26
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń420
  • Odpowiedzi22
  • Ocen na +0
26 ppt ?

Kobieta sukcesu wada czy zaleta ? (23)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Kobieta sukcesu wada czy zaleta ?

Napisał(a): Gość -

Wiele z nas odkłada życie rodzinne na bok , ponieważ chce zrobić karierę i zajść bardzo wysoko. No to ok osiągamy szczyt możliwości mamy już nasz cel w garści , jesteśmy kobietami sukcesu , mamy wszystko , jesteśmy zawodowo spełnione , ale co z życiem rodzinnym ? Ok , załóżmy że mamy dwoje dzieci i męża , ale ledwo pamiętamy jak ,,wyglądają” bo nie było czasu , nagle okazuje się że nasze dzieci są już duże , odchowane i ogólnie mają wielkie pretensje , że w ich życiu nie było ,,normalnej” mamy , która ma czas dla nas – dzieci, mąż ma kochankę , a my zostajemy same … Zgadzam się to najgorszy scenariusz , ale jak prawdziwy. Ile kobiet sukcesu ma rodziny , ale tak naprawdę nie uczestniczą w życiu rodzinnym wcale. Rzadko da się pogodzić sukces z rodziną , lecz wiem , że nie ma rzeczy nie możliwych .Tak więc co jest lepsze, sukces czy rodzina ?
INTERIA.PL

Re: Kobieta sukcesu wada czy zaleta ?

Napisał(a): Chamsin -

Arletka89 Wiele z nas odkłada życie rodzinne na bok , ponieważ chce zrobić karierę i zajść bardzo wysoko. No to ok osiągamy szczyt możliwości mamy już nasz cel w garści , jesteśmy kobietami sukcesu , mamy wszystko , jesteśmy zawodowo spełnione , ale co z życiem rodzinnym ? Ok , załóżmy że mamy dwoje dzieci i męża , ale ledwo pamiętamy jak ,,wyglądają” bo nie było czasu , nagle okazuje się że nasze dzieci są już duże , odchowane i ogólnie mają wielkie pretensje , że w ich życiu nie było ,,normalnej” mamy , która ma czas dla nas – dzieci, mąż ma kochankę , a my zostajemy same … Zgadzam się to najgorszy scenariusz , ale jak prawdziwy. Ile kobiet sukcesu ma rodziny , ale tak naprawdę nie uczestniczą w życiu rodzinnym wcale. Rzadko da się pogodzić sukces z rodziną , lecz wiem , że nie ma rzeczy nie możliwych .Tak więc co jest lepsze, sukces czy rodzina ?
A od kiedy to "kobieta sukcesu" musi ale to musi mieć problemy z życiem prywatnym?

Sukces to bardzo subiektywna rzecz dla jednej jest nim wielkie wystawne wesele, a potem wielkie chrzciny inne imprezy natury rodzinno-imprezowej, drogo urządzony dom pełen gadżetów, regularne wizyty u kosmetyczki albo na siłowni itp. A nic z tego co powyżej wymieniłem musi mieć coś wspólnego z akurat jej dochodami, w tym wariancie kobieta wcale nie musi mieć swoich dochodów...

Dla innej sukcesem jest bycie solistką w wielkiej i znanej orkiestrze symfonicznej...

Dla jeszcze innej bycie modelką albo fotomodelką, albo bycie kimś znanym...

Inna z kolei może chcieć być managerem wysokiego szczebla w jakiejś korporacji...

etc. Sukces to pojęcie względne. Pytanie który z wymienionych "sukcesów" jest łatwy do osiągnięcia? :-P

Napisał(a): Gość -

Tamten scenariusz wcale nie był zły bo trzeba dodać ze dzieci z powodu braku wychowania i kompletnej ignorancji ze strony matki popadają w rożnego rodzaju patologie .Matka przecież już wybrała dla niej ilość plastiku w portfelu jest tysiąc kroć ważniejsze niż wychowanie normalnego porządnego człowieka.A potem oboje rodziców jest zdziwione bo nie tylko matka jest odpowiedzialna ,//nasze dziecko jest bandyta //,,//nasze dziecko jest narkomanem // ,//nasze dziecko nie umie pracować // Tak powinna brzmieć odpowiedz jedyna miłość jaka wpoiłam w raz z mężem w dzieci to miłość do bankomatu ,to i ten bankomat będzie miłością na starsze lata .Co gorsze większość rodziców myśli ze ten brak wychowania ,brak uczuć ,normalnego ciepła trzeba jakoś wynagrodzić i pakuje w te biedne istoty szmal na domy ,auta ,itp.i jeszcze bardziej pogłębia owe kalectwo .hej

Reklama

Napisał(a): Chamsin -

Petrescu Tamten scenariusz wcale nie był zły bo trzeba dodać ze dzieci z powodu braku wychowania i kompletnej ignorancji ze strony matki popadają w rożnego rodzaju patologie .Matka przecież już wybrała dla niej ilość plastiku w portfelu jest tysiąc kroć ważniejsze niż wychowanie normalnego porządnego człowieka.A potem oboje rodziców jest zdziwione bo nie tylko matka jest odpowiedzialna ,//nasze dziecko jest bandyta //,,//nasze dziecko jest narkomanem // ,//nasze dziecko nie umie pracować // Tak powinna brzmieć odpowiedz jedyna miłość jaka wpoiłam w raz z mężem w dzieci to miłość do bankomatu ,to i ten bankomat będzie miłością na starsze lata .Co gorsze większość rodziców myśli ze ten brak wychowania ,brak uczuć ,normalnego ciepła trzeba jakoś wynagrodzić i pakuje w te biedne istoty szmal na domy ,auta ,itp.i jeszcze bardziej pogłębia owe kalectwo .hej
Tamten scenariusz był bardzo zły. W tym bardzo hipotetycznym i totalnie wyssanym z palca wadliwym wychowaniu dzieci brakuje ojca.

Ty o nim też zapomniałeś... Hej.

Reklama

Reklama

Napisał(a): gość -

Jak dla mnie nie można być "kobietą sukcesu" jeśli się jakąś rodzinne życia zaniedba. Jeśli ma się rodzinę trzeba o nią zadbać, jeśli potrafi się to pogodzić z pracą zawodową - to super! Jest się na pewno kobietą sukcesu. Ale czym właściwie jest sukces? Hym, dla jednej osoby to sukces zawodowy. Dla innych dbanie o rodzinę. Jeszcze dla innych łączeni tego wszystkiego. A dla mnie? Myślę, że sukcesem jest to gdy pomaga się szczerze drugim, bez oczekiwania czegoś w zamian. Dążenie do marzeń, bez szkody dla osób trzecich - najbliższych.http://www.wh(...)en.html - LIDER Z POWOŁANIA, kobieta sukcesu? Jak myślicie? lub:http://www.wh(...)lu.html - Kobieta, która pragnęła spełnić swoje największe marzenie - zbudować dom.
Pozdrawiam serdecznie!
KESJANKA

Ciekawe, że jeśli idzie o kobiety to takie z tzw sukcesem najczęściej były bardziej związane z ojcem np M. Thatcher. Za to z mężem i synem miała problemy, porażki. Tak jakby sukces zawodowy musiał być wyrównany przez klapę życia prywatnego, musi się wszystko zrównoważyć?

I czy można świadomie postawić na rodzinę mając cechy usposabiające do tzw sukcesu i rzeczywiście go osiągnąć. Może jednak tak jest, że to co jest w charakterze zawsze wylezie bo reakcje podświadomości są zawsze szybsze od świadomych.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Kobieta sukcesu wada czy zaleta ?