241
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń849
  • Odpowiedzi229
  • Ocen na +13
241 ppt ?

Jedyny Pośrednik - Jezus Chrystus. (230)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jedyny Pośrednik - Jezus Chrystus.

Napisał(a): sosna177 -

" Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludżmi, człowiek Jezus Chrystus ".
I Tym. 2: 5.

Dlaczego tak wielu ludzi, nie chce wiedzieć, że tylko w Jezusie i przez Jezusa Chrystusa, możemy być zbawieni, lecz szukamy usprawiedliwienia w dziwnych i niebiblijnych wierzeniach?
Modlitwy zanoszone bezpośrednio do Boga, przez jednego pośrednika.....tylko takie są wysłuchane.
Dlatego biblijnie wierzący chrześcijanie, zawsze i wszystko czynią w imieniu Jezusa Chrystusa.
Nawet rak, przed Jezusem Chrystusem....... znika.

To Imię.... Jezus Chrystus, ma potężną moc......dla tych, którzy tylko Jemu zaufali.
INTERIA.PL

Re: Jedyny Pośrednik - Jezus Chrystus.

Zi3mowit do autora-ki-----------------jaki Bóg , jego imię bo Bóg to pojęcie szerokie ...................
To prawda. Bóg ma 7 złożonych imion.
Boga nie ogarniesz swoim rozumem, ani Go nie poznasz. To jest niemożliwe, gdyż ....niebiosa niebios, nie mogą Go pojąć....a co dopiero my, ziemskie robaczki.
Wiedzieć musimy to, co nas bezpośrednio dotyczy....że nie ma zbawienia, jak tylko w Jezusie Chrystusie.....nie ma w nikim innym zbawienia....choćbyś nie wiem co zdołał wymyślić.

Reklama

Napisał(a): MissSilentMegan -

Zgadza się sosna177!!

Odpowiedział mu Jezus: "Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie."

Przeto i zbawiać na wieki może całkowicie tych, którzy przez Niego zbliżają się do Boga, bo zawsze żyje, aby się wstawiać za nimi.

Ufność, którą w Nim pokładamy, polega na przekonaniu, że wysłuchuje On wszystkich naszych próśb zgodnych z Jego wolą. A jeśli wiemy, że wysłuchuje wszystkich naszych próśb,
pewni jesteśmy również posiadania tego, o cośmy Go prosili.

Napisał(a): Sajmon1 -

" Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludżmi, człowiek Jezus Chrystus ".

Czyli mamy Boga i pośrednika między Bogiem a człowiekiem czyli Jezusa.

W jaki sposób szanowna Sosno wynika z tego zdania , że Jezus będąc pośrednikiem jest też Bogiem?
Tylko jeśłi można to prosiłbym o odpowiedź , która mieści się w czymś co nazywamy logiką.

Reklama

sosna177
Boga nie ogarniesz swoim rozumem, ani Go nie poznasz. To jest niemożliwe, gdyż ....niebiosa niebios, nie mogą Go pojąć....a co dopiero my, ziemskie robaczki.
.
Sosno, czy to jest Twoja radosna twórczość własna ?
W innym swoim temacie napisałaś tak :

Bóg sam chce, by ludzie Go znali, dlatego dał nam Biblię. Założyłaś go w niedzielę 18 sierpnia o godz 14 minut 32:)

Tu masz link do swojej twórczościhttps://forum(...)3377369

Nie za dużo ten Twój Bóg wymaga , chce żeby ludzie go znali ale wie, że nigdy go nie poznają. Trochę to karkołomne ale pewnie jakieś wytłumaczenie jest.

Napisał(a): ~afd -

Sajmon1
sosna177
.

Bóg sam chce, by ludzie Go znali, dlatego dał nam Biblię. Założyłaś go w niedzielę 18 sierpnia o godz 14 minut 32:)

Nie za dużo ten Twój Bóg wymaga , chce żeby ludzie go znali ale wie, że nigdy go nie poznają. Trochę to karkołomne ale pewnie jakieś wytłumaczenie jest.

O, widzę, wyrywasz z kontekstu

Reklama

Sajmon1 " Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludżmi, człowiek Jezus Chrystus ".

W jaki sposób szanowna Sosno wynika z tego zdania , że Jezus będąc pośrednikiem jest też Bogiem?
Tylko jeśłi można to prosiłbym o odpowiedź , która mieści się w czymś co nazywamy logiką.
Oczywiście, że tak....To przecież Boża krew nas zbawiła....a nie ludzka, czy zwierzęca.
Gdyby Jezus w całej pełni, nie był Bogiem....to daremna nasza wiara, i Chrystus daremnie umarł, Jego ofiara na krzyżu, byłaby nic nie warta.

Wiara, ta którą mam na myśli......ona nie mieści się w żadnych logicznych ramach, bo nikt Ci tego wytłumaczyć nie może.
Jeżeli masz wyobrażnię, to postaraj się wyobrazić ...Boga....który wypełnia cały wszechświat, a jednocześnie, cały On....znajduje się w moim sercu.....i mam taką nadzieję, że i w Twoim sercu kiedyś też się znajdzie.

Sajmon1
sosna177
.

Szkoda, że pociąłeś mój post, i nie zaznaczyłeś, na jakie pytanie odpowiadam.

Tak, to jest moja radosna twórczość, którą będę powtarzać, bo nie ma nic cenniejszego na tym świecie, niż wiadomość, że jestem zbawionym człowiekiem, i że nikt nie wyrwie mnie z rąk Jezusa :)))

Ooo...widzę ze szukasz czegoś, czym by tu " zastrzelić "....oponenta:)))
I bardzo Ci za to dziękuję, bo ten post jest dowodem, że cały czas piszę to samo......lecz tylko niewierzący, są innego zdania.

Po części dałam Ci już odpowiedz w poście powyżej, i dodam tylko jedno.
Bóg jest Duchem, dlatego nikt Go zobaczyć nie może, lecz On całym Sobą wypełnia cały wszechświat.
Biblia, to Słowo, a Słowo jest Bogiem.......mogę Ci podać odpowiednie wersety.
I to Słowo = Boga.....każdy może czytać.
To czego nie możesz zobaczyć na własne oczy.....to masz zapisane w Biblii.
Wszystko zależy od tego, czy Ty temu uwierzysz, czy nie będziesz chciał uwierzyć.

Bóg nikogo na siłę do siebie nie ciągnie.....masz wybór.....to Ty decydujesz.

Lecz jeżeli Bóg Cię będzie do siebie ciągnął.....to wierz mi.....nie ma drugiej takiej siły, która by Ciebie od Niego odciągała.
I to nie będzie się działo przez tydzień lub dwa.....lecz latami... " coś "....nie da Ci spokoju, będziesz myślał tylko o Słowie = Bogu, będziesz czytał Biblię, już bez powątpiewania, będziesz o tym myślał w dzień i w nocy....
Czego Ci serdecznie życzę:)

MissSilentMegan Zgadza się sosna177!!

Odpowiedział mu Jezus: "Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie."

Przeto i zbawiać na wieki może całkowicie tych, którzy przez Niego zbliżają się do Boga, bo zawsze żyje, aby się wstawiać za nimi.

Ufność, którą w Nim pokładamy, polega na przekonaniu, że wysłuchuje On wszystkich naszych próśb zgodnych z Jego wolą. A jeśli wiemy, że wysłuchuje wszystkich naszych próśb,
No właśnie....
Jeżeli sam Jezus to do nas mówi, to jak ludzie mogą szukać .....jeszcze kogoś, lub czegoś innego?

Tylko przez Jezusa Chrystusa mamy zbawienie. Tylko On może się za nami wstawiać.

On nas wysłuchuje - On do tej roli nikogo innego nie wyznaczył - bo to musi być zgodne z Jego wolą, a nie naszą wolą.
Jeżeli do Niego się modlimy szczerym sercem, to wiemy że nas wysłuchuje, i że już mamy to....o co prosiliśmy:)))
Chwała Panu.

Napisał(a): Gość -

sosna177
Sajmon1 " Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludżmi, człowiek Jezus Chrystus ".

Oczywiście, że tak....To przecież Boża krew nas zbawiła....a nie ludzka, czy zwierzęca.
Gdyby Jezus w całej pełni, nie był Bogiem....to daremna nasza wiara, i Chrystus daremnie umarł, Jego ofiara na krzyżu, byłaby nic nie warta.

Wiara, ta którą mam na myśli......ona nie mieści się w żadnych logicznych ramach, bo nikt Ci tego wytłumaczyć nie może.
Jeżeli masz wyobrażnię, to postaraj się wyobrazić ...Boga....który wypełnia cały wszechświat, a jednocześnie, cały On....znajduje się w moim sercu.....i mam taką nadzieję, że i w Twoim sercu kiedyś też się znajdzie.
Bóg tak to uczynił, że mądrość mędrców świata jest niczym przy jego mądrości

sosna177

Jeśli dobrze zrozumiałem te skomplikowane zagadnienia to Jezus jest jednocześnie Bogiem i pośrednikiem między Bogiem ?
A jaką w tym wszystkim rolę pełni Duch Święty?

Napisał(a): MissSilentMegan -

sosna177

No właśnie....
Jeżeli sam Jezus to do nas mówi, to jak ludzie mogą szukać .....jeszcze kogoś, lub czegoś innego?

Tylko przez Jezusa Chrystusa mamy zbawienie. Tylko On może się za nami wstawiać.

On nas wysłuchuje - On do tej roli nikogo innego nie wyznaczył - bo to musi być zgodne z Jego wolą, a nie naszą wolą.
Jeżeli do Niego się modlimy szczerym sercem, to wiemy że nas wysłuchuje, i że już mamy to....o co prosiliśmy:)))
Chwała Panu.
Uważam, że wprowadzenie czczenia Mariam, świętych i Aniołów jest efektem straszenia ludzi Bogiem oraz tego, że nie są godni zwracać się bezpośrednio do Boga. To efekt wieloletniej indoktrynacji.
Ludzie modlą się do nich, gdyż nie czują się na tyle godni by bezpośrednio zwracać się do Boga.

Napisał(a): ~gos -

MissSilentMegan
sosna177

No właśnie....

Chwała Panu.
Uważam, że wprowadzenie czczenia Mariam, świętych i Aniołów jest efektem straszenia ludzi Bogiem oraz tego, że nie są godni zwracać się bezpośrednio do Boga. To efekt wieloletniej indoktrynacji.
Ludzie modlą się do nich, gdyż nie czują się na tyle godni by bezpośrednio zwracać się do Boga.
A ja uważam że to jest związane z przykazaniem miłości danym nam przez Jezusa a nie ze strachem. Z Biblii też wiemy że święci Kościoła będą mieli przeciwników..

Napisał(a): stiffnecked -

~gos
A ja uważam że to jest związane z przykazaniem miłości danym nam przez Jezusa a nie ze strachem. Z Biblii też wiemy że święci Kościoła będą mieli przeciwników..
Jak na niego sikasz, to gos twierdzi, ze deszcz pada a jesli sie z nim nie zgodzisz, to stwierdzi, ze jest święty Kościoła.
Zenujace...
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jedyny Pośrednik - Jezus Chrystus.