1 tys.
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń595
  • Odpowiedzi1 tys.
  • Ocen na +0
1 tys. ppt ?

KIM DLA CIEBIE JEST MARYJA (1258)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

KIM DLA CIEBIE JEST MARYJA

Napisał(a): Gość -

25 A obok krzyża Jezusowego stały: Matka Jego i siostra Matki Jego, Maria, żona Kleofasa, i Maria Magdalena. 26 Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował, rzekł do Matki: «Niewiasto, oto syn Twój». 27 Następnie rzekł do ucznia: «Oto Matka twoja». I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie.

J 19,25-27
INTERIA.PL

Re: KIM DLA CIEBIE JEST MARYJA

1 Trzeciego dnia odbywało się wesele w Kanie Galilejskiej i była tam Matka Jezusa. 2 Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. 3 A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: «Nie mają już wina». 4 Jezus Jej odpowiedział: «Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto?2 Czyż jeszcze nie nadeszła godzina moja2?» 5 Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: «Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie»3. 6 Stało zaś tam sześć stągwi kamiennych przeznaczonych do żydowskich oczyszczeń, z których każda mogła pomieścić dwie lub trzy miary. 7 Rzekł do nich Jezus: «Napełnijcie stągwie wodą!» I napełnili je aż po brzegi. 8 Potem do nich powiedział: «Zaczerpnijcie teraz i zanieście staroście weselnemu!» Oni zaś zanieśli. 9 A gdy starosta weselny skosztował wody, która stała się winem - nie wiedział bowiem, skąd ono pochodzi, ale słudzy, którzy czerpali wodę, wiedzieli - przywołał pana młodego 10 i powiedział do niego: «Każdy człowiek stawia najpierw dobre wino, a gdy się napiją, wówczas gorsze. Ty zachowałeś dobre wino aż do tej pory». 11 Taki to początek znaków uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej. Objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie.
12 Następnie On, Jego Matka, bracia i uczniowie Jego udali się do Kafarnaum, gdzie pozostali kilka dni.

Reklama

Piotrze nie za bardzo rozumiem takiej ewangelizacji.
Wypisujesz całe fragmenty P.S. nie podając nawet z jakiej to ksiegi.
Co miał np. znaczyć ten fragment mówiący o cudzie w Kanie Galilejskiej ?
Nie zauwazyłam by Maria w tym fragmencie była jakoś szczególnie wyrózniona. Pisz co chcesz nam przekazać ...
To jest forum DYSKUSYJNE.Biblie kazdy sam sobie otworzy i przeczyta

Reklama

Piotrrrr4 1 Trzeciego dnia odbywało się wesele w Kanie Galilejskiej i była tam Matka Jezusa. 2 Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. 3 A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: «Nie mają już wina». 4 Jezus Jej odpowiedział: «Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto?2 Czyż jeszcze nie nadeszła godzina moja2?» 5 Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: «Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie»3. 6 Stało zaś tam sześć stągwi kamiennych przeznaczonych do żydowskich oczyszczeń, z których każda mogła pomieścić dwie lub trzy miary. 7 Rzekł do nich Jezus: «Napełnijcie stągwie wodą!» I napełnili je aż po brzegi. 8 Potem do nich powiedział: «Zaczerpnijcie teraz i zanieście staroście weselnemu!» Oni zaś zanieśli. 9 A gdy starosta weselny skosztował wody, która stała się winem - nie wiedział bowiem, skąd ono pochodzi, ale słudzy, którzy czerpali wodę, wiedzieli - przywołał pana młodego 10 i powiedział do niego: «Każdy człowiek stawia najpierw dobre wino, a gdy się napiją, wówczas gorsze. Ty zachowałeś dobre wino aż do tej pory». 11 Taki to początek znaków uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej. Objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie.
12 Następnie On, Jego Matka, bracia i uczniowie Jego udali się do Kafarnaum, gdzie pozostali kilka dni.
Maryja dla mnie jest Matką i jedyną prawidłową ,równą drogą do Chrystusa. Mieszkam w zasięgu rzutu beretem od Jasnej Góry, i wiem na czym polega przemiana wody w wino. Właściwie chodzi tu o przemianę smutku w radość innymi słowy :((((( w :)))))))))). pozdrawiam.

Piotrrrr4 25 A obok krzyża Jezusowego stały: Matka Jego i siostra Matki Jego, Maria, żona Kleofasa, i Maria Magdalena. 26 Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował, rzekł do Matki: «Niewiasto, oto syn Twój». 27 Następnie rzekł do ucznia: «Oto Matka twoja». I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie.

J 19,25-27
Czy wiesz dlaczego Jezus oddal ja swojemu uczniowi /?oddal ja Janowi bo jego rodzeni bracia nie wierzyli w Jezusa jako Syna Bozego i Zbawiciela ,oddal ja ludziom wierzacym

Reklama

Ja też robię bardzo dobre wino, aktualnie z tarniny, mniam !
Trochę dłużej mi schodzi niż w Kanie, ale też nie mam ambicji, żeby być nawet zwykłym rabinem.

A propos:

Pustynia Arabska, gorąco jak cholera.
Po pustyni biegnie Arab, goni go żydowski ( sorry - izraelski ) czołg.
Arab co jakiś czas się odwraca i ta..ta.. ta !! seria z Kałacha.
W pewnym momencie zatrzymuje się, krańcowo wyczerpany.
Czołg podjeżdża metr od Araba, zatrzymuje się.. otwiera się właz... wychodzi żydowski żołnierz i pyta:
--- Czemu nie strzelasz, co ??
- Nie mam już naboi :-(
--- A może chcesz kupić ??

Gość][cytat kogo=Piotrrrr4 1 Trzeciego dnia odbywało się wesele w Kanie Galilejskiej i była tam Matka Jezusa. 2 Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. 3 A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: «Nie mają już wina». 4 Jezus Jej odpowiedział: «Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto?2 Czyż jeszcze nie nadeszła godzina moja2?» 5 Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: «Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie»3. 6 Stało zaś tam sześć stągwi kamiennych przeznaczonych do żydowskich oczyszczeń, z których każda mogła pomieścić dwie lub trzy miary. 7 Rzekł do nich Jezus: «Napełnijcie stągwie wodą!» I napełnili je aż po brzegi. 8 Potem do nich powiedział: «Zaczerpnijcie teraz i zanieście staroście weselnemu!» Oni zaś zanieśli. 9 A gdy starosta weselny skosztował wody, która stała się winem - nie wiedział bowiem, skąd ono pochodzi, ale słudzy, którzy czerpali wodę, wiedzieli - przywołał pana młodego 10 i powiedział do niego: «Każdy człowiek stawia najpierw dobre wino, a gdy się napiją, wówczas gorsze. Ty zachowałeś dobre wino aż do tej pory». 11 Taki to początek znaków uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej. Objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie.
Maryja dla mnie jest Matką i jedyną prawidłową ,równą drogą do Chrystusa. Mieszkam w zasięgu rzutu beretem od Jasnej Góry, i wiem na czym polega przemiana wody w wino. Właściwie chodzi tu o przemianę smutku w radość innymi słowy :((((( w :)))))))))). pozdrawiam.[/quo

Wiec dlaczego Jezus zaprzecza twoim slowom mowiac ze jedyna droga do Ojca jest tylko On?malo tego powiedzial jeszcze ze kto wchodzi inną droga jest zlodziejem itd,wytlumacz to?

Gość
Piotrrrr4 1 Trzeciego dnia odbywało się wesele w Kanie Galilejskiej i była tam Matka Jezusa. 2 Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. 3 A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: «Nie mają już wina». 4 Jezus Jej odpowiedział: «Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto?2 Czyż jeszcze nie nadeszła godzina moja2?» 5 Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: «Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie»3. 6 Stało zaś tam sześć stągwi kamiennych przeznaczonych do żydowskich oczyszczeń, z których każda mogła pomieścić dwie lub trzy miary. 7 Rzekł do nich Jezus: «Napełnijcie stągwie wodą!» I napełnili je aż po brzegi. 8 Potem do nich powiedział: «Zaczerpnijcie teraz i zanieście staroście weselnemu!» Oni zaś zanieśli. 9 A gdy starosta weselny skosztował wody, która stała się winem - nie wiedział bowiem, skąd ono pochodzi, ale słudzy, którzy czerpali wodę, wiedzieli - przywołał pana młodego 10 i powiedział do niego: «Każdy człowiek stawia najpierw dobre wino, a gdy się napiją, wówczas gorsze. Ty zachowałeś dobre wino aż do tej pory». 11 Taki to początek znaków uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej. Objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie.
Maryja dla mnie jest Matką i jedyną prawidłową ,równą drogą do Chrystusa. Mieszkam w zasięgu rzutu beretem od Jasnej Góry, i wiem na czym polega przemiana wody w wino. Właściwie chodzi tu o przemianę smutku w radość innymi słowy :((((( w :)))))))))). pozdrawiam.
tak naprawde w tej ewang Maria powiedziala wyraznie na czym ma polegac spelnianie woli Bozej ,powiedziala zrobcie wszystko co wam powie moj Syn,wiec jesli On mowi ze jest jedyna droga ,jedyna prawda i jedynym posrednikiem to wlasnie tak jest ,i rob wszystko tak jak powiedzial Jezus bo w tym jest sedno sprawy

Ciekawe, że ostatnie słowa Marii zapisane w Biblii to słowa "co wam powie (Jezus) to czyńcie". Mamy więc słuchać Jezusa i jego nauk. Pamiętajmy przy tym że Jezus to "Słowo które ciałem się stało" A więc najważniejsze dla każdego chrześcijanina jest Słowo Boże.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • kim dla ciebie jest maryja
  • „dzięki bowiem dziwieniu się ludzie obecni, jak i pierwsi myśliciele zaczęli filozofować (…) kto jest bezradny i dziwi się, poznaje swoją niewiedzę. jeśli więc filozofowali więc w tym celu, ażeby uniknąć niewiedzy, to jasne, że poszukiwali wiedzy dla poznania, a nie dla jakiejś korzyści.“ ~arystoteles
Do góry strony: KIM DLA CIEBIE JEST MARYJA