8
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń35
  • Odpowiedzi8
  • Ocen na +0
8 ppt ?

Jakie przesądy związane są z dniem Matki Boskiej Zielnej? (9)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jakie przesądy związane są z dniem Matki Boskiej Zielnej?

Napisał(a): ~ciekawy -

Jakie przesądy związane są z dniem Matki Boskiej Zielnej? Bardziej chodzi mi o te, które dotyczą poszczególnych ziół i roślin. Na przykład słyszałem, że poświęcone jabłko, które było w bukiecie należy zjeść i dzięki temu ochroni ono przed bólem gardła. Zaskoczyło mnie to, ale i jednocześnie zaciekawiło. Czy w związku z tym takich przesądów/tradycji związanych ze świętem Matki Boskiej Zielnej jest więcej? I czy warto w nie wierzyć? Chętnie dowiem się czegoś więcej na ten temat, więc jeśli ktoś z tutejszych forumowiczów zna się na tej sprawie to bardzo chętnie poczytam wasze wypowiedzi.

INTERIA.PL

Re: Jakie przesądy związane są z dniem Matki Boskiej Zielnej?

Napisał(a): ~gość -

~hhdeh Poświęcony bukiet trzeba przynieść do domu i nie można go wyrzucać. Podobno przynosi on szczęście.
Też o tym słyszałam, a ponadto jak ma się stare i zniszczone bukiety to również ich nie wyrzucamy tylko trzeba je spalić...

Reklama

Napisał(a): ~Dorota -

Jedyny przesąd związany z dniem Matki Boskiej Zielnej który przychodzi mi do głowy to właśnie wspomniane przez ciebie jabłko. Wielu ludzi mówi o tym że powinno się ono znaleźć w bukiecie, a potem należy je zjeść dzięki czemu uniknie się chorób gardła.

Jeśli Matka Boska Zielna...to powinien też byc Bóg Zielny. Bardzo dużo mamy świat Matki Boskiej, a Bóg jest tylko jeden. Czy Was to nie zastanawia? Zwłaszcza, że Pismo Świete mówi, że Bóg się nie narodził, że był, jest i będzie. Po prostu jeśli się nie narodził z niewiasty, to niewiasta nie moze byc jego matką.

Reklama

gość Jako obcokrajowiec nie znasz lokalnych tradycji.
1. Matka Boska Zielna to święto na cześć matki Jezusa.
2. Bóg jest jeden w Niebie. Jest stwórcą czyli stworzył ludzi.
Matka Jezusa nie urodziła Boga i nie jest matką Boską.

Reklama

Napisał(a): ~fizyk -

gość Jako obcokrajowiec nie znasz lokalnych tradycji.
2. Bóg jest jeden w Niebie. Jest stwórcą czyli stworzył ludzi.
" .. Jako obcokrajowiec nie znasz lokalnych tradycji.
2. Bóg jest jeden w Niebie. Jest stwórcą czyli stworzył ludzi. "
- wspaniała wypowiedź , pozdrawiam.

Napisał(a): gość -

Dziękuje odpowiedziałem o MBZ na pytanie obcokrajowca. Jakby napisał coś więcej to ustaliłbym jego pochodzenie. Najczęściej są to mieszkańcy b. ZSRR jak np. ks. Wierzbicki kuzyn ps. Margot, abp Wesołowski z córką itd
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jakie przesądy związane są z dniem Matki Boskiej Zielnej?