512
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń37 tys.
  • Odpowiedzi91
  • Ocen na +173
512 ppt ?

Jakie walory odżywcze posiadają ziemniaki? (92)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Jakie walory odżywcze posiadają ziemniaki?

Napisał(a): gość -

Nie jadłam ziemniaków przez 8 miesięcy ( taki kaprys) po tym okresie robiłam sobie badania okresowe i okazało się ze mam za mało potasu i muszę brać tabletki na jego wzrost,bardzo szybko wróciłam do ziemniaków bo wolę je zamiast tabletek
INTERIA.PL

Napisał(a): Prever -

gość Uwielbiam je. Potrafię nawet wieczorem z kilku utrzeć masę np. na placki ziemniaczane/ a kombinuję przy ich przygotowaniu dodając płatki owsiane błyskawiczne, kminek, natkę- poza oczywistymi składnikami/. Lubię też zgniecione gotowane z masełkiem, łyżką śmietanki i duszoną cebulką. A frytki i owszem...
Wolę je zdecydowanie od kluch, kaszy i ryżu.
Zaznaczam ze nie mam nadwagi i świetnie sie czuję...
to nie tylko ja uwielbiam ziemniaki?:)

ktoś pisze że ziemniaki nie mają nic w sobie. to nie prawda moja babcia skończyła 98 lat i jest jeszcze w bardzo dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. po wojnie nastąpił dobrobyt i ludzie poszli do pracy i mieli kasę na wszystko ale ona nie zmieniła swoich nawyków żywieniowych i nie kupowała tych wszystkich PRL-owskich rarytasów tylko zajadała na okrągło ziemniaki bez polepszaczy mam na myśli sosików i mięska.
moim zdaniem że jadała takie zwykłe prostackie jedzenie ma jeszcze głowę na karku i nie ma sklerozy i bardzo dobrze liczy swoją emeryturę jak idzie
do sklepu to wie jaką siłę nabywczą mają pieniądze ile co kosztuje i czy drogo. słowem umie liczyć i to lepiej od niektórych małolatów.

Reklama

Reklama

Ciekawe że po drugiej wojnie światowej nasi uczeni stwierdzili że ziemniak ma bardzo dużo witamin a szczególnie pod skórką.A w roczniku statystycznym przed wojennym jest napisane że jest to bezwartościowy-wypychacz.

Reklama

Jem dużo ziemniaków właśnie ze względu na potas, ale to akurat jest najlepsze źródło dla skrobii. Więcej potasu zawierają np. banany czy morele, wszystko to staram się jadać w jak największych ilościach. Biorę jeszcze katelin, suplement potasowy i dopiero po takiej diecie jestem w normie z potasem. Sporo tego się nazbierało, ale to wszystko jest związane z moim nadciśnieniem.

Napisał(a): Gość -

Grandis
gość Ziemniaki nie tyle są tuczące, co mają koszmarnie wysoki indeks glikemiczny(gotowane mają IG 95, w porównaniu z czystą glukozą, która ma 100), co powoduje nagły i ogromny wyrzut cukru do krwi. Dlatego u osób odchudzających się istniej przekonanie, że tuczą.
Ja sama nie znoszę ziemniaków. Mogłyby dla mnie nie istnieć, ale przynajmniej teraz wiem dlaczego ;)
mimo to ja uwielbiam ziemniaki:)
jem ziemniaki, ale nie przepadam za nimi, raczej wolę ryż :)

Napisał(a): Gość -

mitomanka
gość co? jakie wartości mają ziemniaki? mikroskopijnie małe w porównaniu do kaszy jaglnianej którą warto je zastąpić , ryżem brązowym lub warzywami. dajcie spokój, ziemniaki to mało ważny dla organizmu zapychacz
A wiesz, że jedna porcja ziemniaków ugotowanych ze skórką ma 168 kalorii, żadnego tłuszczu, 37g węglowodanów i 4g błonnika. Ziemniak wcale nie zawierają więcej węglowodanów, niż inne produkty skrobiowe. Około 37g węglowodanów zawiera również 3/4 filiżanki gotowanego, brązowego ryżu, czy 1 szklanka ugotowanego makaronu. A w przeciwieństwie do białego chleba, skrobia w ziemniakach nie wpływa negatywnie na zawartość substancji odżywczych.
dlatego też zjem je dzisiaj na obiad :)
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • emniakmihosc
Do góry strony: Jakie walory odżywcze posiadają ziemniaki?