325
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń29 tys.
  • Odpowiedzi33
  • Ocen na +4
325 ppt ?

Kasza jaglana – samo zdrowie? (34)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Kasza jaglana – samo zdrowie?

Napisał(a): Gość -

Słyszałam, że zdrowo jeść kaszę jaglaną, bo jest bardzo dobrym źródłem energii. Kasza jest też często stosowana dietach.
Jecie ją? Może podpowiecie jak smacznie przygotować kaszę jaglaną? Ma jeszcze jakieś specjalne właściwości, o których nie wiem?

Załączniki:
INTERIA.PL

Re: Kasza jaglana – samo zdrowie?

pozwoliłam sobie skopiować ;)

"Kasza jaglana posiada mnóstwo zalet żywieniowych:

• jest lekkostrawna i bardzo odżywcza.
• Zawiera rzadko występującą w produktach spożywczych krzemionkę, mającą leczniczy wpływ na stawy. Zapewnia zdrowy wygląd skóry, włosów i paznokci oraz utrzymuje naczynia krwionośne w dobrym stanie, zapobiegając odkładaniu się w nich cholesterolu. Krzem pełni też funkcję w procesie mineralizacji kości, zapobiega ich odwapnianiu oraz przyspiesza regenerację po urazach. Wpływa także na przemianę materii, ułatwiając odchudzanie. Większość osób ma niestety niedobór tego pierwiastka w organizmie. Przyczyna tkwi w niewłaściwym sposobie żywienia, bogatym w mięso i jego przetwory, w których krzemu niestety nie znajdziemy.
• Kasza jaglana zawiera dużo witamin z grupy B (tiamina – B1, ryboflawina – B2, pirydoksyna – B6 oraz kwas pantotenowy).
• Obfituje w lecytynę oraz składniki mineralne, takie jak: magnez, wapń, fosfor, potas, żelazo.
• Dostarcza też witaminy E oraz lecytyny, która poprawia pamięć i koncentrację oraz korzystnie wpływa na stężenie cholesterolu we krwi.
• Jest bogata w antyoksydanty, czyli substancje wychwytujące i neutralizujące wolne rodniki."

Reklama

Napisał(a): WednesdayTEN -

lilith70
WednesdayTEN
gość Ale kasz gryczana (...)
Jak nie rozrozniasz kasz gryczanej od jaglanej, to delikatnie mowiac, splywaj... Zajoba dostane, klawiatura mi nie dziala... FUBAR!
Tylko spokój Cię uratuje, głęboko oddychaj ;)
Nie ydenerwowa Ci FUBAR_

Reklama

Jest świetna na odkwaszenie organizmu. jest jednym z najbardziej zasadowych pokarmów. Preferuje się ją w leczeniu dny moczanowej. ja najlepiej lubię ją ugotowaną na sypko z odrobiną oliwy i do niej dobra suróweczkę ze świeżych warzywek.

lilith70
WednesdayTEN
lilith70
WednesdayTEN
Jak nie rozrozniasz kasz gryczanej od jaglanej, to delikatnie mowiac, splywaj... Zajoba dostane, klawiatura mi nie dziala... FUBAR!
Nie ydenerwowa Ci FUBAR_
Serwus nerwus. Zjedz kaszy na obiad, to Ci poziom złości opadnie.
Nie będzie kaszy. Będzie makaron. I zupa. Ja się denerwuję, gdy coś powinno działać a nie działa a nie ma przesłanek do tego by nie działało.

Reklama

lilith70
WednesdayTEN
lilith70
WednesdayTEN
lilith70
WednesdayTEN
Nie ydenerwowa Ci FUBAR_
Serwus nerwus. Zjedz kaszy na obiad, to Ci poziom złości opadnie.
Nie będzie kaszy. Będzie makaron. I zupa. Ja się denerwuję, gdy coś powinno działać a nie działa a nie ma przesłanek do tego by nie działało.
Przesłanki pewnie były, tylko ich nie znałeś :D Nerwusie :P
Nie mogło być przesłanek, skoro w systemie mam ustawioną tylko jedną klawiaturę (tak, jedną) i na wszelki wypadek jest też wyłączone przełączanie pomiędzy językami (choć jest tylko jeden - polski).

Ale mniejsza z tym. Gdzie tu są jakieś ciekawe przepisy z zastosowaniem kaszy jaglanej? Nie czuję się skuszony...

Powoli przekonuje się do niej :) Wczoraj w necie znalazłam tak smakowicie wyglądające przepisy na słodkości, że nie wytrzymałam i poleciałam do sklepu ;) Mam jednak ciągle problem z jej gotowaniem, wychodzi mi gorzka :/ zalewałam wrzątkiem, płukałam i bez zmian, na mleku też gorzka :(

[cytat kogo=Isabella102]Powoli przekonuje się do niej :) Wczoraj w necie znalazłam tak smakowicie wyglądające przepisy na słodkości, że nie wytrzymałam i poleciałam do sklepu ;) Mam jednak ciągle problem z jej gotowaniem, wychodzi mi gorzka :/ zalewałam wrzątkiem, płukałam i bez zmian, na mleku też gorzka :([/cytat

Pewnie kupiłaś taka w torebce na której w przepisie jest że trzeba ją najpierw opłukać zimną wodą a następnie przelać wrzątkiem. Jest jednak w sklepach wydanie w pudełkach pakowane po 4 torebki- i ona jest już tak przygotowana, że nie wymaga tych zabiegów i nie jest gorzka.

lilith70
WednesdayTEN
lilith70 Napis "placuszki" jest podlinkowany, kliknij w niego. Tam masz przeróżne przepisy;)
Niczego sobie te placuszki, ale chyba jako prosty człowiek zostanę przy ziemniaczanych ;)
No tak, bo placki z kaszy, to strasznie wykwintne są ? :D
No nie, ale są (według mnie) mniej swojskie niż ziemniaczane. O! Są bardziej dziewczyńskie :P

lilith70
WednesdayTEN
lilith70
WednesdayTEN
lilith70 Napis "placuszki" jest podlinkowany, kliknij w niego. Tam masz przeróżne przepisy;)
Niczego sobie te placuszki, ale chyba jako prosty człowiek zostanę przy ziemniaczanych ;)
No tak, bo placki z kaszy, to strasznie wykwintne są ? :D
No nie, ale są (według mnie) mniej swojskie niż ziemniaczane. O! Są bardziej dziewczyńskie :P
Kasza jest dziewczyńska? Czyś Ty już na głowę upadł? :D
Placki są dziewczyńskie, a nie kasza. Z całym szacunkiem dla przepisu Twojego, ale placki ziemniaczane są bardziej męskie niż placki z kaszy jaglanej :P

lilith70 (...) Chyba Twoje placki od moich różnią się właśnie tym zasadniczym składnikiem. U Ciebie jest to ziemniak, a u mnie kasza.
Ach rozumiem! Ziemniak jest rodzaju męskiego, a kasza żeńskiego :DDD
Weź, bo jak Cię... ;)
Dobrze kombinujesz! :D Masz fantazję! :D
« Wróć do tematów
Do góry strony: Kasza jaglana – samo zdrowie?