31
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń533
  • Odpowiedzi16
  • Ocen na +37
31 ppt ?

Jakie przywileje mają górnicy? (17)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jakie przywileje mają górnicy?

Napisał(a): Gość -

Ich praca nie należy do najłatwiejszych, ale mają za to specjalne przywileje. Dostają dwie dodatkowe pensje- pierwszą w Barbórkę, a oprócz trzynastki jeszcze czternastkę. Dodatkowo 8t węgla rocznie dla pracujących i 3 t dla emerytów (lub wypłatę surowca w gotówce). Przed wyjazdem na urlop dostają zwrot kosztów przejazdu. Kiedy jego dziecko idzie do szkoły otrzymuje kilkaset złotych „piórnikowego”.
Dodatkowo może jeszcze liczyć na nagrody jubileuszowe, zasiłki, premie, odprawy przy przechodzeniu na emeryturę po 25 latach pracy (mężczyźni) i 20 latach (kobiety).
Co więcej: Obecna średnia emerytura w Polsce to ok. 1990 zł. Górnicza przekracza 3770!
Więc chyba nie jest tak najgorzej? Czy Waszym zdaniem mają powody do narzekania?
INTERIA.PL

Re: Jakie przywileje mają górnicy?

Napisał(a): ~lbmf 52 -

mój mąz jest na emeryturze górniczej 10 lat i jego emerytura wynosi po ostatniej podwyżce 2804 zł a był inżynierem ,pracował na oddziale przeróbki mechanicznej jako sztygar oddziałowy.Nie wiem czy to aż tak wysoka emerytura.Wiem tylko ,że gdybym ja nie pracowała to byłoby krucho z uwagi na studiujące jeszcze dziecko.Nie wiem kto ma prawie 4000zł,może ktoś kto teraz poszedł na emeryturę?ale ci którzy poszli iles lat temu ,nie mają tak wysokich emerytur.A dodatkowo większość ma problemy zdrowotnejak,pochp i pylica.Naprawdę nie ma czego zazdrościć!

Reklama

jestem przeciw wszelkim przywilejom , jak ktoś podejmuje pracę w danym sektorze to jest świadom zagrożeń , inna sprawa że za pracę każdy powinien dostawać godziwą płacę a nie zasiłek , robisz uczciwie , zarabiasz i żyjesz jak normalny europejczyk

Napisał(a): ~waldi -

Każdy ma prawo do pracy, ale sam ja wybiera.Wiem , ze to trudny zawod, ale ilu ginie w wypadkach kierowców na ilosc zatrudninionych i nikt sie nad nimi nie uzala.Pracodawcy zatrudnija na smieciowych umowach.Delegacje widze jak podpisuje, jak sie nie podoba to wynocha.
A o przywilejach to zapomnij.
pozdrawiam

Reklama

Ziemowitt jestem przeciw wszelkim przywilejom , jak ktoś podejmuje pracę w danym sektorze to jest świadom zagrożeń , inna sprawa że za pracę każdy powinien dostawać godziwą płacę a nie zasiłek , robisz uczciwie , zarabiasz i żyjesz jak normalny europejczyk
Sam przepracowałem w trzech kopalniach parę lat. Pracowałem i na przygotówkach, na oddziale wydobywczym i na oddziele około wydobywczym więc mam pojęcie o kopalni a mimo to uważam że nie wszystkie przywileje są uzasadnione. Uważam że wcześniejsza emerytura należy się tylko pracownikom na najtrudniejszych stanowiskach i tylko tym którzy naprawdę są "wyeksploatowani". To nonsens aby górnik po 25 lat pracy otrzymywał pełną emeryturę z uwagi na wyczerpujące warunki pracy a potem jako emeryt pracował na pełnym etacie zajmując miejsce pracy młodym. Albo jest wyeksploatowany i należy mu się emerytura albo może pracować i wtedy niech dostaje tylko dodatek za wysługę lat.

Reklama

samuraj Górnicy u nas mają za dobrze. obciąłbym im te "przywileje". W normalnym kraju jest prywatna kopalnia, a o cenie za węgiel decyduje rynek-nie państwo.
Nie podoba się ? to wyjedź do innego kraju. Spróbuj popracować jeden dzień na kopalni - pogadamy ! To tak samo, o ile nie bardziej niebezpieczny zawód państwowy tak samo jak Policjant czy wojskowy ! Cudze chwalicie a swego nie znacie psia mać !

Napisał(a): stasiek -

ten kto to pisał nie wie co pisze -14-pensię górnicy nie mają już kilkanaście lat ogranicza się dodatki płace dla zwykłych górników są zamrożone a nawet obniżane w kampani węglowej .jak chce śię co kolwiek pisać to najpierw porozmawiaj ze zwykłymi górnikami a nie zelitą darmozjadów to tak samo jak żądzący POlitycy POsłowie co roku podnoszą sobie gaże mimo że za wszystko płacą kartami służbowymi a emerytom dać grosze żeby szybko umierali i problem ZUS rozwiązany dla ZUSu trzeba kupić nowe samochody po kilkaset tyśięcy złotych

stasiek ten kto to pisał nie wie co pisze -14-pensię górnicy nie mają już kilkanaście lat ogranicza się dodatki płace dla zwykłych górników są zamrożone a nawet obniżane w kampani węglowej .jak chce śię co kolwiek pisać to najpierw porozmawiaj ze zwykłymi górnikami a nie zelitą darmozjadów to tak samo jak żądzący POlitycy POsłowie co roku podnoszą sobie gaże mimo że za wszystko płacą kartami służbowymi a emerytom dać grosze żeby szybko umierali i problem ZUS rozwiązany dla ZUSu trzeba kupić nowe samochody po kilkaset tyśięcy złotych
Dokładnie. Nie chce żyć w takim kraju. Podobnie ma większa część młodszych ludzi, uciekają :) niebawem nie będzie miał kto zarabiać na tą bandę baranów z Wiejskiej ;)

Napisał(a): ~Wojtek -

Szal000ny Praca w kopalni to syf. Nie życzę nikomu takiego żywotu. Codziennie praca z narażeniem życia za marne grosze. Bardziej opłaca się już założyć własną działalność i robić co sie da ;)
...to trzeba było założyć i robić.

Napisał(a): ~bebe -

wszystkim krzykaczom co twierdzą o rzekomych przywilejach górniczych chcę uświadomić że barbórkowe i 14-tka to element płacy górnika skumulowany z całego roku , jako przykład podam że są firmy usługowe prowadzące roboty górnicze w których nie ma barbórkowego, 14-stki, deputatu i w tych firmach szeregowi pracownicy dołowi miesięcznie zarabiają o około 500zł więcej niż w firmach górniczych z " przywilejami".

Napisał(a): ~tedii -

Witam wszystkich ,tych co piszą prawdę o górnikach i tych , co próbują bronić chyba samych siebie , też pracowałem na kopalni , wszyscy dobrze wiedzą jak tam jest , mianowicie , zapylenie coraz mniejsze , bo stosuje się różne metody zraszania na kombajnie , górnik na dole pracuje 4. do 4,5 godziny , reszta to dojazd , czyli na dole powinien być 7,5 godziny , a niekiedy wyjedzie prędzej, postęp w wydobyciu jest kolosalny , mechanizacja doprowadziła do tego , że górnik ,już łopaty nie potrzebuje , no chyba na odstawie ,jak coś z taśmy spadnie , a zresztą teraz większość to obsługują już firmy w których to pracują byli górnicy , czyli ci ,co są już na emeryturze , mnie to się nie podoba , tak jak i innym , ale powinno być tak , że bierze dwie wypłaty ! wiem ,że ta praca na dole jest w miarę niebezpieczna , ale nie jest tak okropnie ciężka . ja myślę ,że to nie walczą górnicy o swoje ,tylko związkowcy ? a przywileje powinny być zabrane i to wszystkim , nie tylko górnikom , jeśli kopalnie są nierentowne , to sprywatyzować , lub sprzedać , , państwo nie może dopłacać takich pieniędzy do kopalń .

Napisał(a): ~czerwony511 -

Należy im się to jak psu buda !!!
polacy (celowo z małej-lecz nie wszyscy) to takie dziwne i chamskie twory, gdzie jeden jak zarabia dobrze to drugi zarabiający mniej od pierwszego, nie chce dorównać do pierwszego !! , przeciwnie - zrobi WSZYSTKO żeby ten pierwszy zarabiał MNIEJ NIŻ ON SAM !!! Taka jest mentalność polaczków zasłuchanych w propagandę POPISPSL-bandę!! Ale są i Polacy, którzy pracują ciężko pod ziemią i nie chcą się zniżać do POziomu trolli internetowych i polemizować z nimi na temat obcy trollom ZUPEŁNIE !!! Polecam lekturę : http://www.so(...)rp.html
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jakie przywileje mają górnicy?