93
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń5 tys.
  • Odpowiedzi32
  • Ocen na +12
93 ppt ?

Kawa równie szkodliwa jak papierosy? (33)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Kawa równie szkodliwa jak papierosy?

Napisał(a): ~jajko -

Słyszeliście o tym? Rada Edukacji i Badań nad Toksynami wytoczyła w USA proces sprzedawcom kawy że nie informują kupujących o potencjalnym zagrożeniu jakie noszą substancje występujące w kawie. Chodzi o akryloamid który jest potencjalnie rakotwórczy, a w Kalifornii jest wpisany na listę toksycznych substancji! Sąd orzekł, że Starbucks oraz inne firmy tego typu nie udowodniły by akryloamid nie był niebezpieczny, dlatego muszą teraz ostrzegać klientów o potencjalnym zachorowaniu na raka. Mimo, że zawartość akryloamidu w kawach jest akceptowalna dla konsumentów, ryzyko istnieje i należy o tym mówić głośno.
Czy teraz kubki z kawą będą opatrzone paskudnymi zdjęciami chorych i ostrzeżeniami tak, jak pudełka z papierosami?
Co o tym sądzicie? Wiedzieliście, że w kawie są takie niebezpieczne substancje? Aż mi się odechciało dziś kawy...
INTERIA.PL

Re: Kawa równie szkodliwa jak papierosy?

Napisał(a): taie -

Chyba pozwę wszystkich Bogów za to że jestem na tym świecie .
Najbardziej szkodliwe jest życie .
ŻYCIE NAJKRÓTSZĄ DROGĄ PROWADZI DO ŚMIERCI

Napisał(a): Elżbietata -

Wszystko jest dla ludzi ale w umiarze
Kawa to narkotyk , wiem co mówię bo próbowałam przestać pić 😊było ciężko
Wytrzymałam nie cały dzień bo objawy odstawienia by mnie prędzej zabiły
Zjazdy jak po kredzie ,a do tego spadek ciśnienia 89/59 to prawdziwa masakra
Zmuszona jestem dostarczać kawę do obiegu co 4 godzin bo inaczej nie funkcjonuje
Nie wiem ile tak wytrzymam ale jest z wiekiem ciężko trawić kawę , znaczy mi smakuje a nawet bardzo ale wątroba się odzywa i tu jest problem
Tak próbowałam oszukać kakao piłam ale nie ten smak a po za tym ciśnienie mam za niskie
Był moment że cukierki dałam kawowe aby podnieść ciśnienie ale w nich jest cukier ,a ja nie słodzę kawy i nie jem słodyczy 😁

Napisał(a): Laila44 -

Przygodę z papierosami już miałam ale na czas zrozumiałam i przygoda się zakończyła.Natomiast muszę wypić dziennie dwie kawy rano i po południu.Moja kawa to rozpuszczalna niby najgorsza.Piłam długo "fusatą"ale po czasie musiałam przestać i to na rozkaz lekarza bo po fusatej były natychmiastowe wymioty itp.Lekarz powiedział albo rezygnujesz z picia kawy albo pijesz rozpuszczalną z mlekiem 3,2%.Mam taką jedną markę rozpuszczalnej która mi podchodzi i z mlekiem ją piję i "sensacje" zakończone natychmiast.Wiem że rozpuszczalna to mielone śmiecie, pije rozpuszczalną z wyższej półki bo bez kawy mnie nie ma.

Napisał(a): WOMAR1910 -

Badania te objęły ponad pół miliona mieszkańców Europy i USA, ale były wśród nich osoby o różnym kolorze skóry, pochodzeniu etnicznym i o różnych nawykach związanych ze sportem, zdrowiem, czy o różnych przebytych chorobach. Średni czas obserwacji każdej osoby wynosił aż 16 lat. Z wyników badania wyłania się jednoznacznie pozytywny (na szczęście dla nas, kawoszy) obraz kawy. Okazuje się, że kawa (zarówno normalna, jak i bezkofeinowa) chroni między innymi przed chorobami serca, chorobami układu oddechowego, nerek, wątroby, a także przed nowotworami. Takie wyniki otrzymał zespół naukowców, którymi kierował dr Marc Gunter z Międzynarodowej Agencji Badań nad Rakiem. Na podstawie wieloletnich obserwacji setek tysięcy ludzi (badania objęły pół miliona osób), stwierdzono, że jedna filiżanka kawy dziennie zmniejsza ryzyko przedwczesnej śmierci o 12%, a trzy filiżanki dziennie – o 18%.

Napisał(a): ~henijek -

Elżbietata Trudno,ja bardzo lubię kawę (dobrą kawę!!!)i nigdy z niej nie zrezygnuje
Ponieważ jestem uzależniona od niej
I mogę nie jeść ,a kawę muszę się napić 😁
POPIERAM. Nie wyobrazam sobie dnia bez filizanki kawy z rana. Tak na dobra sprawe to w nadmiarze wszystko jest dla nas szkodliwe.

Napisał(a): ~Grzegorz -

Pod pewnym warunkiem ... że będzie to czysta kawa tzn. bez mleka i cukru i innych dodatków.

WOMAR1910 Badania te objęły ponad pół miliona mieszkańców Europy i USA, ale były wśród nich osoby o różnym kolorze skóry, pochodzeniu etnicznym i o różnych nawykach związanych ze sportem, zdrowiem, czy o różnych przebytych chorobach. Średni czas obserwacji każdej osoby wynosił aż 16 lat. Z wyników badania wyłania się jednoznacznie pozytywny (na szczęście dla nas, kawoszy) obraz kawy. Okazuje się, że kawa (zarówno normalna, jak i bezkofeinowa) chroni między innymi przed chorobami serca, chorobami układu oddechowego, nerek, wątroby, a także przed nowotworami. Takie wyniki otrzymał zespół naukowców, którymi kierował dr Marc Gunter z Międzynarodowej Agencji Badań nad Rakiem. Na podstawie wieloletnich obserwacji setek tysięcy ludzi (badania objęły pół miliona osób), stwierdzono, że jedna filiżanka kawy dziennie zmniejsza ryzyko przedwczesnej śmierci o 12%, a trzy filiżanki dziennie – o 18%.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Kawa równie szkodliwa jak papierosy?