160
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi143
  • Ocen na +0
160 ppt ?

Jakie pytania warto zadać przed ślubem? (144)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Jakie pytania warto zadać przed ślubem?

Napisał(a): Gość -

Gość
Gość warto sprawdzić jakie choroby istnieja w rodzinie,żeby nie wpakować swoich ewentualnych dzieci w chorobe genetyczną, wczesny zawał, cukrzycę, padaczkę ...itp. Oprócz tego warto sprawdzić czy w rodzinie nie ma nałogowców.Moja kuzynka wyszła za mąż za gościa,którego rodzice byli alkoholikami. On nie pił,ale takie osoby maja szczególną skłonność do nałogów i teraz gra namiętnie w różne gry,pali i pije.Nie urodzi wilk sokoła.
Padaczka to nie choroba dziedziczna, tylko choroba pourazowa.
dokładnie, jeden mądry ktoś się wypowiedział na ten temat.

kiedyś poznałem ładną laskę, która na to chorowała i wyleczyła i pytam się tych wszystkich "mądrych" czy osoby z wyleczoną chorobą też według was mają nie brać ślubu ?
INTERIA.PL

Re: Jakie pytania warto zadać przed ślubem?

Napisał(a): Gość -

Gość Najgorsze jest to, że ludzie się zmieniają, ukrywają prawdę i wiele wydarzeń i osób ma wpływ na małżonków. Nie da się wszystkiego przewidzieć przed ślubem. Póżniej można tylko próbować dostosować się do sytuacji. Zbyt wiele osób ma wpływ na to jak toczą się losy małżeństw. Mężczyźni są niedojrzali i często nie potrafią opiekować się swoimi rodzinami, tak by kobieta czuła się bezpieczna. Niektórym się wydaje, że wieczna zabawa nigdy się nie skończy, ale w którymś momencie zdrowia może zabraknąć. Przeważnie tak jest,że jedno rozsądne trafia na drugie lekkomyślne. To jakaś ironia losu. Ci szczęśliwi - po prostu nie zetknęli się z kłamstwem i obłudą.
Kobiety są niedojrzałe bo są z facetami, którzy ich nie szanują, zabiegają o tych facetów którzy im imponują swoją głupotą, kobiety liczą,że po ślubie ci faceci się zmienią,że ślub odmieni wszystko, a po ślubie okazuje się,że kobieta się myliła i musi za to płacić do końca życia bo ślub wzieła do końca życia, a jak jeszcze koleżaneczki doradzają jej co ma robić w swoim związku, a ona jest bezmyślną lalką barbi to nieudany związek gwarantowany.

Reklama

Re: Jakie pytania warto zadać przed ślubem?

Napisał(a): Gość -

czy was już kompletnie porypało z tą bezpłodnością??!! jeśli się kogoś na prawdę kocha i chce się z nim spędzić resztę życia to nie jest ważny to czy może mieć dzieci czy nie!! zawsze są inne metody na posiadanie dzieci nie zawsze swoich!! jak czytam te wszystkie wypowiedzi to zastanawiam się po co w ogóle chcecie brać ślub? alkoholikiem czy innym nałogowcem nie zostaje się dlatego że ktoś z rodziny miał z tym problem a z powodów różnego rodzaju problemów... a co do kont bankowych jeśli kobieta/ mężczyzna nie miałaby?nie miałby grosza przy duszy to wyklucza ślub czy co?? zawsze zostaje ślub cywilny... no i istnieje intercyza... pozdrawiam niedojrzałych ludzi którzy zadawają tak głupie pytania przed ślubem... udanego życia...

Re: Jakie pytania warto zadać przed ślubem?

Napisał(a): Gość -

Gość][cytat kogo=Gość przed ślubem przede wszystkim warto żyć w czystości.. .- ale nie mówię tu o myciu - choć to może jest bardziej teraz oczywiste. Warto JAK JUŻ ZAKRĘCI CI SIĘ W GŁOWIE OD OSZAŁAMIAJĄCEJ MIŁOŚCI chłodnym okiem - krytycznie z dystansu ocenić swojego przyszłego małżonka i jego rodzinkę - taka albo bardziej podobna będzie twoja rodzinka jak teraz Twoich Rodziców. POWODZENIA . Lidia
nie zachowując czystośći przed ślubnej grzeszymy znacie 6 przykazanie.Ja uważam ze to wlaśnie istotne jest trwanie w czystości do ślubu,i to naprawdę ma sens tylko wiele się zmieniło w tej kwestii inne poglądy,ale radze czystosc do slubu

Reklama

Re: Jakie pytania warto zadać przed ślubem?

Napisał(a): Gość -

ela132]
Gość [cytat kogo=Gość przed ślubem przede wszystkim warto żyć w czystości.. .- ale nie mówię tu o myciu - choć to może jest bardziej teraz oczywiste. Warto JAK JUŻ ZAKRĘCI CI SIĘ W GŁOWIE OD OSZAŁAMIAJĄCEJ MIŁOŚCI chłodnym okiem - krytycznie z dystansu ocenić swojego przyszłego małżonka i jego rodzinkę - taka albo bardziej podobna będzie twoja rodzinka jak teraz Twoich Rodziców. POWODZENIA . Lidia
nie zachowując czystośći przed ślubnej grzeszymy znacie 6 przykazanie.Ja uważam ze to wlaśnie istotne jest trwanie w czystości do ślubu,i to naprawdę ma sens tylko wiele się zmieniło w tej kwestii inne poglądy,ale radze czystosc do slubu
Skoro radzisz czystość do ślubu do jej dotrzymaj i potem jak się zawiedziesz to nie narzekaj.
Ja uważam,że warto nie dotrzymać tej czystości,żeby się nie zawieść po ślubie który przynajmniej w teori jest do końca życia, a jak coś ma być do końca życia to człowiek musi wiedzieć na co się decyduje, a nie decydować się w ciemno na chybił-trafił na coś co jest do końca życia, tylko ludzie nierozsądni decydują się w ciemno na coś co jest do końca życia bez wcześniejszego dokładnego sprawdzenia i zastanowienia się czy tego chcą.

Re: Jakie pytania warto zadać przed ślubem?

Napisał(a): Gość -

Gość czy was już kompletnie porypało z tą bezpłodnością??!! jeśli się kogoś na prawdę kocha i chce się z nim spędzić resztę życia to nie jest ważny to czy może mieć dzieci czy nie!! zawsze są inne metody na posiadanie dzieci nie zawsze swoich!! jak czytam te wszystkie wypowiedzi to zastanawiam się po co w ogóle chcecie brać ślub? alkoholikiem czy innym nałogowcem nie zostaje się dlatego że ktoś z rodziny miał z tym problem a z powodów różnego rodzaju problemów... a co do kont bankowych jeśli kobieta/ mężczyzna nie miałaby?nie miałby grosza przy duszy to wyklucza ślub czy co?? zawsze zostaje ślub cywilny... no i istnieje intercyza... pozdrawiam niedojrzałych ludzi którzy zadawają tak głupie pytania przed ślubem... udanego życia...
Masz bardzo dużo racji ale
ślub daje kościół i to on decyduje póki co,że sztuczne metody dzięki którym powstają dzieci są niedozwolone i,że tylko naturalnie można mieć dzieci, małżeństwo w kościele jest zawierane między innymi po to,żeby mieć dzieci i w tym kontekście płodność czy bezpłodność jest ważna, jeśli para chce być ze sobą i jest bezpłodna to nie musi brać ślubu kościelnego, nawet cywilnego, jeśli ludziom na sobie zależy to mogą żyć ze sobą bez ślubu, ślub nic nie zmieni.

Reklama

Re: Jakie pytania warto zadać przed ślubem?

Napisał(a): Gość -

Gość
Gość \\\'Nikt nie kupuje kota w worku\\\'
hmmm Bierze się ślub po to, by razem przeżyć życie. Jeśli kobieta nie szanowała się przed ślubem to znaczy, że będzie taka i po ślubie. Trzeba zwracać uwagę na pewne cechy charakteru partnera, które widać o dziwo jeszcze przed ślubem. Tylko większość z Was ma klapki na oczach i widzi świat w różowych kolorach, a potem następuje gorzkie przebudzenie... ŻYCIE =]
Twierdzisz to na własnym przykładzie? Ludzie się zmieniają. Znam mężatki, które po wspaniałym prowadzeniu się i po kilkuletnim udanym pożyciu małżeńskim poszły w tango. Trafił się odpowiedni czas i miejsce i STAŁO SIĘ. Niektórym po takim skoku w bok pozostały nawet pamiątki. Ty też się nie zarzekaj, no chyba, że jesteś bardzo stara i brzydka.
To bardzo łatwo wytłumaczyć.
Kobieta która chce wyjść za mąż pilnuje się,żeby nie zrobić głupstwa,żeby facet chciał się z nią ożenić i nie robi tego z każdym.
Mężatka już po ślubie nie musi się pilnować tak bardzo jak przed ślubem bo nawet jeśli dojdzie do zdrady to w ogóle czy mąż się o niej dowie, a jak się dowie to co nic chyba,że małzeństwo chce to rozstrząsać w Sądzie na sprawie rozwodowej.

Re: Jakie pytania warto zadać przed ślubem?

Napisał(a): Gość -

Twojemu przyszłemu małżonkowi zadaj pytanie: jak zachowuje się Twój ojciec, a twojej przyszłej żonie: jak zachowuje się Twoja mama. Dowiedz się również jak wyglądają wzajemne relacje rodziców Twojego przyszłego meża/żony - Twój przyszły małżonek/małżonka może mieć podobną wizję małżeństwa, jaką wyniósł/a ze swojego rodzinnego domu. Jak się już tego wszystkiego dowiesz, to zadaj sobie pytanie, czy odpowiada Ci to wszystko, czego się dowiedziałeś :)

Re: Jakie pytania warto zadać przed ślubem?

Napisał(a): Gość -

Gość Przede wszystkim trzeba zapytać (lub dowiedzieć się) czy przyszły kandydat/ka nie jest obciążony/a chorobą psychiczną. Jeżeli tak jest trzeba uciekać jak najdalej...Ja w takim związku tkwiłam 30 lat...- TO KOSZMAR !!!
choroby psychiczne są różne - tak uogólniacie - nie można na równi stawiać wszystkich chorób - jak ktoś ma skłonności do depresji i sceptycyzmu to co też się nie nadaje do małżeństwa ? pytam te "mądre" które się wypowiadają na ten temat.

jednak ruscy za czasów komuny jak mówili,że im większy absurd tym lepiej mieli racje.

Re: Jakie pytania warto zadać przed ślubem?

Napisał(a): Gość -

Gość Twojemu przyszłemu małżonkowi zadaj pytanie: jak zachowuje się Twój ojciec, a twojej przyszłej żonie: jak zachowuje się Twoja mama. Dowiedz się również jak wyglądają wzajemne relacje rodziców Twojego przyszłego meża/żony - Twój przyszły małżonek/małżonka może mieć podobną wizję małżeństwa, jaką wyniósł/a ze swojego rodzinnego domu. Jak się już tego wszystkiego dowiesz, to zadaj sobie pytanie, czy odpowiada Ci to wszystko, czego się dowiedziałeś :)
Nie do końca jest tak jak piszesz.
Dzieci nie zawsze mają takie poglądy jak ich rodzice, więc to co piszesz może się sprawdzić pewnie tylko w połowie.

Re: Jakie pytania warto zadać przed ślubem?

Napisał(a): Gość -

Gość No ja powiem tak, każda się puści z biegiem czasu nie ma innej opcji. Kobiety jak się nie przypilnuje to tak jest. Najlepiej GPS w torebce czy gdzieś wszyć tak żeby nie wiedziała gdzie co i jak zadzwonić się zapytac cześć kochanie gdzie jesteś i KOBIETA ZAWSZE KŁAMIE!!! Taka ich natura, mówią "o robicie nam dzieci bijecie nas damscy bokserzy nie płacicie alimentów itd." No prawda może i taka jest ale wy się pieprzycie za pieniądze, a później rozwody i podziały majątków... Koledzy Panowie ożenić się jest najgłupszą rzeczą jaką można zrobić 99,9% kobiet nie patrzy się kim jesteście tylko co macie i co możecie zaoferować, pomyślcie o tym przed ślubem! Powiem szczerze dziwki w brew pozorom wychodzą dużo taniej niż żony po pierwsze nie kupujesz kwiatów, po 2 nie dajesz na kosmetyki, po 3 od żony też możesz coś złapać jak jest nie wierna a tak poza tym puść żone z firmą na tzw. "Spotkania integracyjne" napije się a u kobiet jest tak baba pijana dupa sprzedana. A u facetów piwko krzepi piwko poi po piweczku lepiej stoi. Lepiej mieć kobiete wierną ale bez ślubu mniej komplikacji później jest panowie i podziału majątku nie ma a dziecko mozna mieć! pozdro 24h PRISON BREAK
Popieram.

Ja nie mam zamiaru brać ślubu cywilnego, jak już coś to wszystko będę robił przy pomocy prawa "normalnego", a jak to nie będzie odpowiadało kandydatce na żone to trudno, będzie sobie musiała znaleźć kogoś innego bo co jak co ale tej zasady nie zmienie i żadnego papieru w urzędzie stanu cywilnego nie podpiszę.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • 1001 pytań które warto zadać przed ślubem
  • ślub czy warto
  • o co zapytać chłopaka przed ślubem
  • Jakie badania zrobic przed slubem
Do góry strony: Jakie pytania warto zadać przed ślubem?