1 tys.
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń72 tys.
  • Odpowiedzi562
  • Ocen na +842
1 tys. ppt ?

Kaczyński mówi: reformujmy Unię (563)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Kaczyński mówi: reformujmy Unię

Napisał(a): apollo87 -

Trwa walka z koronawirusem, ale w polityce pojawiają się też inne kwestie. Poruszył je w wywiadzie dla "Gazety Polskiej" prezes PiS-u Jarosław Kaczyński. Zaczynając od stwierdzenia, że nie udało się w Polakach wykorzenić patriotyzmu przeszedł do słów „Polska powinna być w UE, ale Unia nie jest państwem (...) a organizacją międzynarodową, której kraje członkowskie oddają suwerenność w bardzo niewielkiej - poza relacjami gospodarczymi - części". Np. - wg jego słów - nie w kwestiach wymiaru sprawiedliwości.

Co więcej, prezes podkreślił, że kryzys epidemiczny unaocznił słabość Unii. W związku z tym "UE wymaga bardzo poważnych reform i zmian. Musi ona być organizacją suwerennych narodów europejskich, opartą o kartę Narodów Zjednoczonych, mówiącą o tym, iż państwa członkowskie poza ściśle i precyzyjnie wyznaczonymi obszarami, same załatwiają swoje sprawy i nikt nie ma prawa w to się wtrącać".

Jak sądzicie, czy Unia pójdzie w kierunku zasugerowanym przez prezesa? I jak bardzo jego wizja to projekcja tego, czego on sam chce od UE?
INTERIA.PL

Re: Kaczyński mówi: reformujmy Unię

Napisał(a): ~Polak -

Pomijam ju temat koronawirusa, ale zwykła grypa potrafi sparaliżować kraj. Służba zdrowia jest nieudolna w każdej sytuacji. Dostęp do specjalistów w rozsądnym terminie,to cud. Mieliśmy już takiego "reformatora" i "wybawcę" i to nie tak dawno temu. Drugiego nie potrzebuję.

Reklama

Reklama

Napisał(a): ~florek -

zaburzenia psychiczne to jest stan którego najczęściej nimi dotknięty pacjent nie zauważa ,ot tylko ja jestem mądry a wszyscy inni którzy się ze mną nie zgadzają to "gorszy sort".Myślę że pora podjąć leczenie.....

Reklama

Napisał(a): ~Vandil -

Ja myślę, że tak w Europie jaki i w UE nie brakuje ludzi prawdziwie mądrych, tolerancyjnych i mającą jasną wizję wspólnej przyszłości. I dlatego nie wydaje mi się, aby UE, Parlament Europejski czy też jakikolwiek Europejczyk chciałby zajmować się tym wszystkim co wydala z siebie wirus żoliborski.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Kaczyński mówi: reformujmy Unię