445
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń30 tys.
  • Odpowiedzi88
  • Ocen na +207
445 ppt ?

Jakie jest Twoje zdanie na temat "RODO" (89)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Jakie jest Twoje zdanie na temat "RODO"

Napisał(a): ~axel -

~greg24
~ulka ... jeżeli jesteście nieobecni w pracy, to Wasz przełożony nie może poinformować
Co za głupoty piszesz. Oczywiście, że może. W związku z RODO pracodawca musiał przygotować parę dokumentów i zebrać podpisy, że znasz regulaminy, zgadzasz się na to lub tamto, etc...

Co do daty urodzin - po co innym pracownikom wiedzieć kiedy jesteś urodzony?
Jak to po co? Żeby postawić flas[b][/b]zkę...

Napisał(a): ~axel -

~greg24
~ulka ... jeżeli jesteście nieobecni w pracy, to Wasz przełożony nie może poinformować
Co za głupoty piszesz. Oczywiście, że może. W związku z RODO pracodawca musiał przygotować parę dokumentów i zebrać podpisy, że znasz regulaminy, zgadzasz się na to lub tamto, etc...

Co do daty urodzin - po co innym pracownikom wiedzieć kiedy jesteś urodzony?
Jak to po co? Żeby postawić flaszkę...chyba jasne...

Napisał(a): kemot -

Tylko domofony starego typu miały tabliczki z numerami i nazwiskami. Obecnie jest to tabliczka z cyframi od zera do dziewięciu, . Wyciska się cyfry składające się na numer mieszkania. To wystarczy aby w mieszkaniu zadzwoniło. W przypadku osoby tam zamieszkałej po wyciśnięciu numeru mieszkania wyciska się symbol kluczyka a potem kod otwierający drzwi
[url=http://www.e-instalacje.pl/a/domofony-i-wideodomofony-3336.html]http://www.e-instalacje.pl/a/domofony-i-wideodomofony-3336.html[/url]
Załączniki:

Napisał(a): Laila44 -

kemot Tylko domofony starego typu miały tabliczki z numerami i nazwiskami. Obecnie jest to tabliczka z cyframi od zera do dziewięciu, . Wyciska się cyfry składające się na numer mieszkania. To wystarczy aby w mieszkaniu zadzwoniło. W przypadku osoby tam zamieszkałej po wyciśnięciu numeru mieszkania wyciska się symbol kluczyka a potem kod otwierający drzwi
[url=http://www.e-instalacje.pl/a/domofony-i-wideodomofony-3336.html]http://www.e-instalacje.pl/a/domofony-i-wideodomofony-3336.html[/url]
U mnie w styczniu był zakładany nowy domofon bo stary był już naprawdę stary.Nowa tabliczka z numerami mieszkania i nazwiskami, na 10 tylko dwie osoby nie zgodziły się żeby nazwisko widniało na domofonie.Gdy nastało RODO to zdjęli nam tabliczkę z nazwiskami i jesteśmy twraz ponumerowani jak w obozie za hitlera, albo jak bydło zakolczykowani. Mnie nie przeszkadzało że nasze nazwisko jest na domofonie, na drzwiach zawsze mieliśmy tylko numer mieszkania i tak jest i dzisiaj.

Napisał(a): ~Rosądna -

Moi mili ,czytając te wszystkie wpisy ,mam wrażanie że ,albo nie znacie ,albo też nie chcecie znać ,do czego służy wspomniane RODO.Może w przeciwieństwie do innych wpisów zacznę na początek komu nie na rękę jest wprowadzane jakby nie było PRAWO OCHRONY DANYCH i czemu ma ono służyć .Otóż niezadowoleni są urzędnicy państwowi tych którzy jeszcze utrzymują stanowiska z POprzednich rządów ,ponieważ to za ich czasów sprzedawano dane obywateli ,które to były przetwarzane często nielegalnie np. do,, windykacji ,,której nigdy nie powinno być ,a to dlatego że dana osoba nie miała żadnych długów,ale na podstawie w/w danych np. dowodów wmawiano ludziom że maja długi .Po drugie numery telefonów osób były wykorzystywane do celów naciągania ludzi na różne rzeczy a przede wszystkim służyły do zarabiania na innych (każdy wykonany taki telefon czy sms okazywał się płatny od 30 zł w wyż.Pisanie o tym ze to obecni rządzący mają z ta ustawą RODO cokolwiek wspólnego jest chore ,ponieważ wprowadziła to UE.Sama ustawa -piszę tu o originale ,bez kombinacji dodawania do niej przepisów własnych ,co jest nie zgodne z prawem i karalne ,jest w końcu trafioną by chronić obywateli ,chociażby przed takimi rzeczami o których wspomniałam wyżej,a których takich przykładów jest ogrom i nie sposób tu wymienić ich wszystkich i dlatego też bądźmy rozsądni i nie piszmy głupot ,podając tak bezsensowne jak czytałam przykłady i na podstawie ich twierdząc ze jest ona nie dobra -prędzej dla niektórych -NIEWYGODNA -KOŃCZĄCA CZASY SZASTANIA DANYMI OBYWATELI !!!!!!!!!!!!!!! Dla wszystkich poniżej podaje ,jaki cel ma ta wprowadzona ustawa -https://lexdigital.pl/nowa-ustawa-o-ochronie-danych-osobowych-porownanie

Napisał(a): ~agent -

głupota szczególnie w kwestii zgód. na telefon na maila na wysłanie oferty dla agentów ubezpieczeniowych tragedia , co do przychodni. albo szpitala : ochrona danych a pielęgniarka krzyczy na cały oddział : Kowalski panendoskopia, !

Napisał(a): ~gość -

taie Propaganda dla "ciemnego ludu"
Tysiące wszechobecnych kamer (ulice,urzędy, sklepy, samochody)
Możliwość namierzenia telefonu z dokładnością do 1,5 m (tak zabito Dżochara Dudajewa)
Operatorzy mają obowiązek przechowywać bilingi .
Banki przechowują wszystkie operacje na twoim koncie.
Programy rozpoznają człowieka po twarzy.
itd .
\
A spróbuj sam uzyskać informację jakąkolwiek, dotyczącą siebie w tych instytucjach, organizacjach, firmach... Różne podmioty mają wiedzę o nas, a nawet policja musi wypełnić milion kwitków, dostać zgodę na podstawie uzasadnionego z każdej strony, trzy razy wniosku od prokuratora, byśmy mogli nas dotyczące kwestie sprawdzić.

Napisał(a): ~praktyk -

~Rosądna Moi mili ,czytając te wszystkie wpisy ,mam wrażanie że ,albo nie znacie ,albo też nie chcecie znać ,do czego służy wspomniane RODO.Może w przeciwieństwie do innych wpisów zacznę na początek komu nie na rękę jest wprowadzane jakby nie było PRAWO OCHRONY DANYCH i czemu ma ono służyć .Otóż niezadowoleni są urzędnicy państwowi tych którzy jeszcze utrzymują stanowiska z POprzednich rządów ,ponieważ to za ich czasów sprzedawano dane obywateli ,które to były przetwarzane często nielegalnie np. do,, windykacji ,,której nigdy nie powinno być ,a to dlatego że dana osoba nie miała żadnych długów,ale na podstawie w/w danych np. dowodów wmawiano ludziom że maja długi .Po drugie numery telefonów osób były wykorzystywane do celów naciągania ludzi na różne rzeczy a przede wszystkim służyły do zarabiania na innych (każdy wykonany taki telefon czy sms okazywał się płatny od 30 zł w wyż.Pisanie o tym ze to obecni rządzący mają z ta ustawą RODO cokolwiek wspólnego jest chore ,ponieważ wprowadziła to UE.Sama ustawa -piszę tu o originale ,bez kombinacji dodawania do niej przepisów własnych ,co jest nie zgodne z prawem i karalne ,jest w końcu trafioną by chronić obywateli ,chociażby przed takimi rzeczami o których wspomniałam wyżej,a których takich przykładów jest ogrom i nie sposób tu wymienić ich wszystkich i dlatego też bądźmy rozsądni i nie piszmy głupot ,podając tak bezsensowne jak czytałam przykłady i na podstawie ich twierdząc ze jest ona nie dobra -prędzej dla niektórych -NIEWYGODNA -KOŃCZĄCA CZASY SZASTANIA DANYMI OBYWATELI !!!!!!!!!!!!!!! Dla wszystkich poniżej podaje ,jaki cel ma ta wprowadzona ustawa -https://lexdigital.pl/nowa-ustawa-o-ochronie-danych-osobowych-porownanie
\

Szastanie danymi? Niedawno potrzebna mi była inf. na piśmie, że przez tyle a tyle lat płaciłam składki ZUS za siebie w swojej własnej działalności gospodarczej. Pojawiły się pytania: a po co to pani, dlaczego, co chce pani z tym robić? Śmiech na sali. Od ręki nikt tego wystawić nie chciał, tylko na wniosek pisemny i z oczekiwaniem oczywiście, ponowną wizytą w urzędzie lub oczekiwaniem na list. By dostać "od ręki" chociaż zaświadczenie o niezaleganiu z płatnością składek, musiałam wypełnić kilka druków (zgód, żądań), złożyć kilka podpisów i czekać na wydruk pół godziny. To jest ułatwienie, zapewnienie ochrony danych, informacji nas dotyczących? Tak, to jest ułatwienie dla pań w urzędach, bo płatnicy wszelacy, petenci mają dość biurokracji i inwigilacji i rezygnują konkretnego dnia ze składania wniosków, mnóstwa podpisów, oczekiwania... Wracają do domu i listownie załatwiają sprawę, a panie piją kawkę. Inny przykład - głuche telefony. ktoś z mojej rodziny miał taką akcję przez kilka miesięcy. Włączenie usługi Identyfikacji numerów przychodzących nic nie dało (odczytywało jako nr prywatny), oczywiście operator nie może wydać na wniosek abonenta nękanego głuchymi tel. bilingów połączeń przychodzących na dany numer. Policja także nie może sama tego sprawdzić. Jest konieczne wszczęcie postępowania karnego z podejrzeniem przestępstwa. Jeśli prokurator uzna, że te głuche telefony mogą mieć znamiona czynu karalnego, wówczas wydaje zgodę na sprawdzenie połączeń przychodzących i jeśli operator tel. ma ochotę i możliwości, udostępnia takie inf. Nierzadko, w wyniku śledztwa, czyli po sprawdzeniu, kto dzwonił, prokurator i tak zmienia kwalifikację czynu na wykroczenie z karnej. Ale nie ma szans na wszczęcie tego dochodzenia i sprawdzenie bilingów bez uznania początkowego, że czyn ten podlega jednak pod kodeks karny. Absurd za absurdem, jeden wielki obłęd. Aha, jeśli ktoś uważa, że zajrzy w te bilingi, które operator na żądanie prokuratora ujawni także jest w błędzie. Poszkodowany dostaje inf., że na podstawie przejrzenia tych bilingów odpowiednie służby uznały, iż nę
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jakie jest Twoje zdanie na temat "RODO"