104
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń3 tys.
  • Odpowiedzi36
  • Ocen na +134
104 ppt ?

Jakim uczniem był Jarosław Kaczyński? (37)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jakim uczniem był Jarosław Kaczyński?

Napisał(a): apollo87 -

Publicysta Tomasz Raczek z okazji strajku nauczycieli przypomniał na Facebooku, że tak jak on do XVI Liceum Ogólnokształcącego im Joachima Lelewela w Warszawie chodzili bracia Kaczyńscy. "Kłopot w tym, że go nie ukończyli, bo jeden z nich nie otrzymał promocji do klasy maturalnej z języka polskiego. Domyślam się, że pozostał mu uraz”.
Pisząc "jeden z nich" Raczek miał na myśli Jarosława, a w mediach pojawiły się głosy o nieuctwie prezesa. A jak było w rzeczywistości? Swoją wersję przedstawił kiedyś pragnący zachować anonimowość były nauczyciel. "Pracowałem przez wiele lat w 'Lelewelu' (...). Uczęszczali tam m.in. bracia Lech i Jarosław Kaczyńscy Ale nie skończyli tej szkoły. Odeszli po przedostatniej X klasie w okolicznościach kuriozalnych. (...) Lech zdał z X do XI (maturalnej) klasy, natomiast Jarosław oblał. Jeśli dobrze pamiętam miał oceny niedostateczne z języka polskiego i angielskiego. Decyzją rady pedagogicznej miał powtarzać klasę. Kuberski zbaraniał i odszedł z niczym. „Załatwił” Jarosławowi przeniesienie do innego liceum i... promocję. Z niemałym zdumieniem dowiedzieliśmy się po wakacjach, że - mimo ocen niedostatecznych - kontynuuje on naukę w klasie maturalnej."
A jak sam prezes wspomina tę sytuację? W książce "Polska naszych marzeń" wyznał: "Niewiele brakowało, a nie zdałbym z dziesiątej do jedenastej klasy. Postawiono mi dwóje z polskiego, angielskiego i to by jeszcze nie było nieszczęście, bo mogłem mieć dwie poprawki. Ale dostawiono mi dwóję z przysposobienia wojskowego. Do dziś nie wiem dlaczego, bo ten nauczyciel mówił, że może mnie jeszcze zapytać. Wyraźnie chciano, żebym nie zdał. Rodzice się odwołali do kuratora – był nim późniejszy minister Jerzy Kuberski". Jak sam dodał, być może nielegalnie skończył XI klasę i zdał maturę, a potem poszedł na studia.
Czy te wydarzenia miały wpływ na stosunek prezesa wobec nauczycieli?
INTERIA.PL

Reklama

Re: Jakim uczniem był Jarosław Kaczyński?

Napisał(a): taie -

Irekciapek Nie wiem, ale w necie pisze ze Tusk jechał na dopuszczających.
To Faraon ma "ksywę" Tusk ?

Reklama

Napisał(a): ~eee -

J.Kaczyński ma jeszcze jedno na sumieniu a tego nie udało wam się wyszukać, otóż niemiłosiernie krzyczał przy porodzie i jego brat bliźniak musiał go uciszać. A wiecie dlaczego tak krzyczał? bo widział ilu ma wrogów w śród lewaków:)))) Ilość wrogów tak na serio świadczy o geniuszu człowieka, miernoty nie mają wrogów bo naginają się do każdego kto może im zapewnić jakąkolwiek korzyść :)))

Napisał(a): buc1 -

Ciekawe, czy dziś zdałby maturę, myślę, że nie. Trudności z językiem polskim są widać do dziś, przecież niedawno w wypowiedzi użył wyrazu włanczać, zamiast włączać. Jego wypowiedzi są skromne w bogactwo słownictwa polskiego. Angielskiego wcale nie zna. Jest sprytnym manipulantem ludźmi, ponieważ rządzi Polską jako dyktator, a za nic nie odpowiada. Takie zachowanie jest zwyczajnym tchórzostwem.

Reklama

Napisał(a): buc1 -

~eee J.Kaczyński ma jeszcze jedno na sumieniu a tego nie udało wam się wyszukać, otóż niemiłosiernie krzyczał przy porodzie i jego brat bliźniak musiał go uciszać. A wiecie dlaczego tak krzyczał? bo widział ilu ma wrogów w śród lewaków:)))) Ilość wrogów tak na serio świadczy o geniuszu człowieka, miernoty nie mają wrogów bo naginają się do każdego kto może im zapewnić jakąkolwiek korzyść :)))
Takie korzyści prawakom ze wsi i blokowisk miejskich zapewnia właśnie Kaczyński, ponieważ za głosowanie na jego dyktatorską partię rozdaje pieniądze podatników. Kaczyński nie jest żadnym arystokratą, lecz człowiekiem z kamienicy otrzymanej przez jego ojca w ramach feudalnych przywilejów od PZPR. Poczytaj definicję prawicy, a potem pisz. Prawica z bloków i domków jednorodzinnych na wsi. Hahahahahahahahahahahahahahaha. Zabawne.;))

Napisał(a): ~gość -

buc1 Ciekawe, czy dziś zdałby maturę, myślę, że nie. Trudności z językiem polskim są widać do dziś, przecież niedawno w wypowiedzi użył wyrazu włanczać, zamiast włączać. Jego wypowiedzi są skromne w bogactwo słownictwa polskiego. Angielskiego wcale nie zna. Jest sprytnym manipulantem ludźmi, ponieważ rządzi Polską jako dyktator, a za nic nie odpowiada. Takie zachowanie jest zwyczajnym tchórzostwem.
Przestań pisać " myślę" bo ze śmiechu nie jeden może pęknąć.

Napisał(a): ~eee -

buc1
~eee J.Kaczyński ma jeszcze jedno na sumieniu a tego nie udało wam się wyszukać, otóż niemiłosiernie krzyczał przy porodzie i jego brat bliźniak musiał go uciszać. A wiecie dlaczego tak krzyczał? bo widział ilu ma wrogów w śród lewaków:)))) Ilość wrogów tak na serio świadczy o geniuszu człowieka, miernoty nie mają wrogów bo naginają się do każdego kto może im zapewnić jakąkolwiek korzyść :)))
Takie korzyści prawakom ze wsi i blokowisk miejskich zapewnia właśnie Kaczyński, ponieważ za głosowanie na jego dyktatorską partię rozdaje pieniądze podatników. Kaczyński nie jest żadnym arystokratą, lecz człowiekiem z kamienicy otrzymanej przez jego ojca w ramach feudalnych przywilejów od PZPR. Poczytaj definicję prawicy, a potem pisz. Prawica z bloków i domków jednorodzinnych na wsi. Hahahahahahahahahahahahahahaha. Zabawne.;))
I tu przyznaję ci rację, ludzie prawicy na 100% nie są arystokracją, mam na myśli "czerwoną arystokrację" a blokowiska są dla ludzi, domy jednorodzinne także. Miłej niedzieli:))

Napisał(a): ~rec -

Jestem o dwa miesiące starszy od PANA PREZESA i też studiowałem /kierunki techniczne/ i wiem,że przedmiot z marksizmu-leninizmu był obowiązkowy.Jesteśmy więc spadkobiercami tych nauk,są wpisy do indeksów.Że nastąpił cud przejścia na inną wiarę nie znaczy wcale,że nagle można zapomnieć o swojej przeszłości.

Napisał(a): ~gość -

Irekciapek Nie wiem, ale w necie pisze ze Tusk jechał na dopuszczających.
Napisz nam: wolisz uszka, czy pierogi? Koniecznie czekamy na inne opinie (byle nie o Kaczorze). Nie wyjeżdżaj jednak do PÓŁtuska! No widzisz, jakiś ciućma?
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jakim uczniem był Jarosław Kaczyński?