcieli tego typu prezenty, tablety, telefony.
W tym wypadku dziewczyna chłopaka, którego brat przystepuje do komunii mogłaby kupić grę na komputer lub PSP czy playstation, w zależności od tego czy i w co chłopiec lubi grać i na czym:) Teraz trzeba dziecku sprawić radość, ponieważ jak myslę pamiątką komunii jest drewniany obrazek z kościoła - wszystkie dzieci go dostają z dedykacja z tyłu, zatem tego rodzaju prezent to jakby powtórzenie po kościele.
Wlasnie, trzeba zrobic tak, zeby dzieci jednak mialy z tej komunii jakis pozytek i cieszyly sie na mysl, ze bedzie komunia - bez prezentow to by raczej byla nuda, jak na kazaniu.

Ja tez n komunie dostalem jakis obrazek, ale wlasnie... wiecej nie pamietam. Za to zegarek pamietam bardzo dobrze ! :-)
Chodzi o to, żeby dzieci miały radość w tym dniu i jeszcze dłużej, i będzie im sie ona kojarzyć z komunią - tym rzekomo radosnym wydarzeniem, bo w kościele uroczystość trwa ok 1 godziny i bywa, że to nie one są w centrum uwagi proboszcza tylko on sam!
Żąda dla siebie prezentów w tym dniu(ciuchy koscielne, frykasy do jedzenia) i fotografuje się sam przed ołtarzem!

W moich czasach proboszcz nic nie chciał dla siebie i wraz z dwoma siostrami i wszystkimi dziećmi komunijnymi - wyszedł na schody kościoła i tam zrobiono nam wspólne zdjęcie. To jest dzisiaj moja pamiątka po komunii, kiedy niezwykle rzadko zaglądam w stare bibeloty, obrazek, ktory dostalam leży w pudle i jest mi obojętny, a z zegarka się ucieszyłam, bo go chciałam :) I dostałam.
I wszystko byloby fajnie, gdyby te religie traktowac jak dobra bajke...
INTERIA.PL

Reklama

Napisał(a): ~Raska -

Kwiat
~Kasian86
Kwiat

Trudno powiedzieć czy chłopiec ucieszyłby się z kawałka szkła, które w rezultacie najpewniej trafi do pudła jak wszystkie tego typu bibeloty, ale przyjmując, że dzieci są różne i jeśli dawać chłopcu tego typu pamiatkę, to tylko z wygrawerowaną postacią Jezusa Chrystusa z fragmentem Jego Nauk :)
Fragment nauk to faktycznie całkiem rozsądny pomysł jak na taką uroczystość :)
A co do samej pamiątki to domyślam się, że teraz chłopiec nie będzie się nią zachwycał, bawił, wspominał itd. Myslę, że to taka fajna pamiątka na później...po latach ;)
Albo może ja jestem za bardzo sentymentalna :P
Może troszkę:) Ale ja też bywam sentymentalna, ale mam synka, który na komunię bardzo pragnął dostać PSP i dostał, był bardzo szczęśliwy, jego koledzy również chcieli tego typu prezenty, tablety, telefony.
W tym wypadku dziewczyna chłopaka, którego brat przystepuje do komunii mogłaby kupić grę na komputer lub PSP czy playstation, w zależności od tego czy i w co chłopiec lubi grać i na czym:) Teraz trzeba dziecku sprawić radość, ponieważ jak myslę pamiątką komunii jest drewniany obrazek z kościoła - wszystkie dzieci go dostają z dedykacja z tyłu, zatem tego rodzaju prezent to jakby powtórzenie po kościele.
dokładnie, jak chodziliśmy na zielony tydzień z synkiem to też się chwalili tabletami itd, moje dziecko nie dostało takiej zabawki ale z mężem postanowiliśmy mu kupić z pieniążków które dostał i zamówiliśmy mu tutaj grę i konsolę, gra wiedzmin 3 dziki gon http://www.eu(...)n.bhtml skałał z radości bardziej niż jak dostawał prezenty z komunii, także morał jest taki że czasem warto zapytać co chciałby dostać. To jego dzień, jest jaki jest bo taką mamy mentalność w Polsce.

Reklama

Napisał(a): ~czmychh -

ja kupowalam chrzesiakowi wiec się chciałam bardzo postarac, kupilam mu kilka rzeczy po pierwsze dostal książkę komunijna o Bogu, rodzinie itd. ladne wydanie, po drugie dostal tez długopis ale taki porządny Watermana stad kupowalam http://www.pa(...)yce.pl/ a po trzecie dostal rower taki jaki sam sobie wypatrzyl;)

Napisał(a): banita53 -

~czmychh ja kupowalam chrzesiakowi wiec się chciałam bardzo postarac, kupilam mu kilka rzeczy po pierwsze dostal książkę komunijna o Bogu, rodzinie itd. ladne wydanie, po drugie dostal tez długopis ale taki porządny Watermana stad kupowalam http://www.pa(...)yce.pl/ a po trzecie dostal rower taki jaki sam sobie wypatrzyl;)
++++++++++++++++++++++
Oj KATole praktykujący ja ze swojej I KOMUNII pamiętam nastrój związany z przyjęciem ciała Pańskiego .

Teraz zrobiliście z tego cyrk wstyd !

Reklama

Napisał(a): ~Poleeedarka -

U mnie wybór padł na rower, który zresztą sam chrześniak sobie zażyczył. Myślę, że to fajny pomysł i z chęcią mogę polecić go także innym osobom, które planują takie prezenty. Nawet chłopak ma już upatrzony konkretny model roweru - http://skuter(...)-26-1-0 - od siebie dorzucę jeszcze kilka akcesoriów i każdy będzie zadowolony. Rozwaz tę propozycje.

~Poleeedarka U mnie wybór padł na rower, który zresztą sam chrześniak sobie zażyczył. Myślę, że to fajny pomysł i z chęcią mogę polecić go także innym osobom, które planują takie prezenty. Nawet chłopak ma już upatrzony konkretny model roweru - http://skuter(...)-26-1-0 - od siebie dorzucę jeszcze kilka akcesoriów i każdy będzie zadowolony. Rozwaz tę propozycje.
+++++++++++++
A jaki prezent masz dla BOGA i jego SYNA ?

Czy komunia sprowadza się do POSTAWIENIA SIĘ ?

~Król Czym jest ta komunia..?
Czy jest cokolwiek w Biblii na temat komunii...?
+++++++++++++
NIC

Z 35560 wersetów frazę 'KOMUNIA' znaleziono w 0

Internetowa Biblia 2000 v3.41 © 1994-2001

Napisał(a): ~Król -

~czmychh ja kupowalam chrzesiakowi wiec się chciałam bardzo postarac, kupilam mu kilka rzeczy po pierwsze dostal książkę komunijna o Bogu, rodzinie itd. ladne wydanie, po drugie dostal tez długopis ale taki porządny Watermana stad kupowalam http://www.pa(...)yce.pl/ a po trzecie dostal rower taki jaki sam sobie wypatrzyl;)
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jaki prezent dla chłopca na komunię ?