29
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń311
  • Odpowiedzi14
  • Ocen na +48
29 ppt ?

Jakie to rosyjskie... (15)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jakie to rosyjskie...

Napisał(a): Sikorsky -

Porozrzucane, gnijące resztki zwłok, smród rozkładających się resztek ludzkich ciał, walające się resztki samolotu, brak zabezpieczenia terenu, itp. Tak wygląda miejsce katastrofy rosyjskiego samolotu An-148, który rozbij się nieopodal wsi Argunowo 11 lutego 2018. W katastrofie zginęło 71 osób. Przyczyny katastrofy oczywiście badał MAK. Córka jednej z kobiet - ofiar wypadku nagrała film z miejsca katastrofy, apelując to samego Putina.

Jakie to rosyjskie: smród, bajzel, partactwo, brak poszanowania ofiar. Dobrze, że dziewczyna nie zaglądała do trumny matki, bo pewnie prócz zwłok znalazłaby śmieci, gałęzie, ziemię, pety, zwłoki innych osób, itp.

Załączniki:
INTERIA.PL

Re: Jakie to rosyjskie...

Tłumaczenie:

"Władimirze Władimirowiczu Putinie, proszę, by to wideo doszło do Pana dowolną drogą. Zaraz wysiądzie mi telefon, powiem tyle, ile zdążę. Znajduję się w miejscu upadku samolotu An-148, zginęła w nim moja mama. Na polu nie ma żadnych pracowników, […] może tu przyjść każdy. Leżą tu fragmenty samolotu, fragmenty ciał… Ja sama widziałam ludzkie uszy. Tu już śmierdzi… wie pan czym.
To nieludzkie. Nikt nie zwraca na nas uwagi. […] Ogrodzenia nie ma, co robić w takiej sytuacji? Proszę, niech ktokolwiek skontroluje tą sytuację. Nie wyjadę stąd, póki nie będzie tu ogrodzenia".

aliada Krytykuję tu często politykę Rosji, ale pogardliwy, nienawistny, szowinistyczny ton tego wątku głęboko mnie mierzi.
Polacy mieli wiele pretensji o przebieg śledztwa, jego nieścisłości, sposób traktowania wraku, miejsca, traktowanie ofiar. Wygląda na to, że nie było to jakieś odstępstwo, ale rosyjski "standard" w badaniu katastrof lotniczych. Rosja to nie jest normalny kraj. Szkoda, że nie wiedział o tym Donald Tusk, kiedy oddawał śledztwo Rosjanom. A może wiedział, tylko bał się konsekwencji politycznych i utraty swojego wizerunku jako ten kto będzie za wszystko później odpowiadał? Wolał być "czystym", a wszelkie pytania i pretensje i odpowiedzialność miały być skierowane na Rosjan.

Marduk1986 Jakie to polaczkowe, mieć śmietnik na swoim podwórku a się cudzym interesować...
Jak Polacy będą tak traktowali swoich zmarłych w tragicznej katastrofie obywateli, pozostawiając ich szczątki na miejscu, aby gniły i tęchły to będziesz mógł pisać o śmietniku na 'polaczkowym' podwórku.

Marduk1986
Sikorsky
Marduk1986 Jakie to polaczkowe, mieć śmietnik na swoim podwórku a się cudzym interesować...
Jak Polacy będą tak traktowali swoich zmarłych w tragicznej katastrofie obywateli, pozostawiając ich szczątki na miejscu, aby gniły i tęchły to będziesz mógł pisać o śmietniku na 'polaczkowym' podwórku.
Bardzo logiczne, a więc odwróć to w drugą stronę, jeśli wszyscy Rosjanie będą tak traktowali swoich zmarłych, wtedy będziesz mógł pisać "jakie to rosyjskie"... Gdyby to było "takie rosyjskie" jak ty to próbujesz wmówić, to ten film by nawet nie powstał, bo ta klientka by się nawet nie przejęła tymi szczątkami... I tyle, co za podła manipulacja... Za czyje pieniądze odczłowieczasz Rosjan?
Rozumiem twoje oburzenie. Cieszę się, że bronisz prostych Rosjan. Pewnie wielu z nich nie zachowałoby się tak jak ludzie, którzy sprzątali miejsce tej katastrofy i ogólnie zajmujący się tym wypadkiem.
Jednak to nie kto inny jak rosyjskie władze odpowiadają za to wszystko. O ile mi wiadomo nikogo za takie traktowanie i błędy nie zdymisjonowano zarówno w tym jak i w polskim przypadku. I już nie zdymisjonuje, bo takie są najwyraźniej rosyjskie standardy.
Ciekawe gdzie byłeś jak z polskiego generała lecącego w Tupolewie rosyjscy śledczy robili bezpodstawnie pijaka?

Napisał(a): aliada -

Mohmed Jeśli widzisz tu szowinizm pogardę i nienawiść to radzę udać się do psychiatry.
Może trochę przesadziłam, z nienawiścią.

Jakie to rosyjskie: smród, bajzel, partactwo - jeśli tu nie widzisz pogardy, to do okulisty. :)
A pogarda wobec innego narodu jako całości, tak jak tutaj, to składowa szowinizmu.

Dalej mnie mierzi, nic nie poradzę.

Napisał(a): Mohmed -

aliada
Mohmed Jeśli widzisz tu szowinizm pogardę i nienawiść to radzę udać się do psychiatry.
Może trochę przesadziłam, z nienawiścią.

Jakie to rosyjskie: smród, bajzel, partactwo - jeśli tu nie widzisz pogardy, to do okulisty. :)
A pogarda wobec innego narodu jako całości, tak jak tutaj, to składowa szowinizmu.

Dalej mnie mierzi, nic nie poradzę.
W Rosji bajzel i partactwo to norma, wyjątkiem jest strefa militarna.

Napisał(a): Gość -

Zenobia45

Z tym akurat można coś zrobić.
Po co?:)
I nie można przy takim wietrze;))
Miewam dużo bardziej "rosyjskie" włosy przy takich warunkach pogodowych, ale to dlatego, że nie jestem ideałem, albo nie używam tony lakieru, by tworzyć na głowie hełm nie do zdarcia;))

A to, co wokół szyi jest brzydkie i pogniecione, ale na pewno nie jest kominem - można przekazać koledze ;D

Kafka;)

P.S. Autora przepraszam za tak bzdurny i nieistotny wpis.;))
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jakie to rosyjskie...