169
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi158
  • Ocen na +-27
169 ppt ?

Katolicyzm czy Chrzescijanstwo??? (159)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Katolicyzm czy Chrzescijanstwo???

Napisał(a): greggy7 -

Witam Serdecznie.........Czy zastanawialiscie sie kiedys jaka jest roznica miedzy Katolikiem (do niedawna nim bylem) a Chrzescijaninem (ktorym jestem teraz???? Jeszcze jakies 5 lat w stecz mnie to wogole nie interesowalo,,,,ale teraz ma to dla mnie ogromne znaczenie........Pozdrawiam Serdecznie
INTERIA.PL

Re: Katolicyzm czy Chrzescijanstwo???

Napisał(a): ~KOLO -

Tak myślałem po przeczytaniu tytułu,że napisał go jakiś protestant, bo tylko oni nie rozumieją,że Kościół Jezusa Chrystusa jest KATOLICKI. Katolicki po grecku znaczy POWSZECHNY (czyli dla wszystkich). Po to założył go Jezus aby był dla wszystkich.
Katolickim został nazwany Kościół w II wieku czyli jeszcze przed zatwierdzeniem kanonu Pisma św.
W odróżnieniu od kościołów prawosławnego czy protestanckich które sa lokalne i uzależnione od władzy świeckiej (tak powstawał protestantyzm w Anglii czy Niemczech). Tylko kościół katolicki jest niezależny, stad władza w Watykanie, która jest plusem a nie minusem danej religii,która nie jest zależna od polityki danego kraju
ps. katolikiem nigdy nie byłeś skoro takich prostych rzeczy nie rozumiesz:(
Pozdr.

Reklama

Napisał(a): ~pietia -

mija4010 Katolik to Chrześcijanin, musiałeś/aś tego dawniej nie rozumieć......:)
mija4010 mormon, zielonoświątkowcy, baptyści, luteranie, anglikanie itd są chrześcijaninami ale nie są katolikami. Mylisz moja droga pojęcia. Katolicyzm powstał w wyniku rozpadu w kościele chrześcijańskim w 1054 roku.[b][/b]

Reklama

Napisał(a): banita53 -

mija4010 Katolik to Chrześcijanin, musiałeś/aś tego dawniej nie rozumieć......:)
+++++++++++++++++++++
KATolik myśli że jest chrześcijaninem bo ma złe dane.

Tylko ten ten co żyje w komitywie z 10 PRZYKAZANIAMI i kiedy uwierzył ochrzcił się moze powiedzieć chyba jestem chrześcijaninem.

Reklama

Napisał(a): banita53 -

~KOLO Tak myślałem po przeczytaniu tytułu,że napisał go jakiś protestant, bo tylko oni nie rozumieją,że Kościół Jezusa Chrystusa jest KATOLICKI. Katolicki po grecku znaczy POWSZECHNY (czyli dla wszystkich). Po to założył go Jezus aby był dla wszystkich.
Katolickim został nazwany Kościół w II wieku czyli jeszcze przed zatwierdzeniem kanonu Pisma św.
W odróżnieniu od kościołów prawosławnego czy protestanckich które sa lokalne i uzależnione od władzy świeckiej (tak powstawał protestantyzm w Anglii czy Niemczech). Tylko kościół katolicki jest niezależny, stad władza w Watykanie, która jest plusem a nie minusem danej religii,która nie jest zależna od polityki danego kraju
ps. katolikiem nigdy nie byłeś skoro takich prostych rzeczy nie rozumiesz:(
Pozdr.
++++++++++++++++++
Tak to prawda KK nie podlega polityce ON JĄ TWORZY !

Napisał(a): ~Gość -

Boldusia40
cihy
~pietia
[...]. Katolicyzm powstał w wyniku rozpadu w kościele chrześcijańskim w 1054 roku.[b][/b]
Jakieś źródła? Akt założycielski, czy cos podobnego?
to takie masło maślane-katolik jest chrześcijaninem
Niby jest, albo za takiego się uważa.
Jednakże dla katolika ważniejsza jest nauka kościoła, a dla chrześcijanina nauka Jezusa - i tu jest spora różnica.

Napisał(a): Gość -

cihy
~pietia
[...]. Katolicyzm powstał w wyniku rozpadu w kościele chrześcijańskim w 1054 roku.[b][/b]
Kościół Rzymsko- Katolicki wyodrębnił się w wyniku rozpadu Cesarstwa Rzymskiego kiedy to Konstantyn Wielki przeniósł stolicę państwa z Rzymu do Konstantynopola i biskup Konstantynopola, jako stolicy uznał się papieżem. Biskup Rzymu ogłosił że to on jest papieżem bo jest biskupem stolicy Piotrowaj. Wtedy doszło do rzeczywistego rozpicia chrześcijaństwa na kościół Rzymskokatolicki i Bizantyjski, z którego wyodrębniły się kościoły Grecko - Katolicki i Prawosławny.
Obecnie te kościoły z chrześcijaństwem niewiele maja wspólnego. To są kościoły hierarchistyczne które zaodoptowały wierzenia ludów na których terenie się rozwijały odpowiednio interpretowane przez władców kościoła.

Napisał(a): frankeman -

cihy
~pietia
Cihy, nieświadomy obrońco doktryn ci nieznanych, pytanie kontrolne:
- Kiedy po raz pierwszy nastąpiło przeistoczenie chleba w ciało Jezusa ?
:)))

Napisał(a): frankeman -

Boldusia40
cihy
~pietia
to takie masło maślane-katolik jest chrześcijaninem
Tak, oczywiście że jest.
W takim stopniu, w jakim niemowlęta wierzą w doktrynę chrześcijańską :))

Napisał(a): Gość -

banita53
+++++++++++++++++++++
KATolik myśli że jest chrześcijaninem bo ma złe dane.

Tylko ten ten co żyje w komitywie z 10 PRZYKAZANIAMI i kiedy uwierzył ochrzcił się moze powiedzieć chyba jestem chrześcijaninem.

Banito mój mały bideny Przyjacielu

Popadasz w skrajności myślę.

!0 przykazań dla narodu Izraela były spisane dla starozakonnych a wtedy nikt o Jezusie nie słyszał.

Podążając Twoją drogą kombinowanego myślenia dojdziemy do wniosku, że każdy kto choć raz zaznał kąpieli w basenie automatycznie został ochrzczony.

Pamiętaj do rytuału chrztu konieczne są magiczne zaklęcia stosowne wyszukane pozy i delikatny makijaż.

Cała pogańska oprawa, łącznie z kadzeniem ziół wszelakich przerywana szalonym tańcem nawiedzonego szamana.

Czymże byłby magiczny rytuał chrztu bez całej jarmarcznej oprawy... zwykłą kąpielą.

« Wróć do tematów
Do góry strony: Katolicyzm czy Chrzescijanstwo???