450
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń30 tys.
  • Odpowiedzi92
  • Ocen na +207
450 ppt ?

Jakie jest Twoje zdanie na temat "RODO" (93)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Jakie jest Twoje zdanie na temat "RODO"

Napisał(a): ~Chłodnik -

RODO w Polsce to wielkie halo o nic. Z ciekawości byłem na kilku stronach zagranicznych - europejskich, u nich nic się nie zmieniło, nie ma wyskakujących informacji o RODO itp. Jedynie w stopkach stron jest tak jak było wcześniej odnośnik do Polityki prywatności, która musiała zostać zaktualizowana, ale tak jak wcześniej, jest to informacja ogólnie dostępna na stronie dla chcących ją znaleźć, a nie przywitalny obowiązkowy komunikat na każdej stronie.

Napisał(a): ~Gość -

Cała ta ochrona to wielka bujda na starych resorach. Przy wypełnianiu różnych tajemniczych
ankiet trzeba do danych osobowych, adresowych trzeba dodać nr. PESEL. Wprowadzają olbrzymi nieład. W przypadku wycieku danych i tak nie można ustalić sprawce. Posiadając nr.PESEL mamy wszystkie dane o nas + adresowe, jest bardzo dużo pełnych naszych danych łatwych do zdobycia dla przez trochę sprytniejszych drani.

Napisał(a): ~zulka -

W mojej przychodni nic się nie zmieniło. Rejestrujący się mają swoje pupy ok. pół metra od siedzących na przeciw rejestracji. Ci siedzący wszystko widzą i słyszą - nazwiska, adresy nr telefonów. Chyba, że pacjent jest już rejestratorce znany . Wtedy ta wyjmuje kartę bez zadawania pytań.

Napisał(a): ~bat -

Moje zdanie na temat RODO? Całkiem proste. Jest to zabieg ograniczający możliwość porozumiewania sie obywateli w razie gdyby byli niezadowoleni. Jest to następne ograniczenie po zmorfologizowaniu NSZZ "SOLIDARNOŚĆ". Rządzący przestraszyli się ruchu masowego.

Napisał(a): ~Martynaxx -

Do tej pory, w zakresie ochrony danych osobowych, obowiązywała unijna regulacja z 1995 roku. Niestety, przez postęp technologiczny, stała się ona coraz mniej użyteczna. Postanowiono więc stworzyć nowe prawo UE, które lepiej korespondowałoby z obecnym i przyszłym stanem cyfryzacji.

Napisał(a): Blandare51 -

Mnie nie niepokoi fakt istnienia masy rejestrow, w ktorych figuruje, a to, ze je wykorzystywac moga w celach niecnych nieuprawnieni. To slowo "nieuprawnieni" jest kluczowe. Po drugie: nie ufam panstwowym organom! To jest najwieksze zagrozenie! - nie ustawa!
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jakie jest Twoje zdanie na temat "RODO"