241
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń973
  • Odpowiedzi231
  • Ocen na +0
241 ppt ?

Jakie są najczęstsze przyczyny bezpłodności? (232)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jakie są najczęstsze przyczyny bezpłodności?

Napisał(a): Gość -

Skąd u zdrowej, właściwie, kobiety bierze się niepłodność?
Dlaczego mężczyzna, który przez całe życie nie chorował, nagle dowiaduje się, że nie może mieć dzieci?
Co raz więcej par ma problemy z płodnością.
Czym to wszystko jest spowodowane? Niezdrowym trybem życia?
INTERIA.PL

Re: Jakie są najczęstsze przyczyny bezpłodności?

Ja z mężem od roku staramy się o dziecko. Niby wszystko jest OK, a jednak nie wychodzi.
Myślę, że jest to spowodowane stresem związanym z moim brakiem zatrudnienia.
Bez przerwy się martwię o to czy uda mi się zdobyć pracę, a jeśli nie to z czego będę żyć.

u kobiet: srodki antykoncepcyjne-ciagła ingerencja w stan hormonow w organiźmie
u mężczyzn: uzywanie wszelkich balsamow i srodkow przeciw rozstepom przez kobiety w ciąży
to czynniki na ktore mamy wplyw, na inne, jak: szkodliwe srodki w zywnosci ,powietrzu i w wodzie wplywu nie mamy

Reklama

Choroby cywilizacyjne u kobiet typu PCOS aczkolwiek sa przypadki gdzie nie ma trudności z zajściem w ciąże , zaburzenia hormonalne , spowodowane tylko i wyłącznie problemem wewnetrznym , u mężczyzn brak higieny , niezdrowy tryb zycia i zapewne jakies zaburzenia genetyczne .

Reklama

szczerze to nie wiem. nigdy pigułek nie brałam, dobrze się odżywiam, prowadzę higieniczny sposób życia, może stres i ciagłe zabieganie. mąż choruje na cukrzycę i prawdopodobnie to jest naszą przyczyną bezpłodności. czekamy na wyniki badań. jesteśmy małżeństwem 3 lata, ale tak właćiwie nigdy nie straliśmy się o dziecko ( męża ciągłe zmęczenie ma na to wpływ).
Pozdrawiam wszystkich starających się:)

Reklama

Jak czytam że środki antykoncepcyjne powodują bezpłodność to mi się wręcz śmiać chce z niewiedzy ludzi, środki antykoncepcyjne nic takiego nie powodują wręcz odwrotnie po ich odstawieniu jajniki po odpoczynku znacznie efektywniej pracują. Ja nigdy nie brałam środków antykoncepcyjnych, nie dla tego że jestem ich przeciwniczka tylko nie miałam takiej potrzeby a od 7 lat no już prawie 8 staram się o dziecko, żywię się zdrowo warzywa hoduje sama bez chemii, nie jem tłusto i po wszelkich badaniach nie stwierdzono u mnie żadnego problemu, maż ma trochę zaniżone wyniki ruchliwości plemników ale też żadna tragedia i mimo wielu starań nic w tym kierunku nie wychodzi, byłam w różnych klinikach i widziałam na jaką ogromną skale ludzie mają problemy z rozrodczością ja myślę że nasi politycy wcale sobie z tego nie zdają sprawy jak duży to elektorat, nie widziałam nigdy przez tyle lat również żadnego księdza na swojej drodze, który choćby zaoferował komukolwiek wsparcie duchowe przy tak wielkim problemie. Patrze sobie czasem na najbliższe sobie środowisko i choć mam naprawdę duże grono znajomych w śród nich mam tylko 2 koleżanki które zaszły bez problemu w ciąże i jej nie utraciły, to nawet nie jest 1% wśród moich najbliższych znajomych. ja myślę że nasz rząd powinien przestać się oglądać na kościół ( bandę niedouczonych facetów, których wcale ta sprawa nie powinna dotyczyć, tym bardziej że np. metody invitro nie opisuje się w mediach i społeczeństwo zna tylko opowieści swojego księdza z parafii, który nie jest genetykiem ani specjalista od rozmnażania, możne praktykował i wie), tym bardziej że za parę lat nie będzie komu płacić składek jak nie będzie tylu nowych obywateli i na tace tez nikt nie da.

Gość Jak czytam że środki antykoncepcyjne powodują bezpłodność to mi się wręcz śmiać chce
Świadczy to tylko o tym, że jesteś niedouczona i nie masz pojęcia jak szkodliwe są środki antykoncepcyjne.

Szkoda ze lekarz prze wypisywanie jakiegokolwiek leku hormonalnego nie informuje jakie on ma katastrofalne skutki dla zdrowa. Kobieta moze max 8 lat przyjmowac tabl hormonalne i to nie oznacza ze one nie maja negatywnego wplywu na gospodarke hormonalna. Kazdy lek ma swoje wady i zalety i niestety o tym sie nie mowi: co jak ile i czy w ogole przyjmowac leki. Leki ktore przepisywane sa na choroby pluc, alergiczne w wiekszosci sa to leki hormonozalezne.

Gość Najpierw żrecie tabletki anty...a potem płaczecie. Dobrze Wam tak
Ale z Ciebie debil/ka....Jeżli jeste s facetem to tylko mi nie mow ze nie jest dla WAS wygoda to ze to kobeita musi sie zabiezpieczac....Ja bralam tabletki antykoncepcyjne i jakos po odstawieniu nie mialam najmniejszych problemow z zajsciem w ciaze...moja cora ma juz dwa latka,jest zdrowa jak rydz i rosnie jak na drozdzach...Pozdrawiam i zycze cierpliwosci dla tych ktorzy sie staraja.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • Bezpłodność najczęstsze przyczyny
  • dino 96 forum
  • Przyczyny bezplodnosci
  • forum kobiet ktore sa bezplodne
  • przyczyny bezpłodności
Do góry strony: Jakie są najczęstsze przyczyny bezpłodności?