Kolejne propozycje z nowego Kodeksu pracy: Zakaz dorabiania do etatu (1339)

Kolejne propozycje z nowego Kodeksu pracy: Zakaz dorabiania do etatu

Temat dotyczy artykułu: Kolejne propozycje z nowego Kodeksu pracy: Zakaz dorabiania do etatu

Chcąc dorobić, będziemy musieli założyć firmę - takie będą konsekwencje kolejnych propozycji Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy. Zamierza ona wprowadzić przymus pracy etatowej, a jednocześnie zakazać pracy na umowach cywilnych. Zdaniem Pracodawców RP to prosta droga do zwiększenia szarej strefy.

Komentarze (1339)

Dodaj komentarz

Napisał(a): ~takjest -

Od kilku lat mam etat i umowę zlecenie(10 godzin dziennie pracy + soboty i 1 niedziela ) ,razem ok 4000 na rękę na 3 osoby w domu , mąż nie ma pracy, syn też nie może jej znaleźć bo nie ma stażu, żyjemy skromnie ale nie mam zaległych rachunków jak kilka lat temu.Teraz znów wrócimy do czasów kiedy będzie nam brakować na opłaty. DZIĘKUJĘ CI PAŃSTWO KTÓRE DBASZ O SWOICH OBYWATELI.
Odpowiedzi (5)

Napisał(a): ~Leon -

Wielu komentujących chyba nie umie czytać, ponieważ w artykule jest jasno napisane, że można pracować u innego pracodawcy: ..."Pracownik, chcący legalnie dorobić do etatu, będzie musiał założyć działalność gospodarczą albo znaleźć umowę o pracę u innego pracodawcy"........ Potwierdził to nowy minister zdrowia, że lekarz w społecznej służbie zdrowia maximum 48h, a w prywatnej, ile chce.

Odpowiedzi (6)

Napisał(a): ~gość -

Byłam ostatnio w piekarni na próbę. Pracowałam 8 godzin do drugiej w nocy i dostałam za to bochenek chleba. To samo miałam w pracowni krawieckiej 5 godzin szycia i nawet dziękuję . owszem chcieli mnie zatrudnić i tu i tam ale jak pracodawca potrafi tak wykorzystać pracownika na początku to co będzie dalej?
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~grfgrgrggrr -

ale czego można się spodziewać to Pisie. Im się marzy głęboka komuna.
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): ~Aldona -

Zdaniem pracodawców ich pracownicy są niewolnikami. Jak kto jest że zarobki pracodawców w Polsce Są zbliżone do zarobków pracodawców na zachodzie A zarobki pracowników są 3 krotnie mniejsze??? I nie pierniczyć tu o obciążeniach fiskalnych bo w Polsce poziom nie jest najwyższy. I nie pierniczyć o słabszej wydajności pracowników w Polsce bo wszedzie jesteśmy uważani za najpracowitszych.
Odpowiedzi (20)

Napisał(a): ~annika -

a co z emerytami bo poki co to pracują i biorą emeryturę a przecież emerytura jest dlatego że osiągnęli wiek taki że już dyskwalifikuje ch do pracy bo są starzy i chorzy. To jak to jest i dokąd tak będzie?
Odpowiedzi (3)

Napisał(a): ~Kowalska -

Zajmijcie się lepiej dodatkiem za pracę w niedzielę. Wszyscy pracujący w niedzielę powinni być dodatkowo wynagradzani bez względu na to jaka prace wykonują.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~ciekawy -

Pytam czy lekarz pracujący w szpitalu tez będzie musiał złożyć fermi i mieć kasę fiskalna
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~anka -

Pewnie, dlaczego nauczyciel moze dorobic na korepetycjach ??? niesprawiedliwe
Odpowiedzi (3)

Napisał(a): ~ciekawy -

Kolejna metoda na ograniczenia swobody obywateli. Jeśli pracodawca chciał by jego etatowy pracownik dodatkowo popracował dla niego, spisywał umowę zlecenie i po kłopocie. Po nowemu tego nie zrobi, bo gdy ten pracownik zgłosi działalność, nie będzie mógł świadczyć pracy na rzecz dotychczasowego pracodawcy. Z kolei pracodawca ten nie będzie mógł wykonać założonego produktu, bo ktoś, przychodzący z zewnątrz może nie znać dobrze tematu i być gorszym fachowcem. Pytanie jest jedno - czemu to ma służyć, na pewno nie dobru państwa i społeczeństwa.
Odpowiedzi (4)
Dodaj komentarz