83
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń563
  • Odpowiedzi77
  • Ocen na +-31
83 ppt ?

Jaki prezent dla chłopca na komunię ? (78)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Jaki prezent dla chłopca na komunię ?

Napisał(a): ~fryda -

banita53
~Król Czym jest ta komunia..?
Czy jest cokolwiek w Biblii na temat komunii...?
+++++++++++++
NIC

Z 35560 wersetów frazę 'KOMUNIA' znaleziono w 0

Internetowa Biblia 2000 v3.41 © 1994-2001
Nie przeczytałam całej Biblii , ale wierzę w to co piszesz. Może to zastąpione jest innym wyrazem..np.;...obrzezanie..?....kieszeni gości.!
INTERIA.PL

Napisał(a): ~Rafał -

Jednym z najlepszych sposobów okazywania szczodrości jest dawanie siebie.
Możemy to robić zarówno słowem, jak i czynem. Z czym się to wiąże .?
Z poświęcaniem swojego czasu oraz sił, by wspierać i zachęcać drugich
((.......Galatów . 6:10.......)).
Chcąc sprawdzić, jacy jesteśmy pod tym względem, możemy zadać sobie kilka pytań
: „Czy inni czują, że pragnę dawać im coś od siebie i chętnie słucham o ich troskach.......?
Jeśli ktoś prosi o pomoc w jakimś zadaniu albo o jakąś przysługę, to czy zawsze, gdy tylko mogę, odpowiadam ‚tak....’?.... Kiedy ostatnio szczerze pochwaliłem kogoś z rodziny lub ze znajomych..?”. Gdy jesteśmy nastawieni na dawanie, z pewnością będziemy zacieśniać więź z Bogiem i naszymi przyjaciółmi.
((......Przysłów . 19:17;...i .. Łukasza . 6:38........)).

Napisał(a): ~gosc -

~Rafał Jednym z najlepszych sposobów okazywania szczodrości jest dawanie siebie.

Czyli co?

GALATOW 6.10 ( BT )

10 A zatem, dopóki mamy czas, czyńmy dobrze wszystkim, a zwłaszcza naszym braciom w wierze.

WSZYSTKIM?

Od KIEDY to twoja organizacja zaleca czynic WSZYSTKIM dobrze? Wasze uczynki zaczynaja sie koncza na rozdawaniu publikacji. Bo CHLEB jest wiesz jak u was traktowany.Podzielony na trzy, dobry, z trucizna i smiec.

Reklama

~Rafał
: „Czy inni czują, że pragnę dawać im coś od siebie i chętnie słucham o ich troskach.......?
Jeśli ktoś prosi o pomoc w jakimś zadaniu albo o jakąś przysługę, to czy zawsze, gdy tylko mogę, odpowiadam ‚tak....’?.... Kiedy ostatnio szczerze pochwaliłem kogoś z rodziny lub ze znajomych..?”. Gdy jesteśmy nastawieni na dawanie, z pewnością będziemy zacieśniać więź z Bogiem i naszymi przyjaciółmi.
PRZYSLOW 19.17 ( BT )

17 Pożycza [samemu] Panu - kto dla biednych życzliwy,
za dobrodziejstwo On mu nagrodzi.

Ty Rafal dla biednych zyczliwy? Za CO ma ci Pan wynagrodzic? Za werbowanie do " organizacji bozej" ?

Napisał(a): banita53 -

~fryda
banita53
~Król Czym jest ta komunia..?
Czy jest cokolwiek w Biblii na temat komunii...?
+++++++++++++
NIC

Z 35560 wersetów frazę 'KOMUNIA' znaleziono w 0

Internetowa Biblia 2000 v3.41 © 1994-2001
Nie przeczytałam całej Biblii , ale wierzę w to co piszesz. Może to zastąpione jest innym wyrazem..np.;...obrzezanie..?....kieszeni gości.!
+++++++++++++
Jest wiele określeń w KK obcych Biblii a przyjętych przez zasiedzenie.

Reklama

~Rafał Jednym z najlepszych sposobów okazywania szczodrości jest dawanie siebie.
PRZYSLOW 19.1 ( BT )

1 Więcej wart biedak, co żyje uczciwie,
niż głupiec o ustach kłamliwych.

Napisał(a): ~paciorek -

~Król
~czmychh ja kupowalam chrzesiakowi wiec się chciałam bardzo postarac, kupilam mu kilka rzeczy po pierwsze dostal książkę komunijna o Bogu, rodzinie itd. ladne wydanie, po drugie dostal tez długopis ale taki porządny Watermana stad kupowalam http://www.pa(...)yce.pl/ a po trzecie dostal rower taki jaki sam sobie wypatrzyl;)
Śmiech to zdrowie. A z tego idiotycznego komunijnego święta wychodzi rodzinka czysta i pusta jak bęben.Oni mają talent do wymyślania biznesu.

Reklama

~paciorek
~Król
~czmychh ja kupowalam chrzesiakowi wiec się chciałam bardzo postarac, kupilam mu kilka rzeczy po pierwsze dostal książkę komunijna o Bogu, rodzinie itd. ladne wydanie, po drugie dostal tez długopis ale taki porządny Watermana stad kupowalam http://www.pa(...)yce.pl/ a po trzecie dostal rower taki jaki sam sobie wypatrzyl;)
Śmiech to zdrowie. A z tego idiotycznego komunijnego święta wychodzi rodzinka czysta i pusta jak bęben.Oni mają talent do wymyślania biznesu.
To już nie jest śmieszne tylko żenujące..

Napisał(a): ~Król -

Czy można robić coś czego Bóg nie nakazał i mówić , że to jest nakaz Boży...?
Każdego kłamstwa brzydzi się Bóg...
Czym jest ta niby komunia...?...
Ogromnym biznesem przynoszącym zyski zachłannej społeczności a czyszczeniem kieszeni
ciemnym ludziom , którzy nie chcą wiedzieć , czego od nich oczekuje Bóg prawdziwy i jaka jest JEGO wola..
Kochają tradycje bardziej niż wszystko inne...
Nie jest ważne , że Bogu się to nie podoba .. Ważne , że im się to podoba..
A to jest ohyda.!
Wystarczy się odrobinę zastanowić i poszukać w Piśmie Świętym czy tak nakazuje Bóg...
Jezus Chrystus powiedział , byśmy w Pismach sprawdzali wypowiedzi jakie głoszą pasterze..
Nawet anioł stał się odstępcą, więc człowiek który jest grzeszny jest pewny , że czyni wszystko co słuszne..?
Czyż nie po to zostało spisane Słowo Boże , by nas chroniło i pouczało o drodze którą mamy kroczyć..?

Napisał(a): ~Marta -

~Król
Ja stwierdziłam, że nie będę przepłacać i kupiłam komputer nahttp://macoutlet.eu. Poleasingowy, więc dużo taniej, a do tego sprawny, więc idealny na prezent komunijny.

Komunia bez duchowości
„Sukienka koniecznie z satyny lub atłasu, szyta na miarę, na piętrowym torcie hostia i Biblia z cukru, a w prezencie żywy kucyk.
W takiej oprawie dziewięciolatki szły do kościoła przyjąć Pierwszą Komunię Świętą” — opisuje tę uroczystość polski tygodnik Przekrój.
Niektórym obserwatorom trudno doszukać się w niej duchowych przeżyć.
Socjolog Krzysztof Podemski zauważa:
„Pierwsza Komunia Święta w Polsce się zautonomizowała.
Część prezentowo-imprezowa oderwała się od duchowości religijnej i żyje własnym życiem (...) Nie wierzę w duchowość dziewięciolatków wychowanych w społeczeństwie konsumpcyjnym.
To czysta fikcja”.''''''''''''''' Według wspomnianego tygodnika uroczystość ta jest obecnie przede wszystkim „wydarzeniem towarzyskim”, a huczne świętowanie — „oznaką statusu społecznego”.
Dla wielu rodziców przygotowania do niej wiązały się z długotrwałym stresem.
Nic dziwnego, że „podczas wystawnego obiadu, zamiast rozmawiać o przeżyciach religijnych swoich dzieci, pytali gości, czy smakował im kotlet”.
„Sklepy, restauracje i banki jak co roku zbiły fortunę na komunijnym szaleństwie”
. Zdaniem cytowanego wcześniej socjologa
„Komunia stała się też przymusem społecznym, dlatego wiele dzieci przystępuje do niej, choć rodzice są umiarkowanie wierzący i nie chodzą do kościoła”.
TRADYCJA......jedna z miliona kościelnych .W nich nie ma Boga.

~Król
Komunia bez duchowości
„Sukienka koniecznie z satyny lub atłasu, szyta na miarę, na piętrowym torcie hostia i Biblia z cukru, a w prezencie żywy kucyk.
W takiej oprawie dziewięciolatki szły do kościoła przyjąć Pierwszą Komunię Świętą” — opisuje tę uroczystość polski tygodnik Przekrój.
Niektórym obserwatorom trudno doszukać się w niej duchowych przeżyć.
Socjolog Krzysztof Podemski zauważa:
„Pierwsza Komunia Święta w Polsce się zautonomizowała.
Część prezentowo-imprezowa oderwała się od duchowości religijnej i żyje własnym życiem (...) Nie wierzę w duchowość dziewięciolatków wychowanych w społeczeństwie konsumpcyjnym.
To czysta fikcja”.''''''''''''''' Według wspomnianego tygodnika uroczystość ta jest obecnie przede wszystkim „wydarzeniem towarzyskim”, a huczne świętowanie — „oznaką statusu społecznego”.
Dla wielu rodziców przygotowania do niej wiązały się z długotrwałym stresem.
Nic dziwnego, że „podczas wystawnego obiadu, zamiast rozmawiać o przeżyciach religijnych swoich dzieci, pytali gości, czy smakował im kotlet”.
„Sklepy, restauracje i banki jak co roku zbiły fortunę na komunijnym szaleństwie”
. Zdaniem cytowanego wcześniej socjologa
„Komunia stała się też przymusem społecznym, dlatego wiele dzieci przystępuje do niej, choć rodzice są umiarkowanie wierzący i nie chodzą do kościoła”.
TRADYCJA......jedna z miliona kościelnych .W nich nie ma Boga.

~Marta
~Król
Ja stwierdziłam, że nie będę przepłacać i kupiłam komputer nahttp://macoutlet.eu. Poleasingowy, więc dużo taniej, a do tego sprawny, więc idealny na prezent komunijny.
A czym jest ta komunia ...?
Ja też bym sobie poszedł , bo przydałby mi się nowy komputer.
To już nie dają zegarków...?

« Wróć do tematów
Do góry strony: Jaki prezent dla chłopca na komunię ?