82
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2 tys.
  • Odpowiedzi58
  • Ocen na +0
82 ppt ?

Jakie są skuteczne metody na pozbycie się migreny? (59)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jakie są skuteczne metody na pozbycie się migreny?

Napisał(a): Gość -

Witam.

Od kilku lat mam naprawdę dotkliwe problemy z migreną... Czasem potrafię mieć taki atak co drugi dzień, co uniemożliwia mi normalne funkcjonowanie :(
Próbowałam różnych metod, ale niestety bezskutecznie :(

Jak Wy sobie z tym radzicie? Macie jakieś sprawdzone sposoby?

Doradźcie!
INTERIA.PL

Re: Jakie są skuteczne metody na pozbycie się migreny?

Najpierw powinnaś zrobić badania, aby wykluczyć schorzenia organiczne- neurologiczne, krążenia (ciśnienie ) kręgosłupa szyjnego, przewodu pokarmowego, głównie dróg żółciowych, jeśli wszystko będzie OK . Zalecam aktywny wypoczynek, umiarkowane ilości piwa i więcej śmiechu, jak nie ma z czego, to z POrządu ! Hej :)

Na migrenę nie pomagają mi żadne leki. Jedynie odcięcie bodźców - położenie się w ciemnym pokoju, cisza, spokój i letnie powietrze. Do tego mocniejsza kawa. A, i ściskanie głowy całymi dłońmi po bokach i puszczanie po kilku sekundach. Ale siłę nacisku muszę pokazać osobiście ;)

Reklama

Reklama

Reklama

Napisał(a): gość -

Witaj. Ja choruję na migrenę od 7 lat. Pojawiła się u mnie w czasie bardzo dużego stresu i od tamtej pory regularnie mam ataki. Kiedyś próbowałam radzić sobie na własną rękę, ale uwierz mi, jeśli to prawdziwa migrena- domowe sposoby nie dają nic. Jedynie dobrze dobrane lekarstwa, unikanie niektórych potraw( sery pleśniowe, wino, sosy na bazie ciężkiej śmietany i sera, czekolada gorzka, biała, mleczna itp.) coś dają. Ja po prostu chodzę regularnie do neurologa po leki, typu Sumigra,Sumamigren,kiedyś, jak jeszcze był w aptekach, brałam coffecorn. Ogólnie sumatryptany są skuteczne (dla mnie), choć nie wszystkie i nie na każdego działają tak samo. Powinnaś jak najszybciej udać się do neurologa.Czasem jest to kwestia uciskania na jakiś nerw, wady kręgosłupa,nerwica.Neurolog zna się na rzeczy i na pewno Ci pomoże,najgorsze co można zrobić,to unikać lekarza.Jeśli mogę coś jeszcze od siebie dodać- seks jest również bardzo dobry.Poza tym, że bardzo przyjemny:), to odpręża,rozluźnia mięśnie,łagodzi ból.Oczywiście nie od razu, jak nas zaatakuje silny ból i ledwo stoimy na nogach, ale jak już zacznie odchodzić, weźmie się lekarstwo- wtedy seks, endorfiny się wydzielają i szybciej ból mija.Nie martw się, jest dużo takich, jak my.Najważniejsze, żebyś znalazła u lekarza przyczynę swoich bóli, wtedy wszystko pójdzie z górki.Powodzenia!:)

ja chorowałam na migreny przez 20 lat. badania wykazywały że wszystko jest w normie. a mnie dręczyły bóle i wymioty codziennie jak 3 dni w miesiącu obyło się bez bólu to był szczyt radości,
pani neurolog dała mi tabletki dzięki czemu już po 15 minutach czułam ulgę i nakazała dietę bez nabiału czyli żadnego mleka maślanki śmietany serów po kilku miesiącach bóle ograniczyły się do 10 na miesiąc a po półtora roku do 2 dni kiedy to mam okres od 6 lat nie boli mnie głowa chyba że w te 2 dni w trakcie okresu i przy tym wystarczy mi już teraz pyralgina i APAP ice jestem wreszcie szczęśliwa, spróbój może i tobie pomoże porozmawiaj o tym z lekarzem pozdrowienia

Cześć dziewczyny nie ma na to leku nie dajcie się szprycowac. Oczywiscie jeżeli zostały wykluczone wszystkie choroby w obrębie głowy i diagnoza jest migrena proponuję oszczyknięcje botoksem okolice czoła zapomnisz o migrenie .poleciłam to moim paru znajomym i efekt 100%

Napisał(a): shila -

Hej ! A ja stosuję zalecone od neurologa Vicebrol-poprawia krążenie mózgowe, Aspirin 100 przeciwzakrzepowo i w razie ataku migreny Imigran lub Cinie.Od 2 lat nie mam ataków. Najwazniejsze to pogodne podejście do życia i unikanie stresów. Ale najpierw do neurologa koniecznie !

Przy migrenie czytanie odpada ;P.
Co stosuję? Leki przepisane przez neurologa, leczenie doraźne, jedyne skuteczne w moim przypadku i działa. Ważna jest opieka lekarska, bez tego niewiele można zdziałać poza unikaniem czynników wywołujących. Z metod niefarmakologicznych to zaciemnione pomieszczenie, gorąca kąpiel, i świeże powietrze niezależnie od pory roku względnie pomaga :)
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • domowe sposoby na migrene forum
  • jak pozby si migreny forum
  • migrenadomowesposoby
  • jakie metody na migrene
Do góry strony: Jakie są skuteczne metody na pozbycie się migreny?