129
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń8 tys.
  • Odpowiedzi42
  • Ocen na +0
129 ppt ?

Jakie jedzenie na imprezę sylwestrową? (43)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jakie jedzenie na imprezę sylwestrową?

Napisał(a): Gość -

Impreza w gronie przyjaciół, mniej niż 10 osób (w tym wegetarianie), u nas w domu (więc to my przygotowujemy coś na ciepło, coś na zimno przynoszą inni). Do picia - wino, drinki, soki, woda. Zastanawiam się, co do jedzenia?
Kiedyś po prostu był to jakiś ciepły posiłek, który wszyscy lubią, np. spaghetti, ale teraz myślę, że to rozwiązanie jest bez sensu - zostaje mnóstwo resztek, bo każdy coś zostawia na talerzu, nie można tego podjadać itp... Rok temu zrobiłam pierożki z ciasta francuskiego z farszem i tartę, ale w tym roku chciałabym zrobić coś innego. I nie wiem, co?
Podpowiecie coś?
INTERIA.PL

Re: Jakie jedzenie na imprezę sylwestrową?

Napisał(a): Gość -

Ja znalazłam fajną propozycję na blogu pani Tereski :) takie babeczki serowe, myślę że to fajny pomysł na sylwestrowa przekąskę :)
przeklejam Ci przepis a jak chcesz zobaczyć zdjęcia musisz wpisać w google panitereska.pl to ci wyskoczy

100g masła
30g kakao
100g cukru pudru
100g mąki pszennej
2 jajka
0,5 łyżeczki Proszku do pieczenia Dr. Oetkera
3 łyżki likieru toffi

Masa serowa:
400g Twarogu aksamitnego Dr. Oetkera
2 jajka
1 płaska łyżka mąki pszennej
150g cukru pudru
parę kropli Aromatu pomarańczowego Dr. Oetkera

Dodatkowo:
Konfitura z wiśni lub innych owoców
24 szt. papierowych papilotek

Najpierw przygotuję ciasto. Do rondelka wkładam masło, podgrzewam aż się rozpuści, dodaję kakao i mieszając zagotowuję. Odstawiam do ostygnięcia. Mąkę mieszam z proszkiem do pieczenia i dodaję do rozpuszczonej masy. Następnie dodaję cukier, jaja i likier i wszystko mieszam mikserem około jednej minuty.

Teraz przygotuję masę serową. Do miski wkładam twaróg, dodaję żółtka, cukier, mąkę i aromat. Wszystko dokładnie miksuję. W drugiej misce ubijam na sztywno pianę z białek. Pianę przekładam do masy i delikatnie mieszam łyżką.

Babeczki piekę w papierowych papilotkach, które włożyłam do silikonowej formy na muffinki. Jeśli nie macie takiej formy możecie piec w samych papilotkach, ale na jedną babeczkę użyjcie po dwie papilotki – jedna włożona w drugą.

Do papierowych foremek nakładam po trochu ciasta czekoladowego, około pół łyżki a na to nakładam masę serową, około jednej łyżki. Foremki powinny być wypełnione ciastem do ¾ wysokości. Babeczki wkładam do podgrzanego piekarnika i piekę około 25 minut w temperaturze 175 stopni. Upieczone i wystudzone babeczki dekoruję konfiturą.

Reklama

Napisał(a): gość -

ja lubię potrawy proste i smaczne. Niezastapione sa zwykłe nugetsy z piersi kurczaka zrobione samemu w domu, do tego kilka sosów (deepów), mięsko smakuje i na ciepło i na zimno a jak zostanie po imprezie mozna zamrozić. Do tego jakas sałatka na szybko, lekka warzywna. A dla wegetarian klopsoki sojowe zamiast nugetsów te z sosami. uwielbiam tez koreczki. Mozna zrobic mieszane mięsno serowe, z feta, papryką, ogórkiem, jajkiem, lub szynka i równiez podjadac przez wieczór. Syper sprawa to równiez Zur w bułce - widziałam takie chlebki - bułki w sklepach. Zur, ziemniaki, tylko na zakwasie, osobno ugotowac kiełbaski dla tych co lubia mięsko i jajka dla tych co go nie lubia .

ja w tym roku robię pałeczki z kurczaka pieczone i do tego pieczareczki, fajnym pomysłem są jajka w mięsie. wyrób farsz jak na kotlety i ugotowane na twardo jajka oblep farszem i zapiecz w piekarniku ok 30 min(trzeba doglądac) do tego sos chrzanowy. bardzo smaczne i szybkie danie, tak można zrobic również z ogórkiem korniszonem:-) dla wegetarian jajeczko z farszem z tuńczyka,papryki konserwowej i ogórka. Udanej imprezy życzę!

Reklama

Reklama

gość Wczoraj przeżyłem najgorszy dzień mojego życia przyłapałem moją żonkę na pieprzeniu się z naszym sąsiadem.O dziwne jest to ,że mnie to bardzo podnieciło i nagrałem ich całą zabawę. Walę sobie teraz i oglądam jak on ją pieprzy. Macie i powiedzcie czy chcielibyście ją zerznąć. Odpisujcie tutaj w temacie. Czy to normalne ,że mnie to podnieca?http://tnij.c(...)siad988
jasne dobrze ze sie podniecasz

gość Wczoraj przeżyłem najgorszy dzień mojego życia przyłapałem moją żonkę na pieprzeniu się z naszym sąsiadem.O dziwne jest to ,że mnie to bardzo podnieciło i nagrałem ich całą zabawę. Walę sobie teraz i oglądam jak on ją pieprzy. Macie i powiedzcie czy chcielibyście ją zerznąć. Odpisujcie tutaj w temacie. Czy to normalne ,że mnie to podnieca?http://tnij.c(...)siad988
WIESZ CPO SUPER PODZIWAIMA

gość
SUPER ZWŁASZCZA TA RUDA

gość
TO TWOJE DZIEWCZYNY ?

gość
FAJNE MNIE TEZ PODNIECAJA

gość
gość
FAJNE MNIE TEZ PODNIECAJA
TO TWÓJ BIZNES, GRATULUJE
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • co zrobić do jedzenia na imprezę
Do góry strony: Jakie jedzenie na imprezę sylwestrową?