52
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi32
  • Ocen na +2
52 ppt ?

Jakie są sposoby na regenerujący sen? (33)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jakie są sposoby na regenerujący sen?

Napisał(a): ~alexandra -

Sen jest jedną z podstawowych funkcji biologicznych człowieka, a jego brak może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Dodatkowo aż 1/3 życia pochłania nam ta prozaiczna czynność, dlatego też należy zadbać o najlepsze warunki, które pozwolą nam się zrelaksować i zregenerować organizm. Na „dobry sen” wpływa nie tylko jego ilość, ale także takie czynniki, jak np. temperatura w pokoju lub pozycja, w której zasypiamy. No właśnie! Podobno należy spać na lewym boku, jednak co zrobić, by przyzwyczaić swoje ciało do tej nie zawsze wygodniej pozycji? Jakie inne czynniki są istotne, żeby czerpać ze snu najwięcej korzyści?
Dzielcie się swoimi poradami :)
INTERIA.PL

Re: Jakie są sposoby na regenerujący sen?

Napisał(a): Sikorsky -

Staram się zawsze wietrzyć pokój przed snem, latem śpię wręcz przy otwartym oknie. Zdecydowanie sen długi, nieprzerwany lepiej na mnie działa niż taki przerywany. Muszę spać te 7-8 godzin, aby dobrze funkcjonować. Ważne jest dla mnie również, aby nie jeść i nie pić zbyt dużo przed snem. Podobno dobrze, kiedy zasypia się przed północą, ale dla mnie jest to ciężki warunek do spełnienia. Lubię późne wieczory i noce :)

Napisał(a): ~Róża -

Sikorsky Staram się zawsze wietrzyć pokój przed snem, latem śpię wręcz przy otwartym oknie. Zdecydowanie sen długi, nieprzerwany lepiej na mnie działa niż taki przerywany. Muszę spać te 7-8 godzin, aby dobrze funkcjonować. Ważne jest dla mnie również, aby nie jeść i nie pić zbyt dużo przed snem. Podobno dobrze, kiedy zasypia się przed północą, ale dla mnie jest to ciężki warunek do spełnienia. Lubię późne wieczory i noce :)
Musisz spać trochę dłużej niż te 8 godzin, nie zmądrzejesz ale będziesz mógł zginac palce u nóg

Napisał(a): Gość -

Sikorsky Staram się zawsze wietrzyć pokój przed snem, latem śpię wręcz przy otwartym oknie. Zdecydowanie sen długi, nieprzerwany lepiej na mnie działa niż taki przerywany. Muszę spać te 7-8 godzin, aby dobrze funkcjonować. Ważne jest dla mnie również, aby nie jeść i nie pić zbyt dużo przed snem. Podobno dobrze, kiedy zasypia się przed północą, ale dla mnie jest to ciężki warunek do spełnienia. Lubię późne wieczory i noce :)
Mam hopla na punkcie wietrzenia przed snem, ale z jedzeniem to już ogromny problem. Lubię sobie pojeść wieczorem. I to moja największa zmora, od której jakoś do tej pory się nie oduczyłam.

Napisał(a): ~xyz -

Kobiety powinny spać (teoretycznie) aby się dobrze wyspać na lewym boku. natomiast panowie na prawym... pomagają zioła i różnego innego substancje. Np herbata z odpowiednich ziół itp. Ponadto może też pomoc joga snu, a dla osób które chcą oprócz dobrego wyspania się przeżyć jeszcze jakieś "przygody" można spróbować praktykować LD - a nóż się uda ;-)

Napisał(a): ~qrz -

~xyz Kobiety powinny spać (teoretycznie) aby się dobrze wyspać na lewym boku. natomiast panowie na prawym... pomagają zioła i różnego innego substancje. Np herbata z odpowiednich ziół itp. Ponadto może też pomoc joga snu, a dla osób które chcą oprócz dobrego wyspania się przeżyć jeszcze jakieś "przygody" można spróbować praktykować LD - a nóż się uda ;-)
Nie fajnie, bo plecami do siebie hehe

Napisał(a): ~xyz -

~qrz
~xyz Kobiety powinny spać (teoretycznie) aby się dobrze wyspać na lewym boku. natomiast panowie na prawym... pomagają zioła i różnego innego substancje. Np herbata z odpowiednich ziół itp. Ponadto może też pomoc joga snu, a dla osób które chcą oprócz dobrego wyspania się przeżyć jeszcze jakieś "przygody" można spróbować praktykować LD - a nóż się uda ;-)
zależy jak komu wygodnie i kogo zapytać :P Buddyści twierdzą że kobiety na lewym bo jakaś energia tak płynie a faceci na prawym bo nie uciska serca i jest łatwiejszy przepływ krwi... Ja tam zaczynam spać na plecach ale szybko przechodzę na prawy bok by obudzić się już na lewym :D

Napisał(a): ~gość -

~xyz
~qrz
zależy jak komu wygodnie i kogo zapytać :P Buddyści twierdzą że kobiety na lewym bo jakaś energia tak płynie a faceci na prawym bo nie uciska serca i jest łatwiejszy przepływ krwi... Ja tam zaczynam spać na plecach ale szybko przechodzę na prawy bok by obudzić się już na lewym :D
Hm, no nie wiem czy to dobry sen? Bo jak tu spać i jednocześnie pilnować odpowiedniej pozycji?:)
Żeby się dobrze wyspać to trzeba spać optymalnie 8 godzin, ponoć ni mniej ni więcej i musi to być sen nocny.
Do tego jeszcze samemu, żeby nic nie spędzało snu z powiek:) ... i przy odpowiednich warunkach, opisanych gdzieś tam wcześniej.
Niektórzy posiłkują się odpowiednimi środkami nasennymi, ale te polecam tylko osobom mającym zaburzenia snu.

Napisał(a): ~qrz -

~xyz
~qrz
To jest niezłe, bo, można przytulic się do Ciebie z każdej strony xD
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jakie są sposoby na regenerujący sen?