13
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń114
  • Odpowiedzi12
  • Ocen na +0
13 ppt ?

kawa mrożona - wasze przepisy (13)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Reklama

Re: kawa mrożona - wasze przepisy

Napisał(a): gość -

Odkąd mój facet kupił sobie ekspres i stał się totalnie zakręcony na punkcie kawy robi to tak, że najpierw zaparza kawę w swoim saeco i zostawia ją do przestudzenia. Następnie przelewa ją do szejkera i potrząsa nim energicznie, aż powstanie piana. Miksuje banana w blenderze z ok 70 ml mleka i cynamonem. Przelewa do nowej szklanki, dolewa kawę, uzupełnia mlekiem i wrzuca kilka kostek lodu. ;) pyycha

Reklama

Reklama

Napisał(a): edaeds -

Taka ciekawostka. Ostatnio Wedel wypuścił bardzo smaczne nowe ptasie mleczko o smaku Frappe w białej czekoladzie. Normalnie pycha ! Szczególnie po zamrożeniu ( na opakowaniu była promocja tak więc sprobowałam i jest jeszcze lepsze -czekolada robi się chrupiąca).
Wcześniej widziałam mleczko Wedla ice o smaku cytryny ale frappe jest smaczniejsze. Idealnie pasuje z ... mrożoną kawę. Jako dodatek zamiast ciasteczka.
Załączniki:

Napisał(a): BIue -

Mój przepis na mrożoną kawę, orzeźwiającą w upały:

• Podwójne espresso
• 2 łyżeczki cukru
• 5-6 kostek lodu
• 100 ml mleka 0,5%

PRZYGOTOWANIE
Przygotować espresso, można ją osłodzić do smaku. Następnie do szklanki wsypać kostki lodu, wlać zimne mleko 0,5% i na koniec dodać zaparzoną kawę.
Idealna mocna lodowa kawa, która orzeźwia oraz dodaje energii na kolejne godziny, a nie nowe kilogramy :D

P.S. Pamiętaj, aby kawę osłodzić przed wlaniem jej do szklanki z lodem.

« Wróć do tematów
Do góry strony: kawa mrożona - wasze przepisy