1 tys.
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń117 tys.
  • Odpowiedzi179
  • Ocen na +153
1 tys. ppt ?

Jedz jajka! Uratują ci życie. (180)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Jedz jajka! Uratują ci życie.

Napisał(a): Gość -

Ryczaltowa Przepis na smaczne Omlety z makaronem i serem:)

Potrzebne Składniki:

3 jaja
1/2 szklanki utartego sera cheddar
1/2 łyżeczki soli
1/4 łyżeczki pieprzu
1 i 1/2 szklanki ugotowanego makaronu (wstążki)
4 łyżki masła do smażenia lub oliwa

Jaja rozbić, wsypać ser, sól, pieprz, dodać makaron, dokładnie wymieszać.
. Po 2 łyżki masy jajowej wlewać na małą patelnię z rozgrzanym masłem, smażyć do zrumienienia z obu stron na średnim ogniu.
. Podawać na gorąco z zieloną sałatą lub sezonową sałatką.

Danie dla 2-3 osób :)
bardzo ci dZiękuje za smaczny przepis :)
INTERIA.PL

Reklama

Ryczaltowa Przepis na smaczne Omlety z makaronem i serem:)

Potrzebne Składniki:

3 jaja
1/2 szklanki utartego sera cheddar
1/2 łyżeczki soli
1/4 łyżeczki pieprzu
1 i 1/2 szklanki ugotowanego makaronu (wstążki)
4 łyżki masła do smażenia lub oliwa

Jaja rozbić, wsypać ser, sól, pieprz, dodać makaron, dokładnie wymieszać.
. Po 2 łyżki masy jajowej wlewać na małą patelnię z rozgrzanym masłem, smażyć do zrumienienia z obu stron na średnim ogniu.
. Podawać na gorąco z zieloną sałatą lub sezonową sałatką.

Danie dla 2-3 osób :)
ochoty mi narobiłaś :))

Reklama

Grandis
brandon07
gość Najlepsze są jaja świetego Mikołaja..........;)
może za kilka dni dostaniesz prezent od św. Mikołaja i będzie to jajko :)
Mikołaj był, ale nic mi nie przyniósł...:))
to trzeba było być grzecznym przez cały rok, mam rację?

Napisał(a): Avakesh -

Grandis Kupując jajka, sprawdź, czy skorupka jest gładka, bez plamek i pęknięć, ma jednolitą barwę i matową powierzchnię. Wielkość jajek nie świadczy o jakości, zaś kolor skorupy też jest sprawą genetyczną.
Gwarancję jakości masz tylko wtedy, gdy kupisz je w firmowym opakowaniu, na którym podano nazwę producenta i datę ważności. Zgodnie z przepi- sami UE jajka muszą być stemplowane. Najważniejsza jest pierwsza cyfra podana na skorupce – oznacza sposób chowu kur: 0 – ekologiczny, 1 – wolnowybiegowy, 2 – ściółkowy, 3 – klatkowy. Najsmaczniejsze są jajka oznaczone cyfrą 0 i 1.
Świeżość jajka łatwo rozpoznać po matowej skorupce. W domu do badania świeżości można wykorzystać właściwości pęcherzyka powietrza znajdującego się w szerszym końcu. W miarę starzenia się jajka komora powietrza się powiększa. Dlatego świeże jajko po włożeniu do wody idzie na dno, tygodniowe jest uniesione jednym końcem ku górze, natomiast jajka, które nie nadają się do jedzenia, pływają po powierzchni. Innym sposobem jest wstrząśnięcie. Świeże nie wydają żadnego dźwięku. Białko świeżego jajka jest ściągnięte, sprężyste, żółtko wypukłe. Z czasem białko staje się luźniejsze, a żółtko spłaszczone.
dobrze to wiedzieć :))

Reklama

gość Z tym cholesterolem to sprawa nie jest jasna.W mojej rodzinie nikt nie miał chol. ponad normę.Może dlatego,że rodzice nas żywili warzywami i kurczakami z podwórka.Rzadko kiedy jedliśmy inne mięso.Kto wie, może żywienie w dziciństwie rzutuje potem na zdrowie w późniejszym wieku/.Moi znajomi za grfanicą czasem przysyłają mi rodzinne swe zdjęcia.I zauważam pewną prawidłowość: ich dzieci do 7 lat są szczupłe.Jak tylko pójdą do szkoły, zaraz tyją.Teraz wyglądają jak kaszaloty.Tylko najmłodsza 7-letnia dziewczynka jest szczupła.Wszkole jedzą ,,obiady''.czyli haburgery, frytki itp.świństwo.I piją colę.
racja, tego świństwa nie powinny jeść dzieci!

gość Szkoły sa rózne,ogólnie nie powinno sie jesc produktów zwierzęcych: jaj ,miesa,mleka człowiek nie jest do tego stworzony,ma inne jelita i nie trawi takiego pokarmu.Wszyscy którzy to głosili zostali po cichaczu usunieci, bo naruszali interesy korporacji.Proste,taka samo jak to ze warzywa i owoce lecza raka,ale przemysł farmaceutyczny potrafi zabic za takie poglądy,które są słuszne.
i tu się zgadzam:)

brandon07]
Grandis
brandon07 [cytat kogo=gość Najlepsze są jaja świetego Mikołaja..........;)
może za kilka dni dostaniesz prezent od św. Mikołaja i będzie to jajko :)
Mikołaj był, ale nic mi nie przyniósł...:))
to trzeba było być grzecznym przez cały rok, mam rację?[/cytat

ha ha ha a ja byłam naprawdę grzeczna a nie dostałam prezentu :)))

Napisał(a): Prever -

gość ostatnio słyszałem od pewnej pani doktor, że jajka należy smiało jeść gdyż posiadaja taki składnik jak lizyna. lizyna rozkłada cholesterol przez co jest nieszkodliwy. jedyny warunek to gotowanie jajek w skorupce tak by nie pękła bo lizyna ginie w temperaturze powyżej 70 stopni. natomiats jajko ma taka budowe ze w środku temperatura nie przekracza tych 70 stopni. tak wiec smażone jajko ma szkodliwy cholesterol.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jedz jajka! Uratują ci życie.