16
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń360
  • Odpowiedzi12
  • Ocen na +1
16 ppt ?

katarek do odkurzacza (13)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

katarek do odkurzacza

Napisał(a): ~holly -

Znalazłam rewelacyjny sposób na katar u roczniaka. Znajoma podpowiedziała mi, że jest coś takiego jak katarek do odkurzacza. Poważnie myślałam, że sobie ze mnie żartuje, że jak to mam przytykać dziecku odkurzacz do nosa. Ale żeby nie wyjść na człowieka małej wiary poszperałam trochę w dostępnych źródłach i faktycznie jest. Oczywiście kupiłam taki katarek do odkurzacza. Jest to specjalna końcówka z odpowiednią rurką, która wkładamy do rury odkurzacza. Oczywiście trzeba zwrócić uwagę na moc odkurzacza, ale sprawdza się świetnie. Nawet przy okazji ostatniej wizyty u pediatry lekarka zaleciła odsysanie wydzieliny z nosa przez właśnie taki katarek do odkurzacza. A Wy macie jakieś sprawdzone sposoby na radzenie sobie z katarem u malucha?
INTERIA.PL

Re: katarek do odkurzacza

Napisał(a): ~hermiona -

Ja uważam, że taki katarek do odkurzacza to rewelacyjne urządzenie. Dziecko nie umie wydmuchać nosa, a to ściąga całą wydzielinę i nosek dziecka jest odetkany. Jak mój syn byl chory pediatra kazała odciągać katar odkurzaczem jak najczęściej, bo problem się robi kiedy on zbyt długo zalega, juz nie wspominając, że maluch nie może oddychać.

Reklama

Napisał(a): Gość -

Ja bym rozważyła sens znajomości z osobami które podrzucają takie rewelacje, hyh. Widzisz, kiedyś do odprowadzania wydzieliny u dzieci służyła gruszka, teraz wymyślają gadżety do odkurzacza. Mnie by przez myśl nie przeszło, żeby swoje dziecko potraktować odkurzaczem, bo to jest po prostu głupie, a przede wszystkim wątpliwe higienicznie. Jeśli dziecko ma problem z katarami to trzeba skorzystać z porad specjalistów jak przynosić mu wtedy ulgę, nie tylko poprzez leki, ale też odpowiednie układanie dziecka (do snu), nawilżanie powietrza, itp. W niektórych wypadkach bardzo pomagają zmieniają roztwory wody morskiej w aerozolu do nosa, które rozrzedzają wydzielinę, przy okazji oczyszczają błony śluzowe z pyłów i nawilżają ją, wspomagając regenerację. Dorośli z problemami ze śluzówką górnych dróg oddechowych także mogą je stosować.

Katarek do odkurzacza to dziś bardzo popularna forma radzenia sobie z katarem u dzieci. Nie sądzę, żeby była niebezpieczna. Polega ona na przyłożeniu specjalnej końcówki do otworu nosowego dziecka. Trwa to dosłownie 1-2 sekundy, a nos dziecka jest oczyszczony. Oczywiście woda morska też pomaga. Problem pojawia się kiedy katar zalega gdzieś wysoko. Końcówkę w katarku spokojnie można zdezynfekować. Myślę, że więcej szkody może narobić nie oczyszczanie dziecku noska.. Tak naprawdę katarek do odkurzacza tylko tak przerażająco brzmi ;)

Reklama

Napisał(a): ~firella -

W dzisiejszych czasach naprawdę katarek do odkurzacza wydaje się być niezastąpiony. Powiem szczerze, że nie mam pojęcia jak ludzie sobie radzili z katarem za czasów przed-aspiratorami/odciągaczami. Jak miało się urodzić moje pierwsze dziecko i kompletowałam wyprawkę oczywiście zainwestowałam w tradycyjną gruszkę. O aspiratorach czy wspomnianych katarkach do odkurzacza nawet nie słyszałam. I o zgrozo.. jak mi przyszło tej gruszki używać! Przecież ona prawie wcale nie wyciągała kataru. Może doświadczenia pozostałych mam są inne..

Reklama

Napisał(a): ~lilia55 -

A ja nie mogę przekonać się do tego typu katarków do odkurzacza. Jestem tradycjonalistką i jakoś radzę sobie gruszką i wodą morską. Stosujemy też inhalacje z soli fizjologicznej. Boję się, że takie intensywne odsysanie kataru odkurzaczem może podrażnić śluzówkę nosa malucha...

ja też nie wyobrażam sobie życ bez katarku, tyle raqzy uchronił moje dziecko od choroby że szok. Potwierdza to chociażby fakt że córka ma 4 lata i ani razu antybiotyku .. inhalacje i woda morska swoja drogą, ale inhalację też całkowicie bez sterydów, sama sól fizjologiczna. Córka jak podrosła to sama chciałą "się odkurzyć" i sama trzymała sobie odciągacz przy nosie :P Polecam każdemu kto spodzewa się dziecka, naprawdę chroni dziecko przed zejściem kataru na oskrzela czy płuca :)

Napisał(a): ~majka -

Zdecydowanie polecam Ci aspirator do noska od firmy Frida, do tego warto kupić spray przygotowany w oparciu o wodę morską, który gwarantuje odpowiednie nawilżenie błony śluzowej noska, bardzo fajnie się sprawdza i na pewno będzie znacznie lepszą opcją niż klasyczna gruszka, która powoduje podrażnienia w nosku.
« Wróć do tematów
Do góry strony: katarek do odkurzacza