8
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń89
  • Odpowiedzi6
  • Ocen na +4
8 ppt ?

Kim byli „trzej królowie”? - temat 1. (7)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Kim byli „trzej królowie”? - temat 1.

Napisał(a): Gość -

Większość religii chrześcijańskich kultywuje tradycję Szopki Bożonarodzeniowej, która zwykle ukazuje, jak do stajni, gdzie w żłobie leży mały Jezus, przybywają na wielbłądach trzej mężczyźni w długich pięknych szatach. Dobrze znani ze swych imion i powszechnie nazywani ,,trzej królowie''.
Ale czy zastanawialiście się kiedykolwiek co o tych ,,trzech królach'' mówi Pismo Święte?
Według Biblii, tak zwani królowie przywędrowali „ze stron wschodnich”, i to właśnie tam dowiedzieli
się o narodzinach Jezusa - czytamy o tym w Ew.Mat. 2:1, 2, 9. Z uwagi na odległość jaką musieli przebyć do Judei, na pewno zajęło im to sporo czasu. Ale kiedy w końcu odnaleźli Jezusa, okazało się, że już nie był on noworodkiem leżącym w stajni. Ponadto Maria z „dziecięciem” , w tym czasie, mieszkała już w domu - Mateusza 2:11. Jeśli uważnie czytamy Pismo Święte, łatwo się zorientujemy, że tych mężczyzn Biblia nazywa „magami” lub „astrologami”, a co ciekawe nie podaje, ilu ich było. Czy to ma jakieś znaczenie? Słownik wiedzy biblijnej wyjaśnia, że: „Związek między magią i astrologią jest widoczny w fascynacji przybyszów gwiazdą, która wiodła ich do Betlejem”. W Biblii zostały wyraźnie potępione wszelkie formy magii oraz babilońską praktykę wróżenia z gwiazd, i nie był to jakiś wymysł Żydów, lecz wyraźny zakaz ustanowiony przez samego Boga Jehowę - postaraj się ze zrozumieniem przeczytać Księgę Powt. Prawa 18:10-12; oraz Izaj. 47:13, a wnioski nasuną się same.
Informacje uzyskane przez tych ludzi nie doprowadziły do niczego dobrego. Pewnie pomyślisz: Dlaczego? Otóż w niegodziwym królu Herodzie te wieści wzbudziły w nim zazdrość i gniew. Skutkiem tego Józef, Maria i Jezus zostali zmuszeni, by uciec do Egiptu. A co się stało w Betlejem? W Betlejem uśmiercono wszystkich chłopców „w wieku dwóch lat i poniżej”. Ale dlaczego tak się stało, że Herod podjął taką okrutną decyzję? Jak podaje sprawozdanie ewangeliczne o narodzinach Jezusa Herod starannie się wywiedział właśnie od astrologów - przeczytaj Ew.Mat. 2:16. Ze względu na wszystkie problemy spowodowane ich wizytą rozsądny wydaje się być wniosek, że gwiazda, którą ujrzeli, oraz wiadomość o „narodzonym królu Żydów” pochodziły od wroga Bożego, Szatana Diabła, pragnącego zgładzić Jezusa - przeczytaj Ew.Mat. 2:1, 2. A ty, forumowiczu, jakie wnioski dla siebie możesz wyciągnąć z tego sprawozdania ewangelicznego?
INTERIA.PL

Re: Kim byli „trzej królowie”? - temat 1.

Napisał(a): ~fenix -

śledzenie gwiazd to żaden grzech , są przecież takie święta , które są ruchome i bez obserwacji gwiazd nie dało by się określić ich nadejścia ani daty. Wśród Izraelitów były takie plemiona które tylko tym się zajmowały nazywani byli gwiazdo-chwalcami . Mieli swoje wieże obserwacyjne i bożnice , których granatowy sufit był przyozdobiony imitacjami gwiazd i znanymi gwiazdozbiorami . Trzej królowie tęsknili za oczekiwanym mesjaszem i śledzili nocne niebo. Wolą bożą było to aby świat poznał zbawiciela i by doznał godnego powitania.
Jeden z tych trzech królów miał dużą kopalnie złota.

Re: Kim byli „trzej królowie”? - temat 1.

Napisał(a): ~gosc -

Karelen zalozyl watek w ktorym pisze, cytuje:


"Większość religii chrześcijańskich kultywuje tradycję Szopki Bożonarodzeniowej "


Ale ZAPOMNIAL dodac, ze jego sekta rowniez wczesniej swietowala Boze Narodzenie az przyszlo " nowe swiatlo" i zakazono swietowania.

Po co jego watek? Ano po to aby znowu oczerniac chrzescijanstwo, szydzic i manipulowac. Jego sekta nie swietuje obecnie narodzin Jezusa za to swietuje SMIERC kogos, kto sie nie narodzil. Czysta hipokryzja.


Ciekawe karelen jakie elaboraty pisala twoja sekta w czasach kiedy swietowalilcie Boze Narodzenie , oczywiscie wszystko na podstawie Biblii.

Reklama

Re: Kim byli „trzej królowie”? - temat 1.

Napisał(a): ~gosc -

Pisarze wczesnochrześcijańscy i 'mędrcy ze Wschodu' a Świadkowie Jehowy


Na początku zaznaczmy, że prócz głównego tematu, zamieścimy w tym artykule też dwa dodatkowe rozdziały. Oto one:

„Trzech mędrców?”;

„Mędrcy królami?”.

Dziś Świadkowie Jehowy odrzucają to, że było konkretnie „trzech” mędrców ze Wschodu i nazywają ich „astrologami inspirowanymi przez demony” („Świadkowie Jehowy głosiciele Królestwa Bożego” 1995 s. 199).

O prowadzącej ich gwieździe podają, że „gwiazda, którą ujrzeli, oraz wiadomość o ‘narodzonym królu Żydowskim’ pochodziły od wroga Bożego, Szatana Diabła, pragnącego zgładzić Jezusa” (Strażnica Nr 24, 2002 s. 32).

Tę naukę Towarzystwo Strażnica wprowadziło w 1920 roku i zaprezentowano ją np. w wydanej w 1921 roku książce pt. „Harfa Boża” (s. 91-96). Oto jedno ze zdań z niej:

„Biblia natomiast dowodzi, że ci trzej mędrcy nie byli posłani przez Boga, lecz przez wielkiego przeciwnika, czyli dyabła, w celu zgładzenia dzieciątka” (s. 91).

O zmianie nauki o mędrcach w 1920 roku Towarzystwo Strażnica poinformowało nas ostatnio w 1957 roku:

„Jehowa musi być prędkim świadkiem przez demaskowanie nieprawości i oczyszczanie skruszonych czynicieli zła. Działając jako prędki świadek przeciw czarownikom włożył do naszych rąk w latach 1920, 1934 i 1955 trzy bardzo skuteczne broszury, w których został obnażony spirytyzm. On zdemaskował tak zwanych ‘Mędrców ze Wschodu’ przybyłych w celu odwiedzenia dziecięcia Jezus jako zwykłych astrologów i nieumyślnych wspólników, którymi się posłużył władca demonów, aby popchnąć króla Heroda do zamachu na życie Jezusa. On też wykazał, że piramida w Gizeh nie jest żadnym kamiennym ‘świadkiem Bożym’ ani ‘Biblią z kamienia’, ale pomnikiem demonizmu...” (Strażnica Nr 12, 1957 s. 12).Wspomnijmy tu, że pierwszy prezes Towarzystwa Strażnica C. T. Russell (zm. 1916) zaliczał mędrców ze Wschodu do ‘mężów wiary’. Oto jego słowa:

„my uważamy, że wysoce prawdopodobnym jest, że ci mędrcy ze Wschodu byli częścią 12 pokoleń rozproszonych po świecie, którzy ‘ustawicznie służyli Bogu’ i wyrażali nadzieję ‘oczekując pocieszenia Izraela’ przez długo wyczekiwanego Mesjasza” (ang. Strażnica 01.12 1907 s. 362).

„Przedstawiciele wszystkich chrześcijańskich denominacyi (...) odnosili się do pogan, nazywając ich grzecznie ‘mędrcami ze wschodu’ - zapożyczając tego wyrażenia z Pisma Świętego, gdzie stosuje się ono do bardzo specyalnej klasy - do garstki wierzących w Boga Izraela i w Jego proroków, którzy przepowiedzieli przyjście Pomazańca Jehowy, oczekując cierpliwie i wyglądając tego przyjścia, a nie zważając na światową mądrość, jaka nie uznaje Boga. Tym prawdziwie mądrym, a jednak pokornym, Bóg objawił swoje błogosławieństwo i posłannictwo pokoju i nadziei” („Walka Armagieddonu” 1920 s. 233-234).

„Noe wiedział o potopie, tak, iż zbudował korab, a nawet otrzymał informacyę, którego dnia miał wejść do korabia. Symeon, Anna i mędrcy ze Wschodu, spodziewali się przyjścia Mesyasza (Łukasz 2:25-38; Mat. 2:2; Łuk 3:15). A jeśli Bóg tak opiekował się domem sług, jakoż daleko więcej domem Synów!” („Nadszedł Czas” 1919 s. 21). Patrz też „Przyjdź Królestwo Twoje” 1919 s. 85.

Dodajmy tu, że książki Russella Towarzystwo Strażnica wydawało po polsku do 1925 roku, a reklamowało aż do 1929 roku i tajemnicą jego pozostanie, jak godziło ono powyższą naukę z tą nową z „Harfy Bożej” (wydawana w latach 1921-1930), która ukazywała się w tym samym czasie.

Nasuwa się tu też pytanie. Czyżby Towarzystwo Strażnica, w pewnym momencie swej historii, chciało odróżnić się od chrześcijaństwa, zmieniając swą naukę?


http://piotra(...)wy.htmlRe: Kim byli „trzej królowie”? - temat 1.

Napisał(a): ~Marduk1986 -

Marduk1986
~Marduk1986 Tu masz wyjaśnienie skąd się wzieło chrześcijaństwo . ---------https://youtu(...)Y55fR00
Jakie wyjaśnienie? Ten film to żadne wyjaśnienie. Dla ciebie może to i wystarczające,za mało ambitny jesteś,kreatywności też zero,nawet nicka nie umiesz sobie wymyślić. Za używanie mojego nicka powinieneś po łapskach dostać, a żeby tak jakiś zły skrzat dał ci po tych pazurach, i kabel od kompa przegryzł :))
To jak ci się to nie podoba to może to posłuchaj . ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,https://youtu(...)GOWM0XA

Reklama

Re: Kim byli „trzej królowie”? - temat 1.

Napisał(a): stiffnecked -

Chyba taki sam wniosek - Czy to ma jakieś znaczenie?
Tak to juz z mitologiami i reszta fikcji bywa. Czy to ma jakies znaczenie, ze Luke Skywalker urodzil sie na Polis Massa?

Re: Kim byli „trzej królowie”? - temat 1.

Napisał(a): Gość -

Droga ~karelen... No to odwołam się do mojego nicka i w temacie Trzech Króli powiem, że Trzej królowie byli pierwowzorem komunistów - bo przybyli ze wschodu, udając się za gwiazdą i ciągnęło ich do żłobu... Pytanie, czy Biblia wszystko opisuje tutaj dokładnie ??? Chyba nie, bo gdy przybyli do małego Jezusa to z pewnością powiedzieli : : "A titititi....", albo "Jaki nosek śliczny, a kto ma taki śliczny nosek ???". W Biblii tego jednak nie opisali. No i całe szczęście, że tymi królami nie były kobiety. Bo dzisiaj feministki pewnie uznałyby to za upokarzające i uwłaczające godności, że kobiety muszą nosić jakieś dary i zażądałyby parytetu...

Reklama

« Wróć do tematów
Do góry strony: Kim byli „trzej królowie”? - temat 1.