179
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń9 tys.
  • Odpowiedzi81
  • Ocen na +16
179 ppt ?

Jakie ogrzewanie do domu? (82)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jakie ogrzewanie do domu?

Napisał(a): ~Anna -

Jesteśmy w trakcie planowania budowy domu. Zastanawiamy się nad tym jakie ogrzewanie zamontować- co wyjdzie bardziej ekonomicznie ale jednocześnie zapewni w zimie znośną temperaturę na poziomie 20 stopni? Proszę o rady. Dom będzie budowany jako dwurodzinny - dla nas i dla naszych dzieci w przyszłości. Mąż upiera się przy węglowym ja przy gazowym bo nie chciałabym się zajmować dokładaniem do pieca itd.
INTERIA.PL

Re: Jakie ogrzewanie do domu?

Napisał(a): Gość -

W obecnym czasie naszego błyskawicznego rozwoju wstecznego należało by pod uwagę wziąć Krowę. To nie żart . jeszcze przed wojną kiedy KK miał sporo do powiedzenia w polityce naszego państwa , a i dziś tak jest . Tak było . w jednym pomieszczeniu krowa i wszystko aby było ciepło w zimie. A zimy były wtedy nie takie łagodne jak dziś. Wyjdzie tanio a i mleko będzie.

Napisał(a): Gość -

Najtańszy i jednocześnie wygodny jest ekogroszek z podajnikiem. Pojemnik wystarcza na 2 do 3 dni. Podobnie jest z wyciąganiem popiołu. Raz na miesiąc trzeba czyścić kanały wymiennika. Przy dobrej organizacji cała obsługa jest w miarę czysta i nie sprawia kłopotów. Trochę gorzej jest przy piecach miałowych i są bardziej brudzące. Gaz jest 2 razy droższy od węgla. Można takie ogrzewanie wspomóc kominkiem, ale tu trzeba na etapie projektowania uwzględnić kanały rozprowadzające ciepło po domu. Można też zastosować kominek z płaszczem wodnym, ale taki odradzam. Nie można palić przy braku prądu. Ja stosuję ekogroszek i wydaję ok.2000zł na ogrzanie 110mkw na rok. Za kilka lat planuję jednak przejść na gaz ze względu na wygodę. Mam również kominek który używam w okresach przejściowych. Odradzam też planowanie domów dla rodzin wielopokoleniowych. Większość osób i słusznie nie chce mieszkać z rodzicami, czy jak ktoś woli z teściami. Radzę zbudować taki dom który nie będzie za duży, gdy dzieci się wyprowadzą.

Reklama

Napisał(a): ~gość -

lilith70 Pompa ciepła - instalacja droższa, ale eksploatacja tania, bardzo tania i zwraca się
Hmm. Znam dwie osoby posiadające pompy ciepła i obie się wypowiadały, że koszt im się nie zwróci. Będzie dobrze, jak wyjdą na zero. Na szczęście obie te osoby mają rozsądne zasoby finansowe i nie rozpaczają nad tym, ale są nieco rozczarowane.

Napisał(a): ~gość -

W dobie walki z nadmierną emisją CO2 obawiałabym się inwestować w ogrzewanie węglowe. Jak jednak wejdzie zakaz palenia węglem, to będzie problem. Myślę, że niegłupim pomysłem byłoby porozmawiać z doświadczonym specmajstrem od montowania różnego typu kotłów CO, powiedzenie mu czego oczekujesz od kotła (niska cena eksploatacji, wygoda użytkowania...) i najlepiej, jeśli mógłby Ci przedstawić kogoś, kto dane rozwiązanie zastosował u siebie i jak to wygląda faktycznie w eksploatacji. Ze mnie taki "niewierny Tomasz" - jak nie zobaczę, to reklamom i zachwalaniu producenta nie dowierzam. No i zdecydowanie doradzam solidne ocieplenie budynku.

Reklama

Napisał(a): WednesdayTEN -

~gość
lilith70 Pompa ciepła - instalacja droższa, ale eksploatacja tania, bardzo tania i zwraca się
Hmm. Znam dwie osoby posiadające pompy ciepła i obie się wypowiadały, że koszt im się nie zwróci. Będzie dobrze, jak wyjdą na zero. Na szczęście obie te osoby mają rozsądne zasoby finansowe i nie rozpaczają nad tym, ale są nieco rozczarowane.
Pompa ciepła sprawdza się w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym. A sam sposób ogrzewania to nie wszystko - wielkość okiem, użyte materiały, itepede czyli ogólna "pasywność" domu.

Zaś w kwestii pytania jakie zadała autorka - może warto przyjrzeć się również piecom wielopaliwowym z zasobnikiem?

Napisał(a): ~Alicja -

Wildscorpio Najtańszy i jednocześnie wygodny jest ekogroszek z podajnikiem. Pojemnik wystarcza na 2 do 3 dni. Podobnie jest z wyciąganiem popiołu. Raz na miesiąc trzeba czyścić kanały wymiennika. Przy dobrej organizacji cała obsługa jest w miarę czysta i nie sprawia kłopotów. Trochę gorzej jest przy piecach miałowych i są bardziej brudzące. Gaz jest 2 razy droższy od węgla. Można takie ogrzewanie wspomóc kominkiem, ale tu trzeba na etapie projektowania uwzględnić kanały rozprowadzające ciepło po domu. Można też zastosować kominek z płaszczem wodnym, ale taki odradzam. Nie można palić przy braku prądu. Ja stosuję ekogroszek i wydaję ok.2000zł na ogrzanie 110mkw na rok. Za kilka lat planuję jednak przejść na gaz ze względu na wygodę. Mam również kominek który używam w okresach przejściowych. Odradzam też planowanie domów dla rodzin wielopokoleniowych. Większość osób i słusznie nie chce mieszkać z rodzicami, czy jak ktoś woli z teściami. Radzę zbudować taki dom który nie będzie za duży, gdy dzieci się wyprowadzą.
Powiem tak ogrzewanie gazowe nie jest tanie ale wygodne.. Wszystko zależy czy dom jest ocieplony .Mieszkam w domku razem z siostrą mamy 100 mtr do ogrzania. właśnie płacę za 2 -mce 1200 zł dodam, że piwnica nie grzana no i ciepła zima...Jak się zainwestuje w dobry piec gazowy jak moja sąsiadka za 12.000 zł to koszta są znacznie niższe a ona ogrzewa cały dom z piwnicą.. Jak już Państwo budujecie duży dom to proponuję budowę bliźniaczą albo z osobnymi wejściami.

Reklama

Napisał(a): ~Alicja -

~Alicja
Wildscorpio Najtańszy i jednocześnie wygodny jest ekogroszek z podajnikiem. Pojemnik wystarcza na 2 do 3 dni. Podobnie jest z wyciąganiem popiołu. Raz na miesiąc trzeba czyścić kanały wymiennika. Przy dobrej organizacji cała obsługa jest w miarę czysta i nie sprawia kłopotów. Trochę gorzej jest przy piecach miałowych i są bardziej brudzące. Gaz jest 2 razy droższy od węgla. Można takie ogrzewanie wspomóc kominkiem, ale tu trzeba na etapie projektowania uwzględnić kanały rozprowadzające ciepło po domu. Można też zastosować kominek z płaszczem wodnym, ale taki odradzam. Nie można palić przy braku prądu. Ja stosuję ekogroszek i wydaję ok.2000zł na ogrzanie 110mkw na rok. Za kilka lat planuję jednak przejść na gaz ze względu na wygodę. Mam również kominek który używam w okresach przejściowych. Odradzam też planowanie domów dla rodzin wielopokoleniowych. Większość osób i słusznie nie chce mieszkać z rodzicami, czy jak ktoś woli z teściami. Radzę zbudować taki dom który nie będzie za duży, gdy dzieci się wyprowadzą.
Powiem tak ogrzewanie gazowe nie jest tanie ale wygodne.. Wszystko zależy czy dom jest ocieplony .Mieszkam w domku razem z siostrą mamy 100 mtr do ogrzania. właśnie płacę za 2 -mce 1200 zł dodam, że piwnica nie grzana no i ciepła zima...Jak się zainwestuje w dobry piec gazowy jak moja sąsiadka za 12.000 zł to koszta są znacznie niższe a ona ogrzewa cały dom z piwnicą.. Jak już Państwo budujecie duży dom to proponuję budowę bliźniaczą albo z osobnymi wejściami.
Dodam ,że mam stałą temperaturę mianowicie 22 stopnie w mieszkaniu.

Napisał(a): ~wolny Polak -

~gość W dobie walki z nadmierną emisją CO2 obawiałabym się inwestować w ogrzewanie węglowe. Jak jednak wejdzie zakaz palenia węglem, to będzie problem. Myślę, że niegłupim pomysłem byłoby porozmawiać z doświadczonym specmajstrem od montowania różnego typu kotłów CO, powiedzenie mu czego oczekujesz od kotła (niska cena eksploatacji, wygoda użytkowania...) i najlepiej, jeśli mógłby Ci przedstawić kogoś, kto dane rozwiązanie zastosował u siebie i jak to wygląda faktycznie w eksploatacji. Ze mnie taki "niewierny Tomasz" - jak nie zobaczę, to reklamom i zachwalaniu producenta nie dowierzam. No i zdecydowanie doradzam solidne ocieplenie budynku.
Cóż za "wspaniała" rada! Ciekawe co powiesz jak w ramach walki z nadmierną emisją CO2 wejdzie zakaz pierdzenia... Co wtedy? Będzie problem?

Napisał(a): ~IECHOWA -

Kup sobie ciepłe grzejniki, są takie w niektórych sklepach, są droższe od zimnych ale się opłaca je kupić.
Dodastkowym atutem tych kaloryferów jest to, że nie mtrzeba podłączać ich do żadnej instalacji, wieszasz je pod oknem podobnie jak wiesza się obrazek matki Boskiej.

lilith70
WednesdayTEN
~gość
Pompa ciepła sprawdza się w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym. A sam sposób ogrzewania to nie wszystko - wielkość okiem, użyte materiały, itepede czyli ogólna "pasywność" domu.

Zaś w kwestii pytania jakie zadała autorka - może warto przyjrzeć się również piecom wielopaliwowym z zasobnikiem?
Mam inne zdanie :P kłócić się nie będę, bo mi się nie chce :) A rachunków przedstawiać nie będę, ale nie wiem jak może się się nie zwrócić? Naprawdę....

Piece z podajnikiem też są dobre, ale musisz się już "pieprzyc" z opałem. Przerabiałam rózne wersje - węgiel, gaz, ekogroszek... i pompę.
Ależ ja się zgadzam w całej rozciągłości co do... pompy. Może tamtym osobom dwóm niewłaściwie coś dobrano i nie ma odpowiedniej sprawności/wydajności? Ja jak o tym czytałem, to prawie same zalety widziałem. Żadnego dokładania do pieca (bo nawet podajnik 180l kiedyś trzeba będzie napełnić i popiół wyrzucić), żadnych łatwopalnych materiałów (ba! wybuchowych nawet!), dodatkowych instalacji - tu mam na myśli to że i tak prąd trzeba podciągnąć do chałupy, nie ma komina, spalin...

lilith70
WednesdayTEN
lilith70
WednesdayTEN
~gość

Mam inne zdanie :P kłócić się nie będę, bo mi się nie chce :) A rachunków przedstawiać nie będę, ale nie wiem jak może się się nie zwrócić? Naprawdę....

Piece z podajnikiem też są dobre, ale musisz się już "pieprzyc" z opałem. Przerabiałam rózne wersje - węgiel, gaz, ekogroszek... i pompę.
Ależ ja się zgadzam w całej rozciągłości co do... pompy. Może tamtym osobom dwóm niewłaściwie coś dobrano i nie ma odpowiedniej sprawności/wydajności? Ja jak o tym czytałem, to prawie same zalety widziałem. Żadnego dokładania do pieca (bo nawet podajnik 180l kiedyś trzeba będzie napełnić i popiół wyrzucić), żadnych łatwopalnych materiałów (ba! wybuchowych nawet!), dodatkowych instalacji - tu mam na myśli to że i tak prąd trzeba podciągnąć do chałupy, nie ma komina, spalin...
(...) jednak zawsze syf, poza tym musisz miec miejsce w piwnicy na opał, odpowiednio zabezpieczone (...) teraz mam czysto w piwnicy, bez tego całego syfu. Instalacja owszem kosztuje, ale potem eksploatacja jest tania. Też sceptycznie podchodziłam do tego, ale znajomi mnie namówili. Zdecydowałam się dopiero jak się pobudowali i pokazali rachunki. No w koncu dojrzałam do tego, żeby zrobic "mały" bałagan w domu, bo to był niemały wyczyn. Ale przy budowie nowego domu, to w ogole bym się nie zastanawiała :)
To właśnie mi się podoba najbardziej - brak odpadów typu popiół czy inne spaliny. Poza tym, jak spalamy węgiel, to spalamy jego 100% energii by uzyskać 100% ciepła. A w przypadku pompy wystarcza około 30% energii by uzyskać 100% ciepła.

Załączniki:

lilith70
WednesdayTEN
lilith70 Jest ekologiczna. Pięknie to pokazałeś.
Wiesz, tu tak samo jak w przypadku tematu "singiel i Sylwester". Ta sama długość fali :)
Nie pierwszy raz ;)
I oby nie ostatni ;) I niechaj to będzie konkluzją obecności w tym temacie :D
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • piec miaowy w poczeniu z podogwk
Do góry strony: Jakie ogrzewanie do domu?