62
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2 tys.
  • Odpowiedzi24
  • Ocen na +35
62 ppt ?

Jan Paweł II był niewinny! Mocne świadectwo (25)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jan Paweł II był niewinny! Mocne świadectwo

Napisał(a): apollo87 -

Ksiądz profesor Dariusz Kowalczyk z zakonu jezuitów wypowiedział się stanowczo na antenie Polskiego Radia 24 na temat obecnej sytuacji wokół św. Jana Pawła II. Jego zdaniem "To, co widzimy teraz, to przygotowywana od dawna nagonka, wbrew faktom". Cały raport nt. sprawy McCarricka był tylko pretekstem do zmasowanego ataku na osobę zmarłego papieża. Według jezuity raport w żadnym momencie nie wskazuje, by Jan Paweł II cokolwiek ukrywał - właściwie potwierdza jego niewinność. Ale dla przeciwników sam fakt powstania raportu wystarczył, nie jego treść - dodał. Kowalczyk wskazał przy tym na środowisko Urbana i podkreślił, że w Kościele nie ma odpowiedzialności zbiorowej.

A co jest w raporcie? Zgodnie z nim McCarrick przekazał Dziwiszowi list, w którym przysięgał, że jest niewinny zarzutom mu stawianym. Na tej podstawie papież miał mianować go kardynałem.

Jak oceniacie całą tę sytuację? Bo ja powiem szczerze, że aż nie wiem, co myśleć. Bo nawet jeśli papież był niewinny, to czy nie był jednak naiwny?
INTERIA.PL

Re: Jan Paweł II był niewinny! Mocne świadectwo

Napisał(a): Valdemar -

Spraw jest dęta niczym orkiestra.
Raport ujawniono w 2020r. JPII zmarł w 2005r.
Wątpliwości mogą mieć a nawet powiem więcej zawsze mieli antyklerykałowie. Oficjalnie jest ich niewielu. W antyklerykalnej partii RACJA Polskiej Lewicy zarejestrowało się ledwie 3,5 tys. osób.

To żenujące, że cała Polska zajmuje się urojeniami chorych z nienawiści do kościoła ludzi.

Reklama

Reklama

Napisał(a): ~klik -

a Irlandia ,a Rwanda a Instytut Antonio Provolo w Argentynie? ,litości ,obrona metodą "na idiotę" serio? ,gość znał 7 języków nie był odcięty od mediów ,wiedział tylko nadrzędnym dobrem jest stałość instytucji KK ,to nie chodzi o jeden przypadek konkretnego księdza ,a Wesołowski a Gil, dlaczego dopiero Franciszek zmienił tzw "wiek przyzwolenia " w Watykanie itd nie ma czego bronić

Reklama

Napisał(a): ~ZCD -

Jezeli byl niedorozwiniety umyslowo, to tak, byl niewinny.
Jednak jest problem. JP2 jest wszedzie przedstawiany jako geniusz, wielki mysliciel, pisarz, dramaturg.
Nastepny problem - nie ma zadnych informacji, ani dowodow, ze w czasie swojego pontyfikatu byl zamkniety w piwnicy, bez dostepu do prasy, radia, telewizji i internetu.

Napisał(a): ~teresa -

Jan Paweł był winny jedynie zaniedbania a to dla przywódcy spora wina. Każdy szef odpowiada za swoich podwładnych. Jeśli obdarza zaufaniem niegodnych ludzi to ponosi za to odpowiedzialność. jeśli nie był w stanie ich kontrolować ( a tak było w jego przypadku z powodu choroby) to powinien ustąpić ze stanowiska a tego nie zrobił i to jest jego wina.W sprawach pedofilii prawdopodobnie tylko to. Ja mam do niego pretensję, ze pozwolił hierarchom kościelnym w Polsce tak się rozwydrzyć i popaść w taką chciwość i pazerność, że tolerował chamstwo. Ja w kościele z pedofilią się nie spotkałam, nic nie wiem na ten temat ale spotkałam się z chciwością obłudą chamstwem, kłamstwami, oszustwami i to mnie boli

Napisał(a): ~KROKUS -

~Zet JP II MiAL INFORMACJE ZE McCoRMICK JEST HOMSEKSUALISTA I MIANOWAL GO KARDYNALEM !!! TO JEST NIE DO OBRONY !!!
Lewicowcem jestes czy zasrancem przeczacym samemu sobie?
Przecierz jestesmy tolerancyjni ,chodzicie z jajami na wierzchu po paradach dopominajac sie takiego samego prawa jak inni ,choc nigdy nie widzialem abyscie nie mieli . JP II byl tolerancyjny bardziej od ciebie i dlaczego mialby nie pozwolic zajmowac jakiegos stanowiska dla homoseksualisty ,przecierz o to walczysz .Kazdy odpowiada za siebie a Papierz dawal szanse kazdemu . Widze ze nawet za siebie nie chcesz wziasc odpowiedzialnosci ale komus zwracac uwage sobie przeczac ci nie przeszkadza

Napisał(a): ~stan -

Zgodnie z nim McCarrick przekazał Dziwiszowi list, w którym przysięgał, że jest niewinny zarzutom mu stawianym. Na tej podstawie papież miał mianować go kardynałem. IDĄC DALEJ TWOIM TOKIEM ROZUMOWANIA WIĘZIENIA POWINNY BYĆ PRAWIE PUSTE BO RZADKO KTÓRY PRZESTĘPCA MÓWI ŻE JEST WINNY . WEDŁUG CIEBIE WYSTARCZY ŻE PRZESTĘPCA POWIE SĘDZIEMU " PRZYSIĘGAM ŻE JESTEM NIEWINNY " I TO WYSTARCZY BY CHODZIŁ WOLNY .

Napisał(a): ~vvvvvvvvvvvvvv -

Papież był wielkim człowiekiem, tylko oszukiwanym przez chciwców i niemożna tutaj mówić o ułomności ludzkiej tylko świadomej chciwości i zysku ze wszystkiego, my ludzie a rodacy tak już mamy.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jan Paweł II był niewinny! Mocne świadectwo