652
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń60 tys.
  • Odpowiedzi42
  • Ocen na +37
652 ppt ?

Jakie znacie fajne rośliny domowe filtrujące powietrze? (43)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jakie znacie fajne rośliny domowe filtrujące powietrze?

Napisał(a): dariasdaria -

Przez ostatnie miesiące z powodu koronawirusa, a co za tym idzie mniejszej ilości osób, aut, autobusów powietrze w Krakowie było naprawdę znośne. Teraz mimo tego, że dużo miejsc znowu jest zamkniętych od kilku dni wydaje mi się, że wróciło do momentu, kiedy znowu cięzko się oddycha. Zaczęłam zastanawiać się nad jakimś roślinami, które będą mi filtrować powietrze chociaż w domu. Możecie coś polecić?
INTERIA.PL

Re: Jakie znacie fajne rośliny domowe filtrujące powietrze?

Napisał(a): ~wandapanda -

Odkąd poziom smogu jest tak wysoki też kupiłam sobie kilka takich rośli, nie zastąpią one dobrego filtra, ale na pewno coś pomogą!
Moje ulubione to bluszcz pospolity, który absorbuje min. opary ze spalin samochodowych oraz paprotka, ponieważ jest bardzo łatwa w utrzymaniu, ale równocześnie pięknie się prezentuje.

Reklama

Napisał(a): ~kasia -

Ja bardzo lubię Draceny, ponieważ mogą urosnąć bardzo wysokie i według mnie super wyglądają. Trzeba tylko uważać jeśli ma się koty, które lubią zająć się jakimś roślinami, bo dla kotów jest szkodliwy. Ja dzięki temu, ze koleżanka miała w domu kilka, a wzięła kota, który nie mógł oduczyć się gryzienia ich powiększyłam kolekcję, bo mi je oddała :D

Napisał(a): ~inka -

Te rośliny o których wspomniały dziewczyny są super, ale ja bym dodała jeszcze od siebie aloes(można użyć później jako kosmetyk), filodendron oraz begonia, która jako jedyna z tego zestawu kwitnie, więc może przepięknie ozdobić mieszkanie.

Reklama

Napisał(a): ~Jola -

~elka filtrowanie powietrza roślinami?

w nocy pochłaniają tlen,

do filtrowania polecam urządzenia,

choć nie korzystam,

ale podobno są w miarę skuteczne
Od kiedy to rośliny pochłaniają tlen? Coś Ci się chyba pomyliło?

Reklama

Napisał(a): LaLunia -

~wandapanda Odkąd poziom smogu jest tak wysoki też kupiłam sobie kilka takich rośli, nie zastąpią one dobrego filtra, ale na pewno coś pomogą!
Moje ulubione to bluszcz pospolity, który absorbuje min. opary ze spalin samochodowych oraz paprotka, ponieważ jest bardzo łatwa w utrzymaniu, ale równocześnie pięknie się prezentuje.
Paprocie są piękne, jednak mają swoje humorki. Nie w każdym miejscu będą rosły - przetestowałam u siebie - jedna jak szalona rośnie w łazience, druga rozłożyła się na szafie, w bardziej ciemnym niż jasnym, kącie. Każda próba przeniesienia ich do salonu kończyła się totalną klapą - paprocie marniały, schły, gubiły liście. Po powrocie na swoje stare miejsca (do łazienki jedna, na szafę druga) znowu zaczynały rosnąć. Już ich nie przestawiam :) Bardzo fajnie prezentują się sansewierie i są łatwe w uprawie. Podobnie skrzydłokwiaty.

Napisał(a): ~emeryt -

~kasia Ja bardzo lubię Draceny, ponieważ mogą urosnąć bardzo wysokie i według mnie super wyglądają. Trzeba tylko uważać jeśli ma się koty, które lubią zająć się jakimś roślinami, bo dla kotów jest szkodliwy. Ja dzięki temu, ze koleżanka miała w domu kilka, a wzięła kota, który nie mógł oduczyć się gryzienia ich powiększyłam kolekcję, bo mi je oddała :D
Kot to zaraza w domu ,toksoplazmoza, następnie zwany "koci pazur" itd,itd normalny człowiek takiej zarazy nie trzyma w domu.

Napisał(a): ~dinol -

~Jola
~elka filtrowanie powietrza roślinami?

w nocy pochłaniają tlen,

do filtrowania polecam urządzenia,

choć nie korzystam,

ale podobno są w miarę skuteczne
Od kiedy to rośliny pochłaniają tlen? Coś Ci się chyba pomyliło?
rośliny nie tylko się odżywiają ale także oddychają !
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jakie znacie fajne rośliny domowe filtrujące powietrze?