139
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń8 tys.
  • Odpowiedzi45
  • Ocen na +29
139 ppt ?

Jędraszewski o motywacjach małżeńskich (46)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jędraszewski o motywacjach małżeńskich

Napisał(a): ~niki -

Z okazji XXIX Pielgrzymki Rodzin Archidiecezji Krakowskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej metropolita krakowski wygłosił homilię. Abp Jędraszewski skupił się na temacie małżeństwa i zwrócił uwagę na to, że obecnie panuje „plaga związków nieformalnych”, a motywacją do zawarcia związku małżeńskiego coraz częściej staje się kalkulacja:

Jeżeli będziemy myśleć o rodzinie i małżeństwie w kategoriach socjologicznych, ekonomicznych, czysto przyjemnościowych, nie dziwmy się, że zaczyna się otwierać przestrzeń dla ogromnego kryzysu małżeństwa i rodziny w naszym polskim narodzie
INTERIA.PL

Re: Jędraszewski o motywacjach małżeńskich

Napisał(a): ~MELA -

Nieformalnych związków jak mówi Biskup będzie więcej chociażby z powodu opłat za ten sakrament. Kto to widział żeby w najlepszym wypadku za 40 min .mszę ślubną płacić 1.500.-zł.a niekiedy dużo więcej. Papież Franciszek powiedział do kapłanów "darmo otrzymaliście i darmo dawajcie" o Oni co : chrzest 600,- zł, I komunia -prezent w gotówce dla księdza, prezent do kościoła, bierzmowanie to samo prezent finansowy dla przygotowującego do tego sakramentu i nie tylko. Ślub to już paranoja, a nawet pogrzeb osoby która całe życie chodziła do kościoła toteż wydatek rodziny około 1ooo,-zł.A kapłani żyją jak królewicze ,nie odpowiadają za nic i tylko moralizują,sami często będąc daleko od nauk wynikających z Ewangelii (nawet pomijając pedofilię)

Reklama

Reklama

Reklama

Re: Jędraszewski o motywacjach małżeńskich

Napisał(a): ~biskupski -

A może ten Jędraszewski zajmie się hańbieniem imienia JPII przez zapewne przykładnych katoli. Przemysław Czarpacki, który należał do świeckiego zakonu rycerzy św. Jana Pawła II, został skazany na cztery lata więzienia za wykorzystanie seksualne dziewczynki i posiadanie dziecięcej pornografii.

Re: Jędraszewski o motywacjach małżeńskich

Napisał(a): ~i tyle -

~Artur Abp ma rację popieram w 100%. Jeden z ludzi Kościoła, który mówi świętą prawdę. Módlmy się aby takich Kapłanów było więcej.
Czy "mówił świętą prawdę" gdy zaciekle bronił zboczeńca Paetza?

Re: Jędraszewski o motywacjach małżeńskich

Napisał(a): ~lolo -

uważam że hierarchowie kościoła zaglondając pod pierzynę ludziom nie mają za dużo roboty w własnym otoczeniu dzień z tego co wiem powinien kapłanowi upłynąć na modlitwie za swoje owce które pod opiekę dał im pan a nie interesować się tymi którzy nie chcą być owcami pana
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jędraszewski o motywacjach małżeńskich