Odpowiadasz na:
Katecheza 99 O czym powinien wiedzieć wierny naszego świętego kościoła Spisane na Kolanie !!

~Katecheta
Temat dodał(a):
~Katecheta -
Wierzymy że Piraci, pierwsi Pastafarianie, byli spokojnymi, szlachetnymi odkrywcami, którzy wyłącznie przez konsekwentną chrześcijańską propagande mają teraz opinię bezwzględnych kryminalistów,Ideą wiary w Latającego Potwora Spaghetti jest szerzenie tolerancji i zdrowego rozsądku wśród ludzi. Nie jesteśmy antyreligijni, choć dla niektórych może tak to wyglądać. My po prostu jesteśmy przeciwko wszystkim szaleństwom, które w imię religii się wyprawia.Pastafarianizm, jak już wspominaliśmy, wyszedł z ukrycia w Stanach Zjednoczonych, jednak niezliczone objawienia i niezbite dowody istnienia Jego Makaronowatości szybko przekonały ludzi na całym świecie, w Polsce też. Jesteśmy oficjalnymi przedstawicielami Pastafarianizmu w naszym kraju, mamy błogosławieństwo pierwszego Mesjasza naszej religii - Bobby'ego Hendersona, niech jego życie po wsze czasy wypełnia Święte Pełnoziarniste Spaghetti.1 Jego Świętobliwość Latający Potwór Spaghetti jest Wieczny, bez początku i bez końca i z strasznie poplątanym wnętrzem. 2On powołał Wszystko To Co Jest do życia wtedy kiedy uznał, że tak ma być i w kolejności, którą wybrał Sam. 3 Żartobliwie niweczy wszystkie ludzkie próby odkrycia kiedy i jak do tego doszło. 4W Swojej Świętej Sosowatej Mądrości odkrył przed nami tylko te konkretne prawdy: po Ziemi, pojawiły się góry, drzewa i karzeł (choć niekoniecznie w tej kolejności), po czym wziął sobie trzy dni wolnego, z czego Piątek był Najświętszy z nich wszystkich. 5Cóż nastąpiło potem, to zbiór wielkiej ilości wiedzy, która była przekazywana przez karły ciągle zmniejszającej się populacji piratów, dodatkowo istniały Święcie Zainspirowane Dzieła odkryte i zebrane przez Jego Wiernych Wyznawców, a także naukowe domysły, wszystkie one posiadały różnorodne walory prawdziwości i rozrywkowości. 6 Jego Sosowate Gały Patrzą Z Uwielbieniem na wszystko to co zostało spisane. 7Gdyż kiedy Jego Makaronowate Odnóża Dotykają Nas, to dotykają One również najmniejszych atomów Wszechświata układające je ku Jego Świętemu Rozbawieniu, a także by naprzykrzyć się naukowcom, którzy świrują z tego powodu. 8 Tak więc, gdyby Kreacjonizm miał być traktowany jako nauka, takoż i Wielka Święta Prawda o Stworzeniu Wszechświata przez Jego Świątobliwą Świątobliwość Latającego Potwora Spaghetti winna być tak traktowana.

Piszesz jako

...a zalogowani dostają więcej. lub załóż konto pocztowe Interii

To zajmie tylko chwilę

Aby założyć unikalne konto na Forum, zarejestruj zupełnie darmową pocztę Interia.pl, wybierz nick i ciesz się nowymi nieograniczonymi możliwościami! Ciekawe dyskusje już na Ciebie czekają.Pomoc
4000 znaków do wpisania

Treść

Opisz własne doświadczenia, zadaj pytanie lub podziel się swoimi spostrzeżeniami.Twój wpis będzie ciekawszy, jeśli dodasz do niego zdjęcie i wideo.Odpowiadając w dyskusji, pamiętaj o kulturze wypowiedzi i przestrzeganiu regulaminu Forum.

przepisz kod z obrazka
Gość

Podsumowanie tematu - najnowsze 4 odpowiedzi

INTERIA.PL

Re: Katecheza 99 O czym powinien wiedzieć wierny naszego świętego kościoła Spisane na Kolanie !!

Napisał(a): ~gość1 -

~gość1 "Oto rodowód potomków Adama. Gdy Bóg stworzył człowieka, na podobieństwo Boga stworzył go; stworzył mężczyznę i niewiastę, pobłogosławił ich i dał im nazwę „ludzie", wtedy gdy ich stworzył. Gdy Adam miał sto trzydzieści lat, urodził mu się syn, podobny do niego jako jego obraz, i dał mu na imię Set. A po urodzeniu się Seta żył Adam osiemset lat i miał synów oraz córki. Ogólna liczba lat, które Adam przeżył, była dziewięćset trzydzieści. I umarł." (Rdz 5, 1n; BT).
Wymieniane jest tutaj potomstwo Adama, wśród którego jest jego siostra Miriam , brat Jakub i Antoni , Tymoteusz i Baltazar .
Postmodernizm odrzuca totalnie strukturę kultury zachodniej. W tym, jak zbudowaliśmy nasze społeczeństwa nie brak wad, i jak porównamy je do jakiejkolwiek hipotetycznej utopii, to jest ono kompletną ruiną, ale porównując je do reszty świata i innych społeczeństw istniejących na przestrzeni historii ludzkości, radzimy sobie cholernie dobrze i powinniśmy się z tego cieszyć, że żyjemy w takim społeczeństwie. Społeczność czarnych w USA jest osiemnastą najbogatszą społecznością, osiemnastym najbogatszym narodem na planecie. To nie oznacza, że nie ma czegoś takiego, jak ubóstwo względne, ale bogactwo bezwzględne też ma znaczenie i zachodnie społeczeństwa są absolutnie wybitne w swojej umiejętności generowania i dystrybucji bogactwa.

Re: Katecheza 99 O czym powinien wiedzieć wierny naszego świętego kościoła Spisane na Kolanie !!

Napisał(a): ~gość1 -

"Oto rodowód potomków Adama. Gdy Bóg stworzył człowieka, na podobieństwo Boga stworzył go; stworzył mężczyznę i niewiastę, pobłogosławił ich i dał im nazwę „ludzie", wtedy gdy ich stworzył. Gdy Adam miał sto trzydzieści lat, urodził mu się syn, podobny do niego jako jego obraz, i dał mu na imię Set. A po urodzeniu się Seta żył Adam osiemset lat i miał synów oraz córki. Ogólna liczba lat, które Adam przeżył, była dziewięćset trzydzieści. I umarł." (Rdz 5, 1n; BT).
Wymieniane jest tutaj potomstwo Adama, wśród którego jest jego siostra Miriam , brat Jakub i Antoni , Tymoteusz i Baltazar .

Re: Katecheza 99 O czym powinien wiedzieć wierny naszego świętego kościoła Spisane na Kolanie !!

Napisał(a): ~Przemysław -

~gość1 Główną gwiazdą był jednak arcymag z Ugandy, ks. John Baptist Bashobora, który ponoć wskrzesza ludzi. Kontrsabat został zorganizowany w dniach 21-23 lipca b.r. przez Szkołę Nowej Ewangelizacji „Jezus Żyje". Po pierwszym ślubie lesbijek kler rzucił się na Reformowany Kościół Katolicki, który mianowano „sektą", a rottweiler Matki Boskiej Licheńskiej, Tomasz Terlikowski zakpił z RKK: „przebieraniec zabawił się w księdza". Tyle że RKK przy Szkole Nowej Ewangelizacji to jak szkółka niedzielna, a wielebny Tomasz przy ugandyjskim magu to po prostu pan w koloratce. Jego wyczyny w Krakowie opisał „Gość Niedzielny" w nr 31/2008 w tekście „Wielka moc": „Tego dnia Jezus przeszedł przez pękający w szwach krakowski kościół augustianów. Znikały nowotwory, martwe oczy odzyskiwały blask, a zniewoleni nałogami ludzie podnosili ręce, ocierając łzy szczęścia. Jest wiele osób, które nie widziały na jedno oko. Zostały uzdrowione w czasie, gdy Jezus spoglądał na nie z monstrancji. Dajcie świadectwo wiary (brawa). Zostawcie w ławkach paczki z papierosami, a my je potem pozbieramy i zaniesiemy Jezusowi (morze braw). Ksiądz Bashobora był tylko glinianym naczyniem. Moc nie była z niego." Ale Moc była z nim !
Dzień dobry państwu . Prosta i piekna, stara jak swiat, ukierunkowana na cala ludzkosc tradycja celebrowania swiat, obecnie napewno sie troche zmodernizuje. Nie ma potrzeby narzucania spoleczenstwu na sile wymyslonych daleko i dawno mitow, wiazacych sie z jednym narodem, ktory sam do tego je odrzucil. Skandynawowie tlumacza wszystkie swieta zjawiskami przyrody lub zwiazkami z zyciem minionych pokolen. Do swiat chrzescijanskich nakladaja wlasna mitologiczna interpretacje, majaca niewiele wspolnego z chrzescijanstwem. Zapytani o znaczenie celebrowania jakiegos swieta, otwieraja szeroko oczy i czuja sie zazenowani. Opowiedzialam kiedys kolezance, kim byla sw. Lucja w zwiazku z tym, ze celebrowalismy to swieto w pracy, odpowiedziala, ze ja chyba mowie o czyms (nie kims) innym. Jajka wielkanocne np. je sie dlatego, ze kury na przednowku zaczely znosic jajka, wiec bylo co jesc. Jajka je sie z roznego rodzju sledziami, nie ma tradycji dzielenia sie jajkiem. W swieta ma byc milo, duzo jedzenia, prezentow i rodzinnie, to najwazniejszy atrybut swiat w Skandynawii.
Zycze wszystkiego najlepszego! Bardzo dziękuje

Re: Katecheza 99 O czym powinien wiedzieć wierny naszego świętego kościoła Spisane na Kolanie !!

Napisał(a): ~gość1 -

Główną gwiazdą był jednak arcymag z Ugandy, ks. John Baptist Bashobora, który ponoć wskrzesza ludzi. Kontrsabat został zorganizowany w dniach 21-23 lipca b.r. przez Szkołę Nowej Ewangelizacji „Jezus Żyje". Po pierwszym ślubie lesbijek kler rzucił się na Reformowany Kościół Katolicki, który mianowano „sektą", a rottweiler Matki Boskiej Licheńskiej, Tomasz Terlikowski zakpił z RKK: „przebieraniec zabawił się w księdza". Tyle że RKK przy Szkole Nowej Ewangelizacji to jak szkółka niedzielna, a wielebny Tomasz przy ugandyjskim magu to po prostu pan w koloratce. Jego wyczyny w Krakowie opisał „Gość Niedzielny" w nr 31/2008 w tekście „Wielka moc": „Tego dnia Jezus przeszedł przez pękający w szwach krakowski kościół augustianów. Znikały nowotwory, martwe oczy odzyskiwały blask, a zniewoleni nałogami ludzie podnosili ręce, ocierając łzy szczęścia. Jest wiele osób, które nie widziały na jedno oko. Zostały uzdrowione w czasie, gdy Jezus spoglądał na nie z monstrancji. Dajcie świadectwo wiary (brawa). Zostawcie w ławkach paczki z papierosami, a my je potem pozbieramy i zaniesiemy Jezusowi (morze braw). Ksiądz Bashobora był tylko glinianym naczyniem. Moc nie była z niego." Ale Moc była z nim !