2
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń147
  • Odpowiedzi1
  • Ocen na +0
2 ppt ?

Jakie są granice asertywności? (2)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jakie są granice asertywności?

Napisał(a): Gość -

ostatnio do mojej przyjaciółki odezwała się dawno niewidziania wspólna znajoma, mówiąc,że chce się z nami spotkać. Dziewczyna tkwi w niezłym szambie, ma toksyczne otoczenie. Z drugiej strony - przypomina sobie o nas raz na jakiś czas, nie podtrzymuje kontaktów, my też przestałyśmy. Teraz usiłuje się z nami umówić, bo jedna z tych toksycznych osób "kazała jej wyjść do ludzi". I tu leży mój problem - powinno mi być jej żal i chciałabym jej pomóc, ale szkoda mi czasu dla kogoś, kto nie ma go dla mnie i nawet się ze mną nie umie sam umówić, tylko robi to przez wspólną przyjaciółkę. Powiedziałam asertywnie, że nie mam ochoty jej poświęcać czasu, ale poczułam się jednocześnie jak straszna zdzira
INTERIA.PL

Re: Jakie są granice asertywności?

Napisał(a): Tris -

No niestety, w tym temacie wszystko zależy indywidualnie od człowieka, jeden jest bardziej wrażliwy na takie rzeczy, inny mniej, Ty jak widać jesteś bardziej ,,wrażliwa,, na takie rzeczy i sumienie daje o sobie znać, ja zaś na Twoim miejscu postąpiłabym tak samo i nie miałabym najpewniej żadnych wyrzutów sumienia, bo co z tego, że ona chce się spotkać bo jej ktoś powiedział, iż powinna wyjść do ludzi......, robi to bo właśnie ktoś zwrócił jej uwagę, a co potem......, wróci najpewniej do swojego sposobu bycia i nie będzie utrzymywać kontaktów, taki typ człowieka i to się już raczej nie zmieni.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jakie są granice asertywności?