127
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń874
  • Odpowiedzi118
  • Ocen na +-3
127 ppt ?

Jakie witaminy w ciąży - II trymestr (119)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jakie witaminy w ciąży - II trymestr

Napisał(a): Gość -

Cześć dziewczyny! Zaczynam II trymestr ciąży i zastanawiam się jakie witaminy powinnam dorzucić do codziennej suplementacji. Do tej pory brałam kwas foliowy i witaminę d. Zakładam że teraz powinno być tego więcej ale nie wiem co jest najważniejsze. Pomożecie?
INTERIA.PL

Re: Jakie witaminy w ciąży - II trymestr

ja do konca ciazy bralam caly zestaw witamin (kupowalam specjalnie dla kobiet w ciazy, ze wzgledu na wikesza dawke magnezu i kwasu foliowego, cohc ten faktycznie wazny jest w pierwszym trymestrze ciazy). Wazny jest magnez, ale wlasciwie, kiedy dziecko sie rozwija to zabiera Ci tez duzo wapnia (uwaga na zeby!!) czy magnezu. Musisz wiec uzupelniac braki dla siebie i dla niego, stad najlepiej siegnac po cala game.

powodzenia!!

Napisał(a): KuraDomowa -

Moje serdeczne gratulacje :)

Ja nie brałam w żadnej z trzech ciąż suplementów diety. Pytałam nawet swojego ginekologa i lekarza pierwszego kontaktu czy nie powinnam czymś się wspomóc, ale od obu usłyszałam, że najlepsza jest bogata dieta, a nie żadne suplementy w tabletkach, które są gorzej przyswajalne.

Reklama

w drugim trymestrze rzeczywiście dobrze byłoby postawić też chociażby na dha, cholinę, witaminy b6 i b12, jod, a czasami żelazo i magnez. Generalnie najlepiej chyba wybierać takie gotowe multiwitaminy dla kobiet o nieco bardzie złożonym składzie

Reklama

Reklama

Napisał(a): ~Stry -

Dziewczyny, wszystko warto konsultować z lekarzem prowadzącym. A jeśli chodzi o wszelkie informacje dotyczące ciąży (jak i późniejszego wychowania dziecka), ja zaglądam na portal parentingowy emaluszki.pl sporo ciekawych rzeczy dowiedziałam się właśnie stamtąd, a dodatkowo na forum można wymienić się doświadczeniami z innymi mamusiami :)

Napisał(a): ~daga -

~dawiii Ja tak jak ktoś pisze wyżej również w czasie 2 ciąż brałam MamaDHA oraz kwas foliowy i ciąża od samego początku rozwijała się prawidłowo. Plus oczywiście zdrowa dieta.
Ja również przez 3 ciąże brałam tą MamaDHA lekarz mi te witaminy przepisał plus właśnie jeszcze kwas foliowy. Branie witamin w ciąży jest bardzo ważne dla dzidziusia i mamy , czasami sama zdrowa dieta nie wystarczy
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jakie witaminy w ciąży - II trymestr