Kobiety zarabiają mniej niż mężczyźni. Powinny pracować krócej! (84)

Kobiety zarabiają mniej niż mężczyźni. Powinny pracować krócej!

Temat dotyczy artykułu: Kobiety zarabiają mniej niż mężczyźni. Powinny pracować krócej!

Luka płacowa, czyli różnica pomiędzy zarobkami mężczyzn i kobiet, to niestety nadal zjawisko powszechne. Także w Polsce, gdzie panie za taką samą pracę na tym samym stanowisku dostają przeciętnie o kilkanaście procent mniej niż panowie. Może powinny w zamian krócej pracować?

Komentarze (84)

Dodaj komentarz

Napisał(a): Kaliff -

kłamliwy komunistyczny bełkot. Jak gdzieś mniej zarabiają to dlatego, ze robią mniej, krócej, raz w miesiący jęczą, w niczym nie pomogą, sa głupsze i więcej żrą
Odpowiedź (0)

Napisał(a): kobieta -

Skoro można im dawać mniej pieniędzy, za taką samą pracę, to dziwię się wszystkim pracodawcom, że nie zatrudniają samych kobiet. Bo po co zatrudniać mężczyznę, któremu za to samo zapłaci się więcej? Jaki w tym sens?
Odpowiedzi (3)
Odpowiedź (0)

Napisał(a): vicky -

Trochę to inaczej wygląda z perspektywy pracowników. Mężczyźnie łatwiej jest zarwać fajrantu, żeby zakończyć temat. Jest to znacznie łatwiejsze, niż kontynuacja w dzień następny. Nie trzeba się zastanawiać "na czym skończyliśmy". Nowy dzień, nowe zadanie. W rozliczeniu z pracodawcą, priorytet ma jednak efektywność, a nie czas pracy. Za to się zbiera premie. Przeważnie bardziej opłacalne od nadgodzin. Ludzie często nie mogą odróżnić czasu pracy, od przebywania w miejscu pracy i na tym polega paradoks.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Peter -

Nie zzam sie z tym. Kobiety w tym samym czasie wykonuja znacznie mniej roboty, a ponadto jak sie rozgadaja to robota stoi
Odpowiedź (0)

Napisał(a): korwinOK -

Praca kobiet - Janusz Korwin-Mikke
Załączniki:
Odpowiedź (0)

Napisał(a): OLOS -

A Ja się pytam z jakiej racji kobiety wcześniej na emeryturę znowu przechodzą.
Odpowiedzi (3)

Napisał(a): Wyzwolona -

Jestem kobietą i nie rozumiem dlaczego w ogóle mam pracować?! Od tego są mężczyźni!
My kobiety powinnyśmy mieć prawo dysponowania swoim czasem w 100%, w końcu jesteśmy kobietami i coś nam się należy.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Kiedyśtobyło -


Zarabiają mniej ... ŚREDNIO zarabiają mniej bo częściej chodzą na urlopy, wybierają inne zawody więc zarabiają ŚREDNIO mniej, a pracując krócej będą i tak zarabiać mniej. To nie działa tak, że kobiety zarabiają mniej bo są kobietami, zarabiają mniej bo zajmują inne stanowiska, gdyby na tych samych stanowiskach zarabiały mniej to zatrudniano by tylko kobiety bo możnaby im mniej płacić
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): pracodawca -

ten artykuł pokazuje, że kobieta nie potrafi myśleć racjonalnie - a myśleniem nazywa racjonalizowanie swojego interesu. Ta cecha dyskwalifikuje kobiety w zawodach w których trzeba myśleć na prawdę a nie udawać - a zawody te są najlepiej płatne.

reasumując - im więcej takich fałszywych artykułów i agresywnych kłamstw jakie produkują kobiety aby okradać swoich kolegów w pracy i podatników - tym niższy status zawodowy kobiety.

Dziś kobieta z perspektywy pracodawcy to potencjalny pasożyt i oszustka i jest to obraz bliski prawdy.

Odpowiedź (0)
Dodaj komentarz