24
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi9
  • Ocen na +0
24 ppt ?

Kiedy zaczyna się alkoholizm? (10)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Kiedy zaczyna się alkoholizm?

Napisał(a): Gość -

Alkoholizm zaczyna się wtedy ...kiedy po całym dniu pracy szukamy ,,ODPRĘŻENIA''w szklaneczce czegoś mocniejszego!!!To już jest początek jeśli alkohol pomaga nam ,,ZAPOMNIEĆ o problemach!!!!!Jeśli wtedy dana osoba nie dostrzeże w porę ZAGROŻENIA....to możemy jedynie patrzeć jak ,,SIĘ STACZA''i już NIC NIE MOZEMY ZROBIĆ!!!!Mówi sie że alkoholizzm to choroba ,,DUSZY''więc najlepszym lekarzem jest BÓG.I tylko ON może taką chorobę UZDROWIĆ,jeśli się oczywiście CHCE BYĆ ZDROWYM.!!!!!No i jeśli sie zwrócimy DO NIEGO O POMOC to już NIGDY nie będziemy musieli się martwić o jakiś durny alkoholizm.Dlatego życzę wszystkim chorym CUDOWNEGO UZDROWIENIA M:-)

Znajdź lepiej może jakieś forum dotyczące tych trudnych i bolesnych spraw, bo tutaj niewiele pomocy uzyskasz. Jest coś takiego jak współuzależnienie i to ono dotyka osób żyjących z alkoholikiem. To także się leczy, bez względu na to, czy żyjemy z czynnym czy też niepijącym już alkoholikiem. Alkoholikowi nie można pomóc w potocznym rozumieniu tego słowa, bo pomaga mu się NIE POMAGAJĄC, tzn. np. NIE kryjąc i NIE usprawiedliwiając go przed innymi, NIE kontrolując jego picia. On musi doświadczyć w całej pełni SKUTKÓW swego picia, muszą porządnie walnąć w niego jego konsekwencje, musi stracić komfort picia, nie należy mu gotować, sprzątać po nim, prać jego ciuchów itp. Być może wtedy zechce odbić się od dna i zacząć coś dla siebie robić. Jednak ty możesz pomóc sobie, nie czekając aż on przestanie pić (bo tylko on może zdecydować, czy to zrobi) i iść po pomoc i wsparcie do Poradni Leczenia Uzależnień.

Reklama

Cześc zgadzam sie z tym wszystkim co odpisał ci wcześniej kolega.Na to nie ma reguły wiem to bo sama właśnie dlatego jestem w trakcie rozwodu alkoholizm to straszna rzecz i faktycznie żyjąc z tą osobą stajesz się współuzależniona pamiętaj o tym i przede wszystkim myśl o sobie jak sobie pomóc (a jeśli macie dzieci to przede wszystkim dzieciom pomagaj)bo do kiedy alkoholik nie chce sobie sam pomóc to nikt i nic go nie wyleczy!!!!!!!!!!!!!!!oni mają swój świat do którego my nie potrafimy dotrzec .Żadne leczenie nie jest skuteczne gdy on sam tego nie chce.Myśl po prostu tylko o sobie

Nie ma jednoznacznej granicy, która oddziela picie dla przyjemności od nałogu. Ta granica jest indywidualna dla każdego człowieka. Jeden będzie pił długo i regularnie i nic a inny uzależni się w ciągu paru miesięcy. Wszystko zależy od kondycji organizmu, jak również od kondycji psychicznej, bo alkoholizm w dużej mierze jest chorobą duszy a nie ciała. Na pewno jednak z piciem nie można przesadzać. Czas od czasu rozsądne ilości są dopuszczalne, ale na pewno nie codziennie, gdyż nawet nieduże ilości mogą zaszkodzić. A tłumaczenie, że się pije po to, żeby się zrelaksować po ciężkim dniu, że należy się człowiekowi odrobina przyjemności - to już pierwszy sygnał, którym należy się zainteresować. Wiem co piszę, bo przerabiałam ten problem z bliską mi osobą.
Zgadzam się z osobami, które pisały przede mną, mają stuprocentową rację. Jeśli masz ten problem z najbliższą osobą - ratuj przede wszystkim siebie i dzieci, jeśli je masz. Bo inaczej alkoholik pociągnie cię na samo dno, a i tak tylko sam ma szansę się od niego odbić.
Życzę powodzenia i dużo siły...

Reklama

Reklama

Mój http://www.ps(...)leznien zaczął się bardzo niewinnie. Od kieliszka wina po pracy. Codziennie wychodziłyśmy z koleżankami do pobliskiej knajpki i wypijałyśmy lampkę wina dla odprężenia. Mnie jednak z czasem przestało to wystarczać i wypijałam jeszcze lampkę w domu. Z czasem, żeby uzyskać ten sam efekt rozluźnienia musiałam wypić dwie (z tą w lokalu to już trzy). Zaczęło mi też brakować alkoholu w sobotę i niedzielę kiedy nie pracowałam. Złapałam się kilka razy na tym, że czekam na koniec dnia, żeby się napić i że zależy mi na tym bardziej niż na samym samym spotkanku z ludźmi. W Poradni Psychologiczno-Psychiatrycznej Magdaleny Senderowskiej gdzie się potem leczyłam powiedziano mi później, że była to tzw. faza ostrzegawcza, najlepszy moment, żeby przestać, ale wiele osób po prostu go przegapia i nie dopuszcza do siebie myśli, że to może jednak być alkoholizm. Wydaje nam się, że dokąd pijemy, nawet dużo, w sposób kulturalny, zwłaszcza słaby alkohol lub alkohol lepszej jakości, to nie ma żadnego problemu. Tymczasem nie ma co czekać na moment, w którym staniemy się żulami w bramie pijącymi denaturat, tylko jeśli bliscy uważają, że przesadzamy z alkoholem, warto przystopować. Jeśli, tak jak twierdzimy, nie mamy z tym problemu, nic nas to nie będzie kosztować, jeśli mamy, to najwyższy czas poszukać pomocy.

Napisał(a): ulinska -

Alkoholizm to jest uzależnienie a uzależnienie w ujęciu teoretycznym jest nabytą silną potrzebą stałego zażywania jakiejś substancji bądź powtarzania jakichś zachowań. To jednak tylko teoria. Zrozumienie tego, jak naprawdę wyglądają mechanizmy nałogu wymaga przeżycia uzależnienia na własnej skórze. Autorzy tej definicji - prowadzący klinikę VIP http://www.kl(...)leznien prowadząc leczenie uzależnień, zdają sobie sprawę, że zarówno alkoholizm, narkomania, jak i uzależnienie od zakupów, hazardu czy Internetu to bardzo poważne choroby.

Załączniki:

Napisał(a): Arni2 -

Spożywając alkohol nawet nie zdajemy sobie sprawy jak cienka jest to granica... Najlepszym rozwiązaniem jest wybór skutecznego ośrodka leczenia uzależnień. Więcej na ich temat można dowiedzieć się z Rankingu Ośrodków Terapii (osrodkiterapii.pl), gdzie zamieszczane są oferty i opinie na temat ośrodków z całej Polski.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • kiedy jest się alkoholikiem
  • od kiedy zaczyna sie alkoholizm
  • kiedy zaczyna się alkoholizm
  • kiedy jest sie alkoholikiem
Do góry strony: Kiedy zaczyna się alkoholizm?