266
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń17 tys.
  • Odpowiedzi70
  • Ocen na +68
266 ppt ?

Katecheza 15 Każdy kto cierpi od razu staje się święty. (71)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Katecheza 15 Każdy kto cierpi od razu staje się święty.

Napisał(a): dorota163 -

To nie jest tak. Biblia mówi co innego. Nie wypisuj swoich przemyśleń, tylko powołaj się na Pismo Święte. Jezus umarł za Twoje i moje grzechy.
Uwierz Jezusa, a będziesz zbawiony. Ten kto nie uwierzy, już jest potępiony.
Sprawdzajmy czy to, co mówią do nas tzw. duszpasterze znajduję w Biblii.
Życzę objawienia Boga

Jeśli uważasz, że Twoje cierpienie Cię zbawi to Jezus daremnie umarł.
W księdze Izajasza czytamy, że jego ranami i sińcami zostaliśmy uzdrowieni.
Nigdzie nie znalazłam, żeby Bóg miał upodobanie w moim cierpieniu
PS. To nie Maria umarła za moje i Twoje grzechy
INTERIA.PL

Re: Katecheza 15 Każdy kto cierpi od razu staje się święty.

Napisał(a): E1000 -

Gdybyś rzeczywiście znał Biblię,jak sam napisałeś to w rzeczywistości napisałbyś Prawdę,a zatem,owszem,zgadza się,Jezus stał się Ofiarą Okupu jako jedyna Istota Doskonała żyjąca na ziemi,stał się przebłagalnym Darem dla Boga,Okupem złożonym na ręce swego Ojca za grzechy ludzi,tak,lecz ludzi TYLKO PRAWYCH.A zatem tylko za tych,którzy okazują posłuszeństwo Bogu,Żywemu Bogu,Psalm 83:18,za tych,którzy przestrzegają Jego Przykazań W innym wypadku,o którym ty napisałeś nie było by mowy o karze jaka spotka wszystkich niegodziwców nie przestrzegających Prawa Bożego.Czyż właśnie Biblia tego nie naucza i o tym nie mówi,nie ostrzega,nie karci w prawości,nie upomina?Poszerzę teraz twoje horyzonty ,abyś zrozumiał głębiej.Wiedz,że Bóg nie ukarze cię za to,że grzeszysz,gdyż dobrze wie,że każdy z nas,ludzi żyjących na ziemi jest istotą niedoskonałą żyjącą na ziemi,która podlega mocy złego,lecz za to,że grzeszysz i tkwisz w grzechach,nie zmieniając się w taki sposób,aby już więcej tego nie czynić,by okazywać posłuszeństwo Bogu,dając tym samym wyraźny odpór diabłu,temu,który cały czas Bogu urąga.Masz dokonać wewnętrznej zmiany własnej osobowości odrzucając zło,cały czas dzięki Doskonałemu Słowu Bożemu pracując nad sobą.Przeczytaj,z Ks.Objawienia 1:5 ; 5:9 ; z Ks.Kaznodziei(Koheleta)12:13 do 14 ; 7:20.O czym mówi Psalm 1:1 do 3 do 6? ; z Ks.Przysłów 27:11 ; z 1 Listu Jana 3:24.O czym mówi Ks.Przysłów 3:1 do 15 ; z Ks.Powtórzonego Prawa 30:15 do 20 ; z Ks.Przysłów 12:15.A zatem masz się zmienić,przestrzegając Przykazań po przez własne posłuszeństwo słuchając dobrych rad,Bożych rad.Pozdrawiam.

Re: Katecheza 15 Każdy kto cierpi od razu staje się święty.

Napisał(a): E1000 -

Ks.Objawienia 12:7 do 9,12,ziemia podlega mocy diabła,który posiada narzędzia do powodowania śmierci,z Listu do Hebrajczyków 2:14.Skoro posiada narzędzia do powodowania śmierci,to znaczy,że każda inna forma cierpienia człowieka jest także jego działaniem.Dlaczego ludzie cierpią,z jakiego powodu?Przeczytaj,z Listu do Jakuba 1:13 do 15,tam znajdziesz odpowiedź.

Re: Katecheza 15 Każdy kto cierpi od razu staje się święty.

Napisał(a): ~Gosc -

Jak to na płazy nie doszło do objawień? Doszło. Człowiek stojący nad brzegiem oceanu, który całe życie badał tajemnice Trójcy św. zobaczył bawiące się dziecko w piasku. Dziecko, przelewało wodę do dołeczka w piasku i powiedziało, „pierwej uda ci się przelać wodę całego oceanu do tego dołeczka, niż zbadać tajemnice Trójcy Św.” Czy to nie był Jezus?

Re: Katecheza 15 Każdy kto cierpi od razu staje się święty.

Napisał(a): ~Katol -

" Każdy kto cierpi jest osobą świętą, ponieważ potrafi się przygotować do warunków w niebie gdzie nie ma żądnych rozrywek ani żadnych przyjemności. "

Co to za nowa teza przemycona w tym tekście?
Na jakiej podstawie sprzedajesz takie hasła?
Na czym miało by polegać życie w niebie jeśli nie było by tam przyjemnie?

"ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało,
ani serce człowieka nie zdołało pojąć,
jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują. "

jedyne wytłumaczenie tej niezgrabnej tezy byłoby wtedy gdybyś utorzsamiał/a przyjemnośc z rozpustą. To mogę się zgodzić. W niebie rozpusty nie będzie ;)

Re: Katecheza 15 Każdy kto cierpi od razu staje się święty.

Napisał(a): ~mmm -

Co za bzdury ktoś wypisuje. To nie jest żadna katecheza tylko jakieś dziwne przemyślenia wynikające chyba z nieszczęśliwego życia. Za grzechy ludzi cierpiał i umarł Jezus - to raz. Dwa - Bóg nie pragnie niczyjego cierpienia a zbawionych po śmierci czeka spełnienie i szczęście nieosiągalne na Ziemi a rzeczy, które przygotował Bóg są takie, że "ani ucho nie słyszało ani oko nie widziało". Swoje cierpienia można z pewną intencją włączyć w krzyż Jezusa ale nie one zapewnią zbawienie. Poza tym działania człowieka mają znaczenie. Mają bo przyjęcie Chrystusa to nie puste stwierdzenie "wierzę, że Bóg istnieje". Przyjęcie Boga wymaga konkretnej realnej przemiany siebie tak aby stać się dzieckiem Boga a to oznacza m.in. nawiązanie z Nim więzi miłości, spełnianie Jego woli (która chce naszego i cudzego szczęścia) i stawanie się takim człowiekiem żeby można nas było nazwać nazwać dzieckiem Bożym. A to oznacza również miłość do bliźniego (drugie z najważniejszych przykazań) i wszystko co z tego wynika a więc czynienie dobra i rezygnacja z siebie na rzecz drugiego człowieka np. poświęcenie swojego czasu/pieniędzy itp. ta żeby ktoś inny skorzystał. Tego dotyczą słowa o tym, że jeśli ktoś chce zachować swoje życie straci je, a jeśli ktoś straci życie z powodu Jezusa będzie żył wiecznie" Bardzo byłoby dobrze, gdyby osoby cierpiące i potrzebujące pomocy rzeczywiście po tę pomoc poszły (do psychologa, mądrego księdza nawet zony / męża / kogoś bliskiego) a nie wygłaszały tego typu rzeczy jako obiektywne prawdy, bo to może komuś, przynieść ogromną szkodę.

Re: Katecheza 15 Każdy kto cierpi od razu staje się święty.

Napisał(a): gość -

Glupis sekciarzu. Niebo jest miejscem bezgranicznej radosci a nie wyrzeczen i cierpienia. Wprowadzasz celowo ludzi w blad. Cierpienie potrzebne jest na ziemi do oczyszczenia a nie do wyrobienia nawyku wiecznego cierpietnictwa. Ani oko nie widzialo ani ucho nie slyszalo co Bog przygotowal dla tych ktorzy Go miluja. Katecheto szatana.

Re: Katecheza 15 Każdy kto cierpi od razu staje się święty.

Napisał(a): ~Marilyn -

[b][/b][cytat kogo=~Janik]Widać tutaj złe zrozumienie brania swojego krzyża. Jezus mówi, że każdy kto idzie za Nim i nie zapiera się samego siebie nie może być Jego uczniem. Krzyż w tamtym czasie to nie było cierpienie. To była kara śmierci. Jezus został ukrzyżowany za grzechy świata, czyli została na Nim wykonana kara za grzechy ludzkości. My biorąc swój krzyż na każdy dzień bierzemy krzyż do którego ma być przybite nasze grzeszne "ja".. Więc Jezus mówi, że grzeszny człowiek może zostać Jego uczniem poprzez uśmiercenie własnego starego człowieka. Taka jest droga zbawienia. Gloryfikacja naszego cierpienia jest jakąś "nową ewangelią". To jest urąganie Jezusowi, który zapłacił swoim życiem za nas. My nic już nie możemy dodać do Jego ofiary.[/cytat ] Dokładnie . Przecież Chrystus umarła za nasze grzechy . Żeby być jeszcze bardziej aroganckim i dociekliwym można zapytać :Dlaczego ja muszę cierpieć za życia ?A skoro umrę będąc grzeszną dlaczego muszę odpokutować za swoje grzechy ?Przecież kościół uczy że Chrystus za nie umarł? Serio nie widzicie tak obrzydliwej manipulacji i wpędzania w poczucie winy wiernych, tylko po to aby dawali na msze za dusze i utrzymywali kościół ?Skoro Chrystus nas zbawił i umarł za nasze grzechy to dlaczego kościół uczy żeby opłacać msze 30 dni po śmierci ?Dlaczego też ktoś kto cierpi za życia bo Bóg tak chciał ma być święty .Dlaczego cierpienie za życia ma być katalizatorem świętości skoro Chrystus już umarł za nasze grzechy ?Nadużywa się słowa "męczennik"."Męczennikiem" zostaje się w imię czegoś np.Maksymilian Kolbe który oddał życie za człowieka w Oświęcimiu .To jest męczennik .Świętą jest też Maria Goretti .Kobieta która broniła się przed napastnikiem który chciał ją zgwałcić .Wielka mi zasługa .Każda kobieta by się broniła ale nie każda która zostanie zgwałcona i zamordowana jest święta .Brzydzi mnie taka manipulacja kościoła . Nie zapominajmy że ladacznica Maria-Magdalena też jest święta .Więc czym ja mam się przejmować . ?

Re: Katecheza 15 Każdy kto cierpi od razu staje się święty.

Napisał(a): ~ciekawa -

Pan BÓG jest dobry i skoro tak, to po co mamy cierpieć, żeby pójść do nieba. Czy nie możemy być od dziecka do śmierci szczęśliwi? i też pójść do nieba. Po co komu moje cierpienie, jako dziecko byłam bita i gwałcona i ten przerażający strach. Póżniej kalekie dziecko w końcu jego śmierć. Żadnej pomocy od Pana Boga nie zaznałam.

Re: Katecheza 15 Każdy kto cierpi od razu staje się święty.

Napisał(a): ~Antoni -

~Janik Widać tutaj złe zrozumienie brania swojego krzyża. Jezus mówi, że każdy kto idzie za Nim i nie zapiera się samego siebie nie może być Jego uczniem. Krzyż w tamtym czasie to nie było cierpienie. To była kara śmierci. Jezus został ukrzyżowany za grzechy świata, czyli została na Nim wykonana kara za grzechy ludzkości. My biorąc swój krzyż na każdy dzień bierzemy krzyż do którego ma być przybite nasze grzeszne "ja".. Więc Jezus mówi, że grzeszny człowiek może zostać Jego uczniem poprzez uśmiercenie własnego starego człowieka. Taka jest droga zbawienia. Gloryfikacja naszego cierpienia jest jakąś "nową ewangelią". To jest urąganie Jezusowi, który zapłacił swoim życiem za nas. My nic już nie możemy dodać do Jego ofiary.
Możesz cierpienie swoje ofiarować za wybawienie innej duszy.Taki jest sens Krzyża !

Re: Katecheza 15 Każdy kto cierpi od razu staje się święty.

Napisał(a): ~Antoni -

~ciekawa Pan BÓG jest dobry i skoro tak, to po co mamy cierpieć, żeby pójść do nieba. Czy nie możemy być od dziecka do śmierci szczęśliwi? i też pójść do nieba. Po co komu moje cierpienie, jako dziecko byłam bita i gwałcona i ten przerażający strach. Póżniej kalekie dziecko w końcu jego śmierć. Żadnej pomocy od Pana Boga nie zaznałam.
Przeoczyłaś łaskę Pana.On Ciebie zapraszał do nieba !

Re: Katecheza 15 Każdy kto cierpi od razu staje się święty.

Napisał(a): ~emeryt -

~Maciek gdy nie żałujesz za grzechy to obrażasz Boga... można cierpieć całe życie i robić w związku z tym same złe rzeczy... cienki ten wpis jak sik pająka[b][/b]
Lepiej gżeszyć i ,załować niż żałować że się nie grzeszyło?!!!!!!!!
« Wróć do tematów
Do góry strony: Katecheza 15 Każdy kto cierpi od razu staje się święty.