134
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2 tys.
  • Odpowiedzi110
  • Ocen na +0
134 ppt ?

Klimatyzacja (111)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Klimatyzacja

Napisał(a): Gość -

Witam wszystkich!
Pytanie do użytkowników klimatyzacji w domu. Czy jeżeli mielibyście w jeszcze raz zastanawiać się nad montażem klimatyzacji, zdecydowalibyście się? Na pewno w domu jest przyjemnie, ale to trochę kosztuje. Jako ludzie używający klimy, uważacie że przyjemność korzystania z tego jest warta swoich pieniędzy? Ostro zastanawiam się nad montażem...
INTERIA.PL

Re: Klimatyzacja

Klimatyzacja to super sprawa. Fakt droga, ale dla takiego komfortu warto więcej wydać. Jeżeli masz mieszkanie, dom które nie jest nasłonecznione, to nie potrzeba. Tam powinno być chłodno. Inna sprawa z nasłonecznionymi miejscami. U mnie było tragicznie, nie dało się wytrzymać. Spać w sypialni w której jest strasznie duszno to katorga. Zamontowaliśmy klimatyzacje i jakby odżyliśmy. Różnica ogromna. Masz pytania to pisz, może pomogę.

Najgorzej mam w sypialni. Wręcz tragedia, od końca maja, początek czerwca jak noce są ciepłe nie idzie spać. Wiem, to nie jest tania przyjemność, tylko kurka ciężko wyrobić... Tylko tam założę, w salonie da się wytrzymać. Kolejne urządzenie, kolejne koszty nie są mi potrzebne. Powiedz, jak to się kupuje? Idę do sklepu, kupuję, montuje i korzystam? Moja sypialnia ma 24 m. Dom nowo wybudowany, ocieplony.

Reklama

Skoro masz takie warunki i stać Cię na zakup i utrzymanie nie to nie żałuj sobie. Wszystko jest dla ludzi, ale nie wszystkich, dla tych co ich stać. Ja klimatyzacje mam w warsztacie, bo jest konieczna. Nie stać mnie na założenie w całym domu. Może kiedyś. Jeśli chodzi o firmy, mogę polecić klimę MPM, Galanz, Mitsubishi, Samsung.

W pracy mamy klimatyzacje MPM Product. Nie wiem jak z kosztami, ale na pewno nic się nie psuje i ochładza aż miło. Serwisanci również są bardzo mili, zawsze jak przyjdą to się pośmiejemy. Firma serwisuje 2x w roku. Też zastanawiam się nad instalacją w domu, ale te koszty mnie przerażają..

Reklama

Zużycie energii nie wygląda źle, bo pamiętaj, że klimatyzacja nie chodzi cały czas, załącza się tylko jak temperatura wzrasta powyżej ustawionej, chyba, że urządzenie jest na zbyt dużej powierzchni to wtedy długiego żywota nie wróżę... A te klimatyzatory od mpmu są o tyle wdzięczne, że mają dobre sprężarki Toshiba i Sanyo.

Zastanów się czy warto inwestować w klimatycację w naszym polskim klimacie, kiedy upały są w sumie przez jakieś 5-6 tygodni, a w pozostałe 48 tygodni wystarczy otworzyć okno na 5 minut, żeby wywietrzyć :) Czy klima warta jest kosztów utrzymania i konserwacji? Warto dokładać sobie kolejny problem?

Reklama

prewor Zastanów się czy warto inwestować w klimatycację w naszym polskim klimacie, kiedy upały są w sumie przez jakieś 5-6 tygodni, a w pozostałe 48 tygodni wystarczy otworzyć okno na 5 minut, żeby wywietrzyć :) Czy klima warta jest kosztów utrzymania i konserwacji? Warto dokładać sobie kolejny problem?
Nie zgadzam się z Tobą. Użycie kliemtyzacji wcale nie zależy od klimatu, bo głównym zdaniem klimatyzacji jest utrzymanie odpowiedniego mikroklimatu w pomieszczeniu. Poza tym, klimatyzacja nie służy tylko do ochładzania czyli tylko w lecie, ale obecnie dzięki wielu nowym funkcjom zastosowanym już nawet w standardowych wersjach (rekuperacja), klimatyzacja przydaje się również w zimie, bo pomaga oszczędzić na ogrzewaniu.http://www.kaldo.pl/

Z klimatyzacją to też nie wolno przesadzać, bo to fatalmnie wpwa na gardło. Moja znajoma z pracy jest juz któryś raz z kolei chora, a to właśnie przez klimatyzację. Jak tylko bardziej podkrecimy, to zaraz na gardło choruje. No fakt, że ma bardzo wrażliwe, ale jednak. Jak używacie klimatyzacji, to zadbajcie o dobre nawilżacze powietrza.

Nie polecam klimatyzacji- zainstalowanie jej w domu może mieć fatalne skutki dla zdrowia. Po pierwsze choroby gardła i dróg oddechowych, nasilone stany alergiczne , po drugie możliwość powstawania grzyba w pomieszczeniu( chyba nie muszę pisać jak bardzo jest on groźny). Stanowczo odradzam

Ech, ja muszę pomyśleć o wyczyszczeniu klimatyzacji przed wiosną. I tej domowej i w naszych samochodach. Zaplanuję to jakoś na początek marca, bo później przyjdzie ocieplenie, a w związku z tym kolejki, w firmach, które się tym zajmują. Jeśli ktoś z okolic stolicy, polecam firmę Green Style http://www.ko(...)yska.pl - zajmują się (z tego co wiem, m.in) odgrzybianiem klimatyzacji za pomocą ozonu. Gdzieś czytałam, że to najskuteczniejsza metoda.

Bardzo dużo osób zapomina o odgrzybianiu klimatyzacji, a może być to szkodliwe dla zdrowia. Wentylatory klimatyzacyjne to idealne środowisko dla różnego rodzaju grzybów i drobnoustrojów, nieoczyszczane rozprzestrzeniają się po mieszkaniu, a następnie trafiają do organizmu osoby przybywających w domu.

http://www.ce(...)lima.pl
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • klimatyzacja galanz forum
  • czy warto mieć klimatyzację w domu
  • opinie klimatyzator galanz
  • klimatyzacja galanz opinie
  • klimatyzacja Galanz opinie uzytkownikow
  • klimatyzator do domu koszty utrzymania forum
  • klimatyzator galanz opinie
  • klimatyzacja forum
Do góry strony: Klimatyzacja