0
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń19
  • Odpowiedzi0
  • Ocen na +0
0 ppt ?

Koalicja Europejska przekonała emigrantów. (1)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Koalicja Europejska przekonała emigrantów.

Napisał(a): Ada777 -

Oto jak głosowali Polacy za granicą
Polonia w USA wybrała PiS, emigranci w Wielkiej Brytanii - Koalicję Europejską. W tegorocznych wyborach Polacy w rekordowych liczbach głosowali także za granicą. Najlepszy wynik zanotowała KE.
Wybory do Europarlamentu skłoniły do głosowania rekordowe liczby Polaków mieszkających za granicą. Tu kolejka do głosowania w ambasadzie w Paryżu
Wybory do Europarlamentu skłoniły do głosowania rekordowe liczby Polaków mieszkających za granicą. Tu kolejka do głosowania w ambasadzie w Paryżu (East
W polskich wyborach do Europarlamentu zagłosowało 97,7 tys. Polaków przebywających za granicą. To ponad trzy razy więcej, niż pięć lat temu, kiedy poza Polską oddano tylko 30 tys. głosów. Znacząco nie zmieniły się jednak polityczne preferencje emigrantów.
W 2014 roku chętniej głosowali oni na PO (32 proc.) niż na PiS (29 proc.). Teraz przewaga Koalicji Europejskiej była jeszcze większa - 37,7 do 29,1 proc. Znacznie lepsze wyniki, niż w kraju zanotowała też Wiosna (14,7 proc.) i Konfederacja (13 proc.) .
Największym zagranicznym polem bitwy była Wielka Brytania. Tylko w Londynie głosowano w ośmiu lokalach. W stolicy zwycięzcą - tak jak w całym Zjednoczonym Królestwie - okazała się Koalicja Europejska z 2202 głosami. Drugi był PiS z 1404 głosami, ale tuż za nim uplasowały się Wiosna (1205) i Konfederacja (1170).
Co ciekawe, jak wyliczył korespondent PAP Jakub Krupa, w skali całej Wielkiej Brytanii drugie miejsce zajęła Konfederacja z 24 proc. głosów.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Koalicja Europejska przekonała emigrantów.