64
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń4 tys.
  • Odpowiedzi14
  • Ocen na +5
64 ppt ?

kapsułki do prania zagrażają życiu? (15)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

kapsułki do prania zagrażają życiu?

Napisał(a): ~klaudia -

Słuchajcie, kapsułki do prania to coś bez czego nie wyobrażam sobie włączenia pralki. Uwielbiam je za wygodę w użyciu. Wrzucam i już niczym nie muszę się martwić. Aż do dziś! Jestem przerażona i chyba więcej już ich nie kupię. Podobno każdego roku tysiące dzieci trafia do szpitala z objawami zatrucia właśnie takimi kapsułkami do prania. Jakby się racjonalnie temu przyjrzeć to nic dziwnego, małe, kolorowe, dzieci długo zachęcać nie trzeba. Wg Amerykańskiego Centrum Kontroli Zatruć są one szczególnie niebezpieczne dla najmłodszych bo zawierają skoncentrowaną dawkę chemii, a zatrucie taką kapsułką w skrajnych przypadkach może prowadzić do śpiączki. Sama mam w domu dwójkę maluchów.. 2 latka i 5 lat... Słyszeliście coś na ten temat? Co myślicie warto kupować mimo wszystko kapsułki do prania? Podzielcie się doświadczeniami
INTERIA.PL

Re: kapsułki do prania zagrażają życiu?

Napisał(a): ~Antosia -

Myślę, że trzeba podejść do tego racjonalnie. Mamy w domu mnóstwo detergentów, które po spożyciu zagrażają życiu. Fajnie, że zwracasz uwagę na problem, bo faktycznie kapsułki do prania z pewnością są szczególnie atrakcyjne dla dzieci. Małe - zmieszczą się do rączki. Kolorowe - aż chce się je brać. To jedynie alarm, że trzeba je po prostu odpowiednio zabezpieczać przed maluchami.

Re: kapsułki do prania zagrażają życiu?

Napisał(a): ~gość -

Nie sądzę by kapsułki do prania stanowiły większe zagrożenie niż inne detergenty. Fakt to skoncentrowana dawka chemii, ale tak jak pokazują bieżące badania konsumenckie jest to produkt coraz chętniej wybierany przez ludzi.

Re: kapsułki do prania zagrażają życiu?

Napisał(a): olianka -

Bez przesady.. Najlepiej zamknąć dziecko w złotej klatce i w nie dopuszczać do niczego, bo jeszcze sobie zrobi krzywdę. Ludzie, wyluzujcie. Kapsułki do prania mogą zatruć, płyń do naczyń może, proszek i płyn do kąpieli. Dziecko z takimi rzeczami ma do czynienia na co dzień i jedynie zdrowy rozsądek jego rodziców może uchronić pociechę od wypadków. A czasami i rodzice nie mają na to wpływu, w końcu większość wypadków ma miejsce w domu..

Re: kapsułki do prania zagrażają życiu?

Napisał(a): ketapang -

Wiedza małego dziecka to przekład wiedzy rodziców. To jest twoim obowiązkiem żeby przede wszystkim nauczyć dzieciaki zasad panujących w domu oraz tego, że pewne substancje nie są bezpieczne, dlaczego tak właśnie jest, dlaczego mogą być używane tylko w obecności dorosłych, itp. Trzeba uczyć tego dzieci od najmłodszych lat, np. poprzez bajki edukacyjne.

Re: kapsułki do prania zagrażają życiu?

Napisał(a): ~jestuś -

[cytat kogo=~gość]Nie sądzę by kapsułki do prania stanowiły większe zagrożenie niż inne detergenty. Fakt to skoncentrowana dawka chemii, ale tak jak pokazują bieżące badania konsumenckie jest to produkt coraz chętniej wybierany przez ludzi.[/cyta

wnusia po rozgryzieniu miała zatrucie co prawda wylądowała w szpitalu ale jest ok. Ale po
szczepionce dostała padaczki wieloogniskowej . kapsułk inie smakują a sczypionkę dają na chama.i to prosto pod skórę.


Re: kapsułki do prania zagrażają życiu?

Napisał(a): ~don kichotte -

To nie lepiej zamiast panikować na Interii , te twoje nieszczęsne kapsułki chować przed dziećmi np. w wysoko zwieszonej szafce , i nie tylko to , ale także wszystko co jest niebezpieczne i żrące dla małego dziecka i co może połknąć , a jest w każdym domu . Szczególną uwagę zwróć na prezerwatywy , zwłaszcza te po użyciu , bo taki maluch tez je może , o zgrozo , zjeść a przecież prezerwatyw częściej używasz niż kapsułek do prania i wypadek jest bardziej prawdopodobny .

Re: kapsułki do prania zagrażają życiu?

Napisał(a): ~awajz -

nie wiedziałem że kapsułki do prania mogą być też i do jedzenia. Dziecko może zatruć się wszystkim, nie tylko chemią, ale i roślinami doniczkowymi. Trzeba dbać o porządek, mieć uwagę na małe dzieci i pilnować ich, ja rzadko kupuję kapsułki do prania, bo po wysuszeniu na praniu kiedyś spotkałem resztki z tej kapsułki, wyglądało to jak gluty. :)

Re: kapsułki do prania zagrażają życiu?

Napisał(a): ~awajz -

~don kichotte To nie lepiej zamiast panikować na Interii , te twoje nieszczęsne kapsułki chować przed dziećmi np. w wysoko zwieszonej szafce , i nie tylko to , ale także wszystko co jest niebezpieczne i żrące dla małego dziecka i co może połknąć , a jest w każdym domu . Szczególną uwagę zwróć na prezerwatywy , zwłaszcza te po użyciu , bo taki maluch tez je może , o zgrozo , zjeść a przecież prezerwatyw częściej używasz niż kapsułek do prania i wypadek jest bardziej prawdopodobny .
Myślę że tu nie chodzi o dobro dziecka tylko ta handlowa konkurencyjna wojna tak obrzydza konkurencję, tu odradzają kupować kapsułki, w innym miejscu straszą czego nie powinien jeść pies, czyli że nie powinien jeść niczego co ze stołu, niczego co jedzą ludzie, tylko mają jeść ich granulki nafaszerowane chemią. Przez całe wieki pies był przy człowieku i przez całe wieki dostawał do żarcia resztki, czasem coś upolował. Producenci plastikowych desek krytykują
i ostrzegają przed deskami drewnianymi że zjadamy pokrojone drobinki drewna i pełno tam bakterii, producenci desek szklanych ostrzegają przed deskami drewnianymi i plastikowymi że zjadamy drewno i plastik, wychodzi na to że najzdrowiej dla człowieka jest zjadać drobinki szkła, porypało wszystkich w pogoni za kasą.

Re: kapsułki do prania zagrażają życiu?

Napisał(a): ~robaczek -

~jestuś][cytat kogo=~gość Nie sądzę by kapsułki do prania stanowiły większe zagrożenie niż inne detergenty. Fakt to skoncentrowana dawka chemii, ale tak jak pokazują bieżące badania konsumenckie jest to produkt coraz chętniej wybierany przez ludzi.[/cyta

wnusia po rozgryzieniu miała zatrucie co prawda wylądowała w szpitalu ale jest ok. Ale po
szczepionce dostała padaczki wieloogniskowej . kapsułk inie smakują a sczypionkę dają na chama.i to prosto pod skórę.

Bardzo "inteligentne" porównanie.« Wróć do tematów
Do góry strony: kapsułki do prania zagrażają życiu?